19 października br. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym miejscem odwiedzin była Fabryka Charliego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali własnoręcznie słodkości poznając wcześniej historię oraz technologię produkcji czekolady. Pod okiem animatora dzieci odkryły najciekawsze czekoladowe fakty, a strój prawdziwego chocolatiera uatrakcyjnił zabawę jeszcze bardziej. Drugim punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Iluzji. Uczniowie odwiedzili niezwykłe miejsce- przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi oraz sztuką. Dla najmłodszych było to wyjątkowe doświadczenie edukacyjne, które wzbogaciła interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni, a także niezapomniane chwile w świecie do góry nogami. Uczniowie mogli zapoznać się również z iluzjami specjalnymi. Dlaczego były wyjątkowe? Ponieważ łączyły one różne rodzaje elementów pochodzących z iluzji, aby stworzyć jeden większy, ukazujący niepowtarzalne możliwości fotograficzne. Taką wspaniałą wycieczkę wszyscy zapamiętamy na długo i już czekamy na kolejną....
Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania z wychowawcą oaz możliwość indywidualnych konsultacji odbędzie się stacjonarnie w szkole w dniu 9 listopada br. w następujących godzinach :
Jeżeli ktoś z Państwa nie może w podanych terminach skonsultować się z wychowawcą, a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się z nauczycielem na inny dogodny termin.
Nauczyciele wiodących przedmiotów nieobecni w dniu 9 listopada dostępni będą po uprzednim kontakcie przez dziennik librus.
Zebrania oraz konsultacje odbywać sie będą w przypisanych uczniom danej klasy salach lekcyjnych.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na warsztaty szkoleniowe z psychologiem . Warsztaty poprowadzi specjalista psycholog Pani Ewa Lisowska Kania. Spotkanie odbędzie się 9 listopada w godzinach 17.00- 17.40 na górnym korytarzu. ZAPASZAMY.
Zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolnego, przypominamy iż w dniu 31 października (poniedziałek) nie odbywają się zajęcia dydaktyczno -wychowawcze.
Dla klas I-V zostanie zorganizowany dyżur świetlicowy w godz. 8.00 - 15.00.
Oddziały Przedszkolne pracują w godzinach 7.20 -16.00
Bus szkolny w tym dniu nie będzie kursował.
W poniedziałek 24 października Jeżyki wybrały się na wycieczkę na Farmę Dyniową w Szycach. Piękna pogoda sprzyjała wspaniałej jesiennej wyprawie. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo niesamowitych odmian dyni, zaobserwować zmiany w przyrodzie spacerując po szkółce roślin, zagrać w grę terenową oraz wspólnie się pobawić na polu dyniowym. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć, dