Wiadomości

  • Zabawa karnawałowo – walentynkowa

    Zabawa karnawałowo – walentynkowa

    Każdy doskonale wie, że karnawał to czas zabaw. Jednakże w natłoku codziennej nauki uczniowie klas starszych nie mają na zabawy zbyt wiele czasu. Przedostatni dzień przed przerwą zimową stał się, więc doskonałą okazją, aby zorganizować zabawę nie tylko karnawałową, ale i walentynkową.

    Z racji, iż karnawał połączyliśmy ze Świętem Zakochanych, na liście odtwarzanych przebojów nie zabrakło romantycznych ballad i ponadczasowych, miłosnych przebojów. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami oraz gwiazdami sala zachęcała do zabawy.

    Taneczny wir porwał wszystkich uczniów klas IV -VII. Z każdą chwilą zabawa nabierała tempa i dynamiki. Podczas dyskoteki na uczniowie najchętniej bawili się przy naszej ulubionej i tradycyjnej już zabawie dyskotekowej, czyli „Tańcu z kapeluszem”. Znalazło się również czas na popularną Macarenę, pociąg, wspólny taniec w kole i wiele innych. Zabawę umilił pyszny poczęstunek – były słone przekąski, ciasteczka, ale przede wszystkim pączki, jak nakazuje tradycja Tłustego Czwartku.

    Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom, jak i wychowawczyniom. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do bardzo udanych. A teraz czas na odpoczynek, bowiem zaczynamy FERIE!

      

      

     

  • Zawody w Narciarstwie Alpejskim

    Zawody w Narciarstwie Alpejskim

    3 lutego 2018 r. w Kluszkowcach odbyły się XIII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś. Co roku w zawodach uczestniczą nasi uczniowie, więc i tym razem nie mogło ich zabraknąć. Wśród grupy 80 zawodników znalazły się dwie uczennice klasy VII – Ola Baran i Maria Gąska, które zaprezentowały swoje umiejętności w Slalomie Gigancie. Gratujemy startu w zawodach!

    Pamiętajcie: „Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim” – zatem szukajcie swoich pasji i zaczynajcie!

  • Wycieczka klas 1-3 do Coca-Coli

    Wycieczka klas 1-3 do Coca-Coli

    1 lutego 2018 r. uczniowie klas 1-3 mieli niepowtarzalną okazję, by odwiedzić fabrykę Coca-Coli w Staniątkach. Coca-Cola HBC Polska produkuje, dystrybuuje i sprzedaje różne napoje, wśród nich znajdują się takie marki jak: Coca-Cola, Fanta, Sprite, Nestea czy Cappy.

    Tuż przed wejściem do fabryki przywitał nas niezwykły człowiek- pan Marek Kupiec, który w niezwykły sposób oprowadził nas po tym wyjątkowym miejscu. Za drzwiami powitał nas interesujący stwór o imieniu Bombel, który jest corocznym uczestnikiem parady smoków w Krakowie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pana Marka mogliśmy obejrzeć prezentację i wysłuchać prelekcji na temat historii powstania fabryki i wynalezieniu takiego napoju, jakim jest Coca-Cola. Z ogromną ciekawością obserwowaliśmy zautomatyzowany system produkcji. Duże wrażenie wywarła na nas organizacja i wydajność magazynów. Na koniec wszyscy zostali obdarowani firmowymi gadżetami.

    W wycieczce mogliśmy uczestniczyć dzięki panu Zdzisławowi Stachyrze, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także panu Krzysztofowi Putowi za umożliwienie poznania pracy fabryki, a panu Markowi za wspaniałą atmosferę. Trzymamy za słowo - do zobaczenia wkrótce!

     

  • DRZEMIĄ W NAS TALENTY!

    DRZEMIĄ W NAS TALENTY!

    Ostatniego dnia stycznia nasza szkoła zmieniła się w studio telewizyjne, w którym (za sprawą kreatywnego Samorządu Uczniowskiego) odbyły się nagrania do programu "Mam talent". Chętni uczniowie z klas I - VII zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, magiczne oraz sportowe przed całą społecznością szkolną. Występy oceniało wspaniałe jury (o wiele sympatyczniejsze niż to telewizyjne) – nauczyciele muzyki – p. Izabela Podobińska, p. Mariusz Wiech oraz p. Marzena Bień. Nad całością czuwała p. Katarzyna Jabcoń - opiekun Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy wykonawcy fantastycznie zaprezentowali swoje talenty przed liczną publicznością. Szczególne wrażenie wywarła na widzach Ola z kl. VII, która w profesjonalny sposób wykonała przygotowany pokaz Kung-fu.

     

    W kategorii klas I – III zwyciężyła Gabriela Rosińska, natomiast wyróżnieni zostali: Roksana Kaszyńska i Marcin Pajdzik

     

    Wyniki w kategorii klas IV-VII:

    I miejsce: Ola Baran

    II miejsce: Małgorzata Piątkowska

    III miejsce: Ola Baran i Maria Gąska

    IV miejsce: Agata Dziadur i Klaudia Szklarczyk

     

    Gratulujemy zwycięzcom talentów oraz dziękujemy, że podzieli się z nami swoimi pasjami. Talent show we wszystkich wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii – już są zapisy na przyszłą edycję!

    Jak powiedział Honore de Balzac: "Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli” - zatem życzymy naszym uczniom, aby rozwijali swoje talenty nie zważając na przeciwności.

    SH

  • NA KOŃCU ŚWIATA…warsztaty profilaktyczne

     NA KOŃCU ŚWIATA…warsztaty profilaktyczne

    29 stycznia uczniowie klas 0-III uczestniczyli w niezwykłym spektaklu Teatru Edukacji  i Profilaktyki „Maska". Celem warsztatów było podkreślenie przyjaźni i tolerancji, którą aktorzy pięknie przedstawili w formie krótkiej przygody…

    Kacper jest małym piratem. Pływa swoim statkiem wraz z rodzicami i ukochanym pluszowym misiem, którego tata wyłowił mu z morza. Chłopiec nie miał wcześniej żadnej zabawki i od razu pokochał pluszaka. Pewnego dnia na morzu zrywa się wielki sztorm. Mały pirat wraz ze swoją zabawką lądują na bezludnej wyspie. Na domiar złego chłopiec źle się czuje… Kiedy Kacper zaczyna chorować okazuje się, że miś nie jest zwykłą przytulanką. Ku zdziwieniu chłopca pluszak ożywa i postanawia udać się w głąb wyspy, aby znaleźć pomoc dla najlepszego przyjaciela. Miś wkrótce udowodni, że dla przyjaźni jest w stanie poświęcić bardzo wiele…

    Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali spektakl. W ciekawy sposób  aktorzy zwrócili uwagę na: siłę przyjaźni, zarządzanie emocjami, znaczenia tolerancji, szacunku
    i życzliwości oraz niesienia pomocy innym.

  • Wyjazd klas 1-3 do Multikina

    Wyjazd klas 1-3 do Multikina

    W środę tj. 17.01.2018 r. klasy 1-3 udały się na wycieczkę do Multikina w Krakowie na film animowany pt. „Fernando”. Tytułowy Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych - zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Gdy ojciec Fernando zostaje wybrany przez Matadora i wyrusza w podróż, z której ostatecznie nie wraca, młodociany miłośnik przyrody postanawia uciec z Casa del Toro. Ostatecznie los się do niego uśmiecha, gdy zostaje przygarnięty przez mężczyznę, który wraz z córką, Niną oraz psem Paco hoduje kwiaty. Otoczony przyrodą oraz miłością ludzkich opiekunów, Fernando rośnie jak na drożdżach. Jednak pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w corridzie w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoła losowi...

     

  • Podróż w czasie

    Podróż w czasie

    Nauczanie przez doświadczanie to jedna z najciekawszych i najefektywniejszych metod. W naszej szkole postanowiliśmy zatem przybliżyć uczniom historię Polski w nietypowy sposób.

    24.01. grupa Rekonstrukcji Historycznej „Rekonstrukto” zabrała uczniów kl. II – VII w podróż w czasie do wieków, gdy polscy powstańcy nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, a kobiety dzielnie sprawowały rolę sanitariuszek.

    Przedstawiając losy Polski szlacheckiej, historycy przypomnieli najważniejsze wydarzenia: rozbiory, powstanie kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe, I wojnę światową oraz walkę o niepodległość. Przywołali także wyjątkowe postaci historyczne, istotne pojęcia, a także piękne pieśni patriotyczne.

    Opowieść gości wymagała zaangażowania uczniów, którzy kolejno zmieniali się z bohaterów  ówczesnych czasów. Stając się powstańcami zakładali odpowiednie stroje, przymierzali mundury, brali w dłonie broń, którą w danym okresie walczono. Doświadczyli nawet skutków udziału w powstaniu listopadowym – więzienia oraz zsyłki.

    Nie zapomniano także o istotnej roli kobiet. Dziewczęta zamieniając się w sanitariuszki musiały opatrzyć rannych. Jednak sprawa nie byłą taka prosta, bo jak to było w czasach powstań, liczył się czas! Ranni, którym nie pomogły opatrunki zostali przeniesieni na prawdziwych, wojennych noszach do szpitala polowego. W celu przywołania rzeczywistości międzywojennej odbył się także pojedynek. Nie da się ukryć, że wzbudził on wiele emocji! Chcąc sprawdzić swoje umiejętności, odważni chłopcy uczestniczyli w rozgrzewce żołnierskiej oraz musztrze. Na koniec każdy mógł przymierzyć stroje, a także dotknąć eksponatów, co najbardziej ucieszyło zgromadzonych.

    Spotkanie było fantastyczną lekcją historii, która przybliżyła uczniom ważne momenty w dziejach naszej Ojczyzny. Z pewnością każdy teraz wie, którą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzimy w tym roku.


    SH

     

  • Dzień Babci i Dzień Dziadka

    Dzień Babci i Dzień Dziadka

    21 i 22 stycznia to daty, o których żaden wnuk nie może zapomnieć! Jest to święto seniorów rodu! Czas, w którym możemy sprawić niebywałą przyjemność kochanym Babciom i wspaniałym Dziadkom, a także podkreślić, jak bardzo są dla nas ważni, jak ich kochamy.

    Doskonale wiemy, jak wyjątkowymi osobami, które potrafią pomieścić w sobie niezliczone pokłady troski, ciepła i miłości są dziadkowie, dlatego też z chęcią organizujemy spotkanie, podczas którego łącza się pokolenia. W tym roku świętowaliśmy 22 stycznia, tradycyjnie w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała p. dyrektor Joanna Dziadur oraz manager szkoły p. Marzena Bień, składając najszczersze życzenia solenizantom.

    W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Z roku na roku nasza szkolna rodzina powiększą się, toteż, podobnie, jak w ubiegłym roku, uroczystość została podzielona na dwie części. Występy rozpoczęła grupa przedszkolna. Dzieci pod czujną opieką swoich nauczycielek podziękowały piosenką, wierszykiem i wspólną zabawą za miłość, dobroć i cierpliwość. „Maluszki” odważnie i bez tremy przedstawiły program artystyczny, a dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich. Następnie nadszedł czas na uczniów klas 0 – III, których do występu przygotowała p. Katarzyna Żaba. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w inscenizacji humorystycznego utworu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Warto zaznaczyć, że każdy z uczniów wziął (mniejszy lub większy) udział w przedstawieniu. W ramach podziękowania uczniowie recytowali wiersze, śpiewali radosne piosenki, tańczyli składali życzenia. Klasy starsze (IV – VII) zaprezentowali scenkę pt. „Film o rodzinie” przygotowaną z pomocą p. Barbary Biniaś. Nie zabrakło także pokazu tanecznego z szarfami oraz Zumby z pomponami. Na zakończenie, po odśpiewaniu gromkiego „Sto lat”, wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki (z pomocą p. Joanny Zięblinskiej), po czym wspólnie udaliśmy się na słodki poczęstunek i miłe, inspirujące rozmowy przy filiżankach kawy i herbaty.

