Święta tuż, tuż… 3 grudnia uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do niezwykłego świata ozdób choinkowych- wzięli bowiem udział w wyprawie do pracowni artystycznej „Armar”, zajmującej się produkcją szklanych, ręcznie malowanych bombek oraz innych ozdób choinkowych. Wytwórnia Bombek w to miejsce magiczne, które koniecznie trzeba odwiedzić, żeby poczuć atmosferę zbliżających się świąt.
Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. Nasi uczestnicy teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny ale i też ciekawy proces. Uczniowie poznali tajemnicę wytwarzania i ozdabiania baniek choinkowych poprzez uczestnictwo w warsztatach, podczas których miały możliwość samodzielnego ozdobienia bombki choinkowej. Każde dziecko zabrało do domu swoją ręcznie malowaną bombkę, która zapewne ozdobi bożonarodzeniowe drzewko w niejednym domu.
I możecie być pewni: tak oryginalnych baniek, nie kupicie w żadnym sklepie.
W naszej szkole nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. 27 listopada, IV i V klasa zorganizowały dla wszystkich uczniów , andrzejkowy bal przebierańców, pt. Zombie w Będkowicach. Rzeczywiście okazało się, że nie zabrakło na nim ani jednego "potworka" z najbliższej okolicy ;), były także królewny, piraci, wróżki itp. Był to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją, św. Andrzej w tym właśnie dniu, uchyla rąbka tajemnicy wszystkim tym, którzy chcą poznać swoją przyszłość.
Lejąc wosk przez klucz - z entuzjazmem zgadywaliśmy, co nas czeka w najbliższej przyszłości, losując losy- poznaliśmy nasze przyszłe zawody, przebijając serca szpilką- poznaliśmy imiona naszych przyszłych sympatii, poznaliśmy magiczne znaczenia kolorów oraz inne przepowiednie. Przy zabawie było dużo śmiechu i radości. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce- nie zabrakło także naszej ukochanej Zumby. Rodzice przygotowali dla nas pyszny słodki poczęstunek, za co bardzo, dziękujemy :)
Andrzejki obchodzili również nasi najmłodsi. Przedszkolaki pojawiły się w tym dniu w pięknych i bardzo pomysłowych strojach – nie brakowało księżniczek, wróżek, super bohaterów, kotówa nawet dinozaurów. Świętowanie rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku, przygotowanego we współpracy z rodzicami. Po nim nastał czas na tańce wśród balonów i serpentyn. Nie zabrakło też andrzejkowych wróżb i tradycyjnego lania wosku.
Dla wszystkich dzieci był to czas radości i świetnej zabawy.
24 listopada nasze przedszkolaki wraz z oddziałem „0” pojechały do Multikina na program stworzony specjalnie dla maluchów „Moja pierwsza wizyta w kinie”. Autokar to pierwsza atrakcja wycieczki, dzieci z utęsknieniem wypatrywały już gotowe do drogi kiedy podjedzie pod szkołę. Na miejscu po zakupieniu biletów dzieci udały się wraz z panią przewodnik a także opiekunami na zwiedzanie zakamarków kina strzeżonych przez kod który mogły poznać tylko grzeczne dzieci.
Po pokonaniu wielu schodów dotarliśmy do projektorni, gdzie pani przewodnik pokazała nam jak to się dzieje ze widzimy film na ekranie. Dzieci mogły zobaczyć wszystkie niezbędne urządzenia a nawet dotknąć oczywiście tylko tych bezpiecznych . Następnie dzieci udały się na lekcje robienia popcornu, który potem dostały na sale kinową, która byłą już ostatnim punktem tej wycieczki. Oglądaliśmy blok 5 bajek z klasyki w nowych odsłonach.
W nagrodę za odpowiednie zachowanie w kinie a także zrobienie pysznego popcornu dzieci dostały książeczki i naklejki. Emocje kinowe opadały w czasie powrotu. Zmęczone ale zadowolone maluchy bezpiecznie dotarły do szkoły.
„Szczotka pasta,kubek,ciepła woda,tak się zaczyna wielka przygoda,myje zęby,bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty... Żeby zdrowe zęby mieć,trzeba tylko chcieć...”
W dniu 25 listopada 2015 roku, uczniowie klasy drugiej i trzeciej odwiedzili gabinet stomatologiczny „Dentima”, który znajduję się przy ulicy Balickiej 12a w Bronowicach Małych. Spotkanie pod hasłem „Dzień Młodego Dentysty i Młodej Dentystki”, na które zostaliśmy zaproszeni przez Panią Martę Zinkow miało na celu przede wszystkim poznanie tajników pracy lekarza-dentysty oraz bliższe zaznajomienie się z prawidłowymi zasadami higieny jamy ustnej.
Uczniowie naszej szkoły zostali bardzo serdecznie przyjęci przez Panią Doktor Agnieszkę Suchanek, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy oraz zaprezentowała na modelu jak należy prawidłowo szczotkować zęby, a także wytłumaczyła potrzebę systematycznego kontrolowania stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym. Dodatkową atrakcją było to, iż każde dziecko miało okazję dokładnie zobaczyć narzędzia i wyposażenie gabinetu. Uczniowie również wzięli aktywny udział w quizie zorganizowanym przez Panią Agnieszkę, a także obejrzeli bajkę tematyczną, która w zabawny sposób podsumowała zdobytą wiedzę.
Na zakończenie wszystkie osoby otrzymały od Pani Doktor pastę do zębów oraz teczkę, w której było mnóstwo interesujących materiałów na temat higieny jamy ustnej. Był to dla nas czas spędzony w miłej i wesołej atmosferze w towarzystwie lekarzy, asystentek oraz rejestratorek, Wizyta ta, na pewno zachęci wszystkich uczniów do dbania o swoje zęby oraz systematycznego odwiedzania gabinetu stomatologicznego.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
Bliżej kultury tybetańskiej
23 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość zapoznania się z kulturą tybetańską. Dzięki uprzejmości znanej pani podróżnik - Pauli Rettinger-Wietoszko mogliśmy usłyszeć fascynujące opowieści na temat królestwa Mustanga.
Spotkanie rozpoczęliśmy od tradycyjnego tybetańskiego przywitania – „Namasté”, które oznacza „Duch we mnie, kłania się duchowi w tobie”. Nie była to jednak tylko wymiana słów. Nauczyliśmy się również gestu, który towarzyszy wypowiadaniu pozdrowienia. Następnie dzięki pięknym fotografiom mogliśmy przenieść się do kraju Mustanga.
Pani Paula w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam, jak wyglądały przygotowania do podróży (mogliśmy dotknąć pozwolenia na wyjazd wydrukowanego na prawdziwym tybetańskim papierze!), co wydarzyło się podczas wyprawy i jakie pojawiły się trudności w trakcie pobytu w Mustangu. Dowiedzieliśmy się jakie panują w dalekim królestwie zwyczaje, jak wygląda ich szkoła, pomoc lekarska, jakim posługują się tam językiem oraz… zobaczyliśmy na własne oczy, jakich używają narzędzi! Na koniec obejrzeliśmy film podsumowujący podróż, który pozwolił nam wczuć się w klimat tybetańskiej wyprawy.
Prelekcję z pewnością można zaliczyć do udanych. Wszyscy byliśmy zafascynowani opowieściami przywiezionymi z tak odległego od nas kraju. Niektóre informacje były dla nas aż tak zaskakujące, że nie mogliśmy w nie uwierzyć. Cieszymy się, że pani Paula podzieliła się z nami swoimi wrażeniami i z niecierpliwością czekamy na kolejne równie interesujące spotkanie.
19 listopada nasza szkoła zamieniła się w istną magiczną krainę, w której zamieszkują, dzielą się dobrym słowem oraz wybornym indykiem czarownice, stworki, potworki, duchy, piraci, a nawet Indianie! Jak to było możliwe? Otóż, wszystko to stało się za sprawą podwójnego świętowania – Halloween oraz Święta Dziękczynienia. W ostatni dzień października oraz czwarty czwartek listopada przypadają dwa najhuczniej obchodzone przez Amerykanów święta. W naszej szkole postanowiliśmy dać możliwość uczniom i nauczycielom przeżycia obu jednocześnie. Aby tradycji stało się zadość uczniowie, jakby za sprawą tajemniczego zaklęcia, zamienili się w niezwykłe, ale i przerażające, jak przystało na Halloween, postaci. Należy przyznać, że wszyscy starannie przygotowali się do świętowania – nie tylko stroje były na medal, ale także i makijaże, bowiem niektórych nie można było wręcz spod nich rozpoznać!
Świętowanie rozpoczęliśmy od programu artystycznego. Każda z klas zaprezentowała coś innego. Mogliśmy usłyszeć piękne piosenki wykonane po angielsku, rymowanki oraz wierszyki. Największym jednak zaskoczeniem był dla nas występ grupy przedszkolnej, która wykazała się znajomością języka angielskiego i przedstawiła nam zabawną rymowankę.
W kulturze amerykańskiej Halloween to bardzo radosne święto, podczas, którego nie może zabraknąć szeregu tradycyjnych zabaw. I tak też było u nas. Uczniowie z ogromnym zapałem bawili się w „apple bobbing” w której zadaniem było bez użycia rąk ugryźć jedno z jabłek pływających w miednicy z wodą oraz „trick or treat”, czyli zabawę „cukierek albo psikus”.
Symbolem Święta Dziękczynienia jest pieczony indyk, wszyscy zareagowali bardzo entuzjastycznie, gdy pojawił się on na naszym stole. Jest to święto bardzo rodzinne, zatem wspólnie z naszą całą szkolną rodziną usiedliśmy przy wielkim stole. Amerykanie składają w tym dniu podziękowania za otrzymane łaski. Chcąc uszanować tę tradycję, przed rozpoczęciem uroczystego obiadu, odśpiewaliśmy angielską piosenkę, której słowa okazały się niezwykle uniwersalne. Dziękowaliśmy za rodzinę, przyjaciół, za jedzenie, za zdrowie, za szkołę i za wszystko na świecie. Uczniowie doskonale pamiętali przepyszny smak indyka z poprzedniego roku, to też z uśmiechami na twarzy rozpoczęli konsumpcję. Mimo znajomego już smaku, indyk zrobił na każdym olbrzymie wrażenie. Nawet najmłodsi uczniowie rozsmakowywali się, a nauczyciele docenili pyszny sos. Na świątecznych stołach nie zabrakło również symbolu Halloween – dorodnych dyń.
Świąteczny dzień przebiegł w niezwykle miłej i radosnej atmosferze. Takie chwile jeszcze bardziej jednoczą naszą szkołę i tworzą rodzinny klimat. Pełni pozytywnych wrażeń żegnaliśmy się śpiewając nowo poznane angielskie piosenki.
W środę 18 listopada klasa druga i trzecia wybrały się do Multikina na film pt. „Piotruś. Powrót do Nibylandii”.
Film opowiada historię chłopca, który okazuje się być sierotą z Londynu, ogarniętego II wojną światową. Zostaje on umieszczony w przytułku prowadzonym przez siostry zakonne, lecz wciąż wierzy w to, że matka po niego wróci. Szybko okazuje się, że „siostrzyczki” mają dosyć specyficzne pojęcie tego czym jest służba w imię miłosierdzia. Są bowiem w zmowie z piratami, którzy co noc porywają sieroty i zabierają je do Nibylandii. Tam dzieci muszą w pocie czoła pracować w kopalni Czarnobrodego poszukując resztek pyłu wróżek. Jest on piratowi potrzebny do zachowania wiecznej młodości.
Niepokorny Piotruś szybko znajduje przyjaciela w przebojowym starszym koledze o ksywce Hak i razem uciekają z niewoli. Piotruś nieustannie stawia czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkrywa swoje przeznaczenie - zostaje bohaterem, którego już na zawsze wszyscy znają jako Piotruś Pan.
To opowieść o tym, że warto marzyć, mieć wyobraźnię i wiarę, bo marzenia się spełniają.
Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na przystanek, na którym czekał już na nas szkolny bus. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
W piątek 13 listopada naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Aktorzy objazdowego teatru Blaszany Bębenek, wystawili dla nas sztukę "Pinokio". Przygody drewnianego pajacyka oraz jego starego ojca Dżepatta to pouczająca opowieść o wyborach pomiędzy dobrem a złem. Przedstawiona z humorem historia, wzbudziła żywe zaintereswanie wszystkich widzów. Dodatkowymi atutami spektaklu były kolorowe kostiumy, zmieniająca się atrakcyjna scenografia oraz zaśpiewane na żywo autorskie utwory. Największą zaletą przedstawienia była jego interaktywność – dzieci współtworzyły je – tańcząc, śpiewając oraz rozwiązując zaistniałe problemy, dzięki czemu razem z Pinokiem i Dżepettem, poznały zasady, którymi warto kierować się w życiu.
Czas spędzony z teatrem Blaszany Bębenek był dla wszystkich widzów wspaniałą i pouczającą zabawą, mamy nadzieję, że przed nami jeszcze nie jedno tak owocne spotkanie.
W naszym narodowym kalendarzu 11 listopada kieruje uczucia w stronę Święta Niepodległości - wielkiego święta naszych ojców i dziadów. Jak co roku Szkoła Podstawowa w Będkowicach obchodziła ten dzień w sposób szczególny.
Obchody Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły 11 listopada od uczestnictwa w mszy św. odprawionej w intencji ojczyzny w Kościele Parafialnym w Będkowicach. Przed mszą św. uczniowie przypinali wszystkich wchodzącym do świątyni własnoręcznie zrobione biało-czerwone kotyliony dla podkreślenia rangi tego szczególnego dnia. Po mszy św., wspólnie z mieszkańcami, druhami OSP udaliśmy się do Doliny Będkowskiej, gdzie na płycie, upamiętniającej poległych w okresie wojny –uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Z uwagi na nie niesprzyjające warunki pogodowe zaplanowany na ten dzień Pochód Niepodległościowy przenieśliśmy na kolejny dzień . 12 listopada uczniowie poszczególnych klas wśród biało czerwonych flag i transparentu z hasłem niepodległościowym udali się pieszo do Doliny Będkowskiej . W tym dniu w szkole na korytarzach dominowały polskie symbole narodowe a wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani byli na biało-czerwono. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych kotylionów. „Na sucho” uchodził też makijaż, a nawet farbowane włosy, o ile były to barwy narodowe .Wszyscy uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Przygotowali ją dla nas uczniowie klasy V pod przewodnictwem Pani Joanny Dziadur- nauczyciela historii. Nie zabrakło też wzruszających słów i wspólnie odśpiewanego Hymnu Narodowego oraz wielu pieśni patriotycznych. Cieszy fakt że tak liczna grupa zechciała z tej lekcji skorzystać. Dumnie było patrzeć na młodsze pokolenie, które wychowujemy w duchu patriotyzmu i poczuciu własnej tożsamości narodowej. Mamy nadzieję, że te dni na długo zapadną w pamięci naszych uczniów- „Małych Polaków”.
Dnia 10 listopada br. odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów i rodziców klasy czwartej oraz piątej .Uczestnicy zajęć brali udział w aktywnościach , w tym zabawach sportowych i niezawodnej Zumbie. Kolejną niespodzianką dla wszystkich była prezentacja i bardzo ciekawa opowieść o życiu i zabytkach kultury tybetańskiej Górnego Mustangu ,w wykonaniu jednej z mam, która jest znanym podróżnikiem - Pani Pauli Rettinger-Wietoszko . Już nie możemy doczekać się kolejnego tak ciekawego spotkania. Wierzymy, że warsztaty w znacznym stopniu przyczyniły się do zintegrowania i zacieśnienia kontaktów między członkami klas.
Warto dodać że we wszystkich działaniach integrujących zaangażowani byli rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.
Jak uczniowie klasy IV-V poczuli się studentami…
W dniu 10 listopada b.r. klasy IV i V odwiedziły Bibliotekę Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Biblioteka ta mieści się w nowym Kampusie UJ na Ruczaju i niczym nie przypomina małej, kameralnej biblioteki w naszej szkole. To ogromna i nowoczesna powierzchnia, z której jednocześnie może korzystać nawet 300 czytelników. Biblioteka zaoferowała nam oprowadzanie po bibliotece wraz z zapoznaniem z zasadami korzystania z zasobów bibliotecznych oraz przeprowadzanie lekcji bibliotecznych dla naszej grupy .
Po Bibliotece oprowadziła nas pracownica Kampusu- Pani Dorotka. Opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy na temat zbiorów i zasad korzystania z nich, a przede wszystkim pozwoliła poczuć się jakbyśmy byli prawdziwymi studentami. Mogliśmy sami wypożyczyć kilka książek na stanowisku samoobsługowym, przesłać wypożyczone pozycje specjalną windą dla książek do czytelni, a następnie zwrócić wypożyczone pozycje za pomocą stanowiska samoobsługowego. Mieliśmy możliwość oglądnięcia unikatowych starych czasopism. Wycieczka bardzo nam sie podobała...już teraz nie możemy się doczekać, kiedy zostaniemy studentami UJ:)!
W dniu 9 listopada uczniowie klas IV – V uczestniczyli w wycieczce do Ojcowa. Kulminacyjnym punktem wycieczki była Jaskinia Łokietka. Dzięki opowieści naszego przewodnika choć przez chwilę wszyscy uczestnicy poczuli się jak drużyna króla Władysława Łokietka strzegąca Jego Królewskiej Mości przed władcą czeskim Wacławem II. Dowiedzieliśmy się bowiem iż z jaskinią wiąże się legenda o Władysławie Łokietku, który miał się w niej schronić po ucieczce z Krakowa przed wojskami czeskiego króla. Życie uratował mu pająk, zasłaniając otwór jaskini pajęczyną i wprowadzając w błąd pościg. Pamiątką po tym wydarzeniu jest nazwa jaskini oraz poszczególnych jej komór, a także brama w kształcie pajęczej sieci, zamykająca wejście.
Jaskinia ogromna, nastrojowo długie wysokie korytarze, duże komory - Sala Rycerska, Sypialnia i Kuchnia, w połączeniu z legendą o królu Łokietku wywarła na wszystkich wrażenie.
Po zwiedzaniu kilkuminutowa trasa z Groty Łokietka zamieniła się w prawdziwy sprawdzian sprawności i wytrzymałości. Pełni pozytywnych wrażeń , humoru, w strugach deszczu wróciliśmy do szkoły na dalszy ciąg ciekawych zajęć. Mimo nienajlepszej pogody wszyscy byliśmy zadowoleni.
W dniu 2 listopada 2015 r. wybraliśmy się klasą IV i V do kina w Centrum Handlowym Bonarka w Krakowie na film przygodowy w reżyserii Tomasza Szafrańskiego pt. „Klub włóczykijów”. Film okazał się doskonałą komedią zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, opartą na lekturze szkolnej znanego autora książek dla młodzieży Edmunda Niziurskiego. W obsadzie mogliśmy podziwiać popularnych polskich aktorów komediowych t.j. Tomasz Karolak oraz Wojciech Mecwaldowski. Po seansie czekała nas jeszcze jedna atrakcja w postaci wizyty w MC Donald's, skąd najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy z powrotem do szkoły.
Za oknem różnobarwne korony drzew i spadające liście. Polska Złota Jesień- która potrafi być piękna urzekła nas swoją urodą. Nasi uczniowie nie mogli dłużej czekać, gdy nagle po wyjściu na plac zabaw i szkolne boisko ujrzały stertę kolorowych, pięknych, jesiennych liści. Niewiele się zastanawiając ruszyły ku obiektowi dziecięcych pragnień i rozpoczęły fantastyczną , szaloną zabawę. Słoneczne dni sprzyjają szalonym zabawom w złotym dywanie z różnobarwnych liści.
Wszystkich spragnionych informacji z naszej szkoły zapraszamy do przeczytania pierwszego wydania gazetki szkolnej.
W pierwszym wydaniu gazetki szkolnej znajdziecie m.in.” Co w szkole piszczy”- czyli skrót najważniejszych aktualności szkolnych , „Z mikrofonem w ręku”- czyli wywiad z Panem Jerzym Rosińskim, ‘Asy z Będkowic”- podsumowanie naszych osiągnięć sportowych, „Kronika małego plastyka”- czyli warsztaty plastyczne i nie tylko , Gobtroter – czyli spacerem po najbliższej okolicy , humor ze szkolnej ławki, trochę łamigłówek, Coś o naszym hobby- tym razem o Zumbie, oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.
Miłej lektury życzy Wam zespół redakcyjny .
Gazetka dostępna w formacie PDF po kliknięciu linku poniżej. Zapraszamy do czytania.
Przedstawienie pt. „O królewnie w Storczyk Zaklętej”
30.10.2015 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Każdej Sztuki z Nowego Sącza, który zaprezentował nam przedstawienie lalkowe „O królewnie w Storczyk Zaklętej” . Spektakl opowiadał o potrzebie przyjaźni, tolerancji, szacunku, umiaru i miłości do otaczającego świata. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat maggi oczarował je- na co najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje. Było wiele wrażeń, wszystkich zachwyciła piękna scenografia i ciekawa fabuła.
W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli odwiedzili cmentarz parafialny w Będkowicach. Uczniowie nawiedzili miejsce spoczynku swoich bliskich zmarłych, uprzątnęli nagrobki i zapalili znicze.
Dzieci zatrzymały się przy grobach Śp. Ireny Papis, oraz Elżbiety Kopijki - nauczycieli Szkoły Podstawowej w Będkowicach gdzie zapaliły znicze złożyły kwiaty. Znicze zapłonęły też przy cmentarnym krzyżu, gdzie był czas na modlitwę i chwilę zadumy. W ten sposób dzieci uczą się szacunku dla tych, którzy odeszli, a także pielęgnują wielowiekową tradycję tego święta.
Wizyta na cmentarzu była dla wszystkich chwilą refleksji, modlitwy i zadumy.
Od rana nasze Pierwszaki nie mogły się doczekać wyjazdu do kina. Była to zasłużona nagroda za coraz lepsze wyniki w nauce oraz zachowaniu. Radości nie było końca. Dojechaliśmy i... Kino zamknięte. Czekanie 30 minut pod drzwiami zamkniętego kina w Krakowie gdzie mgła była jak mleko ostudziło poranne zachwyty. Jednak gdy tylko drzwi sie otworzyły entuzjazm wrócił.
Film animowany "Hotel Transylwania 2" bardzo śmieszny i polecamy go wszystkim miłośnikom bajek.
Zwieńczeniem tak fajnej wycieczki był przystanek w McDonald którego pierwsza klasa nazywa M - jak Mama na patyku. Najedzeni i zrelaksowani pojechaliśmy "spalać kalorie na basen".
Dzisiaj uczniowie klasy piątej z naszej szkoły udali się do Gimnazjum im. J. Twardowskiego w Białym Kościele, aby wziąć udział w zawodach „Krok do gimnazjum”. O godzinie 9.00 przyjechał bus, który dowiózł nas na miejsce. Tam czekały na nas już przygotowane różnorodne atrakcje. Każda grupa zaproszonych gości z sąsiednich szkół, miała swojego opiekuna – ucznia gimnazjum, ze szkoły, która nas zaprosiła. Dbał o nasze potrzeby i pomagał w zawodach. Uczniowie startowali w kilku sportowych i dwóch nie sportowych konkurencjach.
Zmagania sportowe oceniane były w kategorii: ”przeprawa przez rzekę” czyli spacer po przekładanych karimatach, „bezpieczny pociąg” czyli zabawa w ciuchcię, gdzie każdy następny uczeń dołączał do pozostałych jako „wagonik”, rzuty do kosza na czas, drużynowe skoki przez linę i zapamiętywanka, która polegała na sztafecie, połączonej z zapamiętywaniem zdań z tekstu na temat żywienia.
Braliśmy tez udział w konkursie na rozpoznawanie smaku soków, rozpoznawanie smaków warzyw i owoców, oraz na plakat „Nie marnuję jedzenia”.
Nasza szkoła zdobyła w zawodach czwarte miejsce, ale tak naprawdę byliśmy najmłodsza ekipą, bowiem reprezentowała nas klasa piata a był to konkurs dla klas szóstych.
Bardzo nam się całe wydarzenie podobało, a zwłaszcza jesteśmy ujęci wspaniałą koleżeńską atmosferą, jaka panowała na zawodach i życzliwością, z jaka zostaliśmy ugoszczeni. Każdy otrzymał poczęstunek i nagrody. Był to naprawdę bardzo radosny i ”energetyczny” dzień.
26 października odbył się w naszej szkole kolejny kolorowy dzień – Dzień Koloru Żółtego . Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli żółte ubrania. Uczniowie uczestniczyli w apelu, podczas którego zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu na najbardziej żółtą klasę i pomysłowego nauczyciela. Najbardziej pomysłowa tym razem okazała się klasa V , A tytuł najbardziej „żółtego” pomysłowego nauczyciela otrzymała pani Joanna Zięblińska. Gratulujemy . Wszyscy w tym dniu otrzymali owocowe nagrody w postaci pysznych bananów .
Organizując „kolorowe dni” pragniemy zachęcić uczniów do spożywania każdego dnia kolorowych owoców i warzyw, wyrabiać i utrwalać nawyk ich spożywania jako źródła cennych witamin, błonnika i soli mineralnych. Chcemy również, by dni te były okazją do świetniej zabawy, ubarwieniem i urozmaiceniem szkolnego życia.