    Należy podkreślić, że w przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali także wyśmienite ciasta i ciasteczka - za co serdecznie dziękujemy. Od lat utwierdzamy się w przekonaniu, że Babcie i Dziadkowie to najwspanialsza publiczność, o czym świadczyły gromkie brawa po każdym występie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego spotkania - nauczycielom, rodzicom, lokalnej społeczności oraz OSP Będkowice za udostępnienie Remizy i pomoc techniczną.

    W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej w Będkowicach, chcielibyśmy jeszcze raz skierować do naszych wspaniałych Babć oraz Dziadków słowa, płynące prosto z naszych serc. Kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie, w dniu Waszego święta życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, sił i energii niezbędnej do bycia najlepszymi Dziadkami pod słońcem, o czym przekonujemy się od lat! Bądźcie zawsze uśmiechnięci i pełni radości. Niech Wasze marzenia spełniają się jak za pomocą magicznej różdżki. I żyjcie jak najdłużej!

     

    SH


     

    Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się naszą szkolną tradycją, toteż zobaczcie, jak świętowaliśmy w ubiegłym roku:

  • Moja babcia i mój dziadek...

    Moja babcia i mój dziadek...

    22 stycznia! Dla naszych przedszkolaków to bardzo ważny dzień! Dlaczego? Otóż obchodziliśmy w tym dniu uroczystość z okazji "Dnia babci i dziadka". Dzieci wraz z drobną pomocą przygotowały piękny występ w którym to objaśniali: Jak to się wszystko zaczęło? Czyli jak przez przypadek dziadek poznał babcię;) 
    Wszystkie wnuczęta włożyły mnóstwo pracy i energii, aby pokazać jak kochają dziadków, piosenki przez nich śpiewane płynęły prosto z tych małych serduszek!

    Na koniec występu każdy dziadziuś z babunią zostali obdarowani drobnym prezencikiem i zaproszeni na ciepłą herbatę i pyszne ciasto. 
     

    Dziękujemy wszystkim za obecność, dzieciom za przepiękny występ, rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak ważnego dla nas święta! A wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Sto lat! A nawet i więcej!

  • Otwarcie nowego oddziału przedszkolnego

    Otwarcie nowego oddziału przedszkolnego

    15 stycznia 2017 r. był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły, ponieważ miało miejsce uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego. Nowe miejsce zapewnia opiekę dla maluszków w wieku 2,5-3 lat.

    Nowy oddziału powstał w wyremontowanym pomieszczeniu szkoły, gdzie nie sposób nie zauważyć, pięknych, kolorowych mebli dostosowanych do potrzeb maluszków, ale również nowoczesnych, trwałych i jednocześnie wielofunkcyjnych zabawek. Należy dodać, iż remont nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie i pomoc Urzędu Gminy Wielka Wieś, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Ciepła, miła atmosfera towarzyszyła zgromadzonym podczas całego dnia wspólnych zabaw rodziców i dzieci. A zadbały o nią przede wszystkim z nauczycielki najbardziej wymagających maluszków.

    Niezmiernie cieszymy się, że nasza szkoła rozrasta się, a w naszych progach zagościli nowi uczniowie. Wszystkim przedszkolakom życzymy ogromu radosnych chwil wypełnionych zabawą i kreatywną nauką oraz niezwykłych przyjaźni zawartych w naszym nowym oddziale przedszkolnym.

  • Ruch to zdrowie!

    Ruch to zdrowie!

    Tegoroczna zima nie rozpieszcza amatorów sportów zimowych. Aktualnie nie ma odpowiednich warunków, aby jeździć na nartach, czy też sankach. Powód każdy dostrzega za oknem – brak śniegu. Na szczęście istnieje rewelacyjna, sezonowa aktywność, która może się obejść bez niego, czyli jazda na łyżwach.

    Okazję do doskonalenia swoich umiejętności na lodowej tafli mieli uczniowie klas III – VII, którzy wybrali się na lodowisko udostępnione nam bezpłatnie przez władze Gminy Wielka Wieś. Uczniowie zaprezentowali cały przekrój zdolności - od bezpiecznego stąpania po lodzie (z przyjacielem pod ręką) po finezyjne piruety, skomplikowane manewry i układy.

    Mogliśmy zaobserwować wzloty i upadki nowicjuszy oraz zaawansowanych łyżwiarzy. Początkujący mogli skorzystać z pomocy opiekuna – nauczyciela wychowania fizycznego, natomiast wszyscy korzystali z dobrego humoru i świetnej atmosfery na lodzie. Nie da się ukryć, że zabawa była fantastyczna. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy.

    Szaleństwa na lodowisku oprócz tego, że są doskonałą formą rozrywki, stanowią także zachętę do aktywnego spędzania czasu wolnego. Po takim wyjeździe apetyty na aktywność fizyczną wśród naszych uczniów na pewno będą większe. Może w najbliższym czasie będzie więcej okazji, by doskonalić jazdę na łyżwach?

    SH

  • Zaproszenie

    Zaproszenie

    Społeczność Szkoły Podstawowej w Będkowicach
    serdecznie zaprasza
    wszystkie Babcie i Dziadków

    22.01.2018r,

    Remiza OSP w Będkowicach

    GODZ. 9.00- dziadkowie i babcie dzieci z oddziałów przedszkolnych

    GODZ. 10.30- dziadkowie i bacie zerówki i klas I-VII

    W programie: występ artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły oraz poczęstunek.

     

     

  • Wigilijny czas

    Wigilijny czas

    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Czas radości, miłości i pojednania, ale i odpoczynku, na który wszyscy zasługują. Nierozerwalnie połączony jest on nie tylko z tradycją przedstawień jasełkowych, ale i spotkań wigilijnych. Ten wspaniały zwyczaj jest wciąż obecny w naszej szkole. 

    Ostatni tydzień przed przerwą świąteczną, co roku wprowadza nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. W niedzielę, 17.12. odbyło się spotkanie jasełkowe, natomiast 20.12. miała miejsce uroczysta, szkolna wigilia. Odświętnie ubrani uczniowie wszystkich klas, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły zebrali się, aby wspólnie pochylić się cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie.

    Zgodnie z tradycją, spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy, a następnie nadszedł moment dzielenia się opłatkiem. Wszystko wyglądało tak, jak w prawdziwej rodzinie – każdy z życzliwością podchodził do każdego i z uśmiechem na twarzy przekazywał serdeczne życzenia. Po odśpiewaniu kolędy, zasiedliśmy do stołu. Nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, takich jak barszcz z uszkami, czy pierogi. Natomiast na osłodę były świąteczne wypieki. Na koniec wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki przy akompaniamencie p. Izabeli Podobińskiej. 
    Bez wątpienia czuć magię świąt w naszej szkole!

    SH


  • Warsztaty piernikowe

    Warsztaty piernikowe

    19 grudnia odwiedziliśmy Ranczo Artemidy.
    Dzień upłynął nam w miłej i przyjaznej atmosferze, pośród ciepłego ognia w kominku i aromatu piernikowych ciasteczek.   Na rozgrzanie była ciepła herbatka i kiełbaska prosto z ogniska. Przejażdżki konne dostarczyły dzieciom jak zawsze niezapomniane emocje.

    .

  • „Śladami tradycji” - spotkanie jasełkowe w Będkowicach

    „Śladami tradycji” - spotkanie jasełkowe w Będkowicach

    "Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym…" – pod tym hasłem odbyło się 17 grudnia spotkanie wigilijne zorganizowane przez społeczność naszej szkoły. Boże Narodzenie bowiem to wyjątkowy czas, który sprawia, że ludzie stają się dla siebie bardziej życzliwi, wyrozumiali i mniej pamiętliwi. A czy nie mogłoby być tak cały rok? Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania, które zainicjowaliśmy podczas tegorocznych jasełek.


    Tradycyjnie, w ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną, spotykamy się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach, aby zasiąść przy wspólnym wigilijnym stole. Dzień ten jest szczególny, gdyż gromadzi razem uczniów, rodziców, pracowników i sympatyków szkoły, a także mieszkańców Będkowic.

    Punktualnie o 17:00 gorąco przywitano wyjątkowych gości, wśród których znaleźli się m.in.: ks. Proboszcz Zdzisław Targosz, Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz, zastępca Wójta Krzysztof Wołos, Prezes OSP Rafał Litewka wraz z druhami OSP, Sekretarz Gminy Stanisław Kasprzyk, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Mazela, Prezes Stowarzyszenia Sokolica Jerzy Rosiński, a także jego poprzednik Kazimierz Dobrzański.

    Tegoroczne spotkanie rozpoczął występ grupy przedszkolnej wraz z klasą „O”. Najmłodsi uczniowie przedstawili bożonarodzeniowe scenki biblijne w połączeniu z kolędami i pastorałkami, wprowadzając tym samym wszystkich w doskonały, świąteczny nastrój. Następnie, z bożenarodzeniowym przesłaniem dla zgromadzonych, wystąpili uczniowie z klas I – VII przygotowani przez p. Sandrę Hotloś.

    W tym roku, postanowiliśmy wrócić do korzeni bożonarodzeniowych przedstawień. Aktorzy, którzy wcieli się w bohaterów jasełek, przedstawili losy Świętej Rodziny, natomiast Aniołom przypadła rola komentatorów, którzy swoimi wypowiedziami skłaniali do refleksji. Jednakże, jak wiadomo – same słowa nie wystarczą – inscenizacji towarzyszyła nastrojowa muzyka oraz kolędy i pastorałki śpiewane przy akompaniamencie nie tylko nauczycieli muzyki (p. Izabeli Podobińskiej oraz p. Mariusza Wiecha), ale i zdolnych uczennic – Małgorzaty Piątkowskiej, Marii Gąski oraz Agaty Dziadur. Nie zabrało także elementu tanecznego, czyli „śnieżynkowej zumby” oraz tańca aniołów 
    z szarfami. Inscenizacja przypadła do gustu wszystkim zebranym, więc nie obyło się bez gromkiego aplauzu. Wyjątkowa, świąteczna dekoracja stworzona przez p. Katarzynę Borówkę i p. Joannę Spyt oraz efekty świetlne dopełniły przedstawienie, nadając mu niecodziennego nastroju.

    Kolejnym punktem programu był występ zespołu Będkowianie, który zachęcił zgromadzonych do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej nadszedł czas na podziękowania za miniony rok oraz szczere życzenia dla zgromadzonych, które złożyli: Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Mazela, Zarząd OSP Będkowice, sołtys Wiktor Gąska, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej Jerzy Rosiński, Kazimierz Dobrzański oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Będkowicach – Joanna Dziadur. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. Katarzyną Jabcoń, podziękował także wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”.

    Następnie, przy melodii pięknych, polskich kolęd, zebrani połamali się opłatkiem. Wzajemne składanie sobie życzeń wywołało wśród uczestników spotkania wiele radości, toteż z uśmiechami na twarzach wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Jak na Wigilię przystało, nie mogło się zabraknąć tradycyjnego barszczu, wyśmienitych pierogów oraz pysznych, świątecznych wypieków, których nie byłoby, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców uczniów SP w Będkowicach. Gdy wszyscy się posilili, nadszedł czas na radosne kolędowanie. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczne dekoracje, spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek spowodowały, że zapanował rodzinny, świąteczny nastrój. 

    Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby wspólnie świętować, a także tym, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć, czyli w szczególności wspaniałym rodzicom naszych uczniów. W ten szczególny czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia, pragniemy życzyć  wszystkim miłości, nadziei, spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków. Niech nadchodzący rok sprawi, że magia świąt będzie towarzyszyła każdemu nieustannie!
     

    SH
     

  • Gminne Zawody Pływackie „Każdy Pływać Może”

    Gminne Zawody Pływackie  „Każdy Pływać Może”

    15 grudnia 2017 roku miały miejsce Gminne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych z terenu gminy Wielka Wieś, które stanowiły realizację zadania publicznego gminy Wielka Wieś w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pod nazwą„Każdy pływać może”. Zostały rozegrane na pływalni w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym  w Zabierzowie, a ich organizatorem była Szkoła Podstawowa w Będkowicach. 

    Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Dziewczęta i chłopcy pływali oddzielnie. Obowiązywał styl dowolny. Wyścig został rozegrany na dystansie 25 m, a uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych klas IV – VII. Gminne Zawody Pływackie mają na celu popularyzację pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie ich do uprawiania tej dziedziny sportu, propagowanie zdrowego stylu życia, a także zdrowej rywalizacji fair play.

    Komisja sędziowska, w skład, której wchodzili nauczyciele WF-u z poszczególnych szkół  orzekli, że w klasyfikacji ogólnej wyniki kształtują się następująco:

    I miejsce - SP Modlnica

    II miejsce - SP Bębło

    III miejsce -  SP Będkowice 

    IV miejsce - SP Biały Kościół 

    V miejsce - SP Wielka Wieś

    Uczniowie naszej szkoły w poszczególnych kategoriach uplasowali się na następujących miejscach:

    Milena Rusek  – IV miejsce 

    Filip Zawadzki - II miejsce

    Maria Gąska – III miejsce

    Mikołaj Bobruk -  II miejsce

    Noe Wietoszko - II miejsce

    Wiktoria Mirek  – III miejsce

    Szymon Rosiński – III miejsce

    Serdecznie gratulujemy i dziękujemy  wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za wspólne chwile zabawy, radości i honorowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że ogromne emocje, które towarzyszyły zawodom na długo jeszcze pozostaną w Waszej pamięci. Dziękujemy organizatorom, współorganizatorom - GOKIS, obsłudze pływalni za pomoc i życzliwość oraz nauczycielom, którzy byli jednocześnie trenerami i arbitrami zawodów. Do zobaczenia za rok na kolejnych gminnych zawodach pływackich!

  • Zimowa przerwa świąteczna

    Zimowa przerwa świąteczna

    Szanowni Rodzice, od piątku 22 grudnia 2017 r. do poniedziałku 1 stycznia 2018 (włącznie)  trwa zimowa przerwa świąteczna, w trakcie której nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W przypadku, gdy nie macie Państwo możliwości  zapewnienia dzieciom opieki w  dniu 22 grudnia w szkole zostanie zorganizowany dyżur świetlicowy w godz. 8.00- 15.00.

    Bus  szkolny w tym dniu nie będzie kursował.

  • Cyrk "Szok" w naszej szkole

    Cyrk "Szok" w naszej szkole

    15 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził ukraiński cyrk „Szok”, prezentując wspaniałe, widowiskowe show. Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, akrobatyki, tresury zwierząt, żartobliwe występy klauna oraz magiczne sztuczki.

    Momentem, który zamroził wszystkim krew w żyłach był pokaz zwierząt egzotycznych, m. in. ogromnego węża oraz gołębi. Jedna z artystek wkroczyła bowiem na scenę z wężem i skierowała swoje kroki do... publiczności! Każdy uczestnik mógł dotknąć gada, a na następnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To było naprawdę "szokujące" przeżycie!

    Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Emocje były tak ogromne, że część widowni z zapartym tchem oglądała przedstawienie na stojąco.

    Wszystkim uczestnikom, zarówno uczniom, jak i nauczycielom, występ bardzo podobał się, o czym świadczyły gromkie oklaski na zakończenie. Niektórzy wciąż zastanawiają się, jak wykonać magiczne sztuczki oraz pogłębiają swoją wiedzę w tym temacie. Kto wie, może są wśród nas przyszli artyści cyrkowi? 
     

  • Dzień Humanistyczny

    Dzień Humanistyczny

    Od września bieżącego roku w naszej szkole działa program motywacyjny „W drodze do sukcesu”. Uczniowie w obrębie swoich drużyn zbierają postępy, czyli „kroki”, które przybliżają ich do upragnionego celu.

    6 grudnia, podczas Dnia Drużyny zakończyliśmy pierwszy trymestr zmagań edukacyjnych. Podsumowaliśmy efekty pracy, a także sprawdziliśmy współpracę drużynową w rozgrywkach z okazji Dnia Humanistycznego. Konkurencje były bardzo różnorodne, jednakże wszystkie miały na celu integrację międzyklasową.

    Uczniowie musieli pokonać ortograficzną sztafetę, wziąć udział w bitwie na rymy, zostać budowniczym słów oraz zweryfikować swoją polonistyczną wiedzę w quzie. Należy przyznać, że wszyscy bardzo się starali. Liczba zdobytych postępów, otrzymanych za m.in.: osiągnięcia edukacyjne, aktywność na rzecz szkoły, kulturę osobistą, niesienie pomocy innym, udział w konkursach była ogromna! Niestety, zwycięzca może być tylko jeden i jest nim drużyna… ZIELONA!

    Brawo Wy! Już niedługo przedstawimy, jak zwycięska drużyna świętowała swoją wygraną. Wszystkim gratulujemy motywacji i życzymy jeszcze większych jej pokładów. Pamiętajcie, że widzimy się na szczycie!

    SH

  • Wyjątkowe mikołajki

    Wyjątkowe mikołajki

    Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci podekscytowane wyczekują wyjątkowego gościa, jakim jest święty Mikołaj. Przygotowania do tego spotkania rozpoczynają się już dużo wcześniej - piszą do niego listy z prośbami o wymarzony prezent, starają się być grzeczne.

    Tradycją jest, że od wielu lat w Szkole Podstawowej w Będkowicach odbywają się ogólnoszkolne "Mikołajki". Niezwykły gość zjawił się już rano i najpierw odwiedził grzecznych przedszkolaków. Każdy z nich nie tylko oczekiwał, że znajdzie się coś dla niego w wielkim worku, ale i zdjęcia na kolanach u św. Mikołaja. Następnie Mikołaj zjawił się w starszych klasach.

    W każdej klasie witany był z niebywałym entuzjazmem. Ciekawe dlaczego? ;) Co więcej, dzisiejszego dnia oprócz Mikołaja, na korytarzach królowały dzisiaj szlafroki, kapcie i ulubione piżamki. Wszystko to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował ,,Dzień w piżamach". Uczniom (i nauczycielom) nie dość, ze było bardzo wygodnie, to i cieplutko. Większość stwierdziła, że dużo przyjemniej jest w szkole, gdy ma się na sobie piżamę.

    Dziękujemy za pomysłowe stroje, zaangażowanie i dobrą zabawę.Tyle radości mogliśmy przeżywać jedynie w tym tak wyjątkowym dniu, nie tylko dla każdego dziecka, ale i dorosłego! Musieliśmy być bardzo grzeczni!

     

    SH

strona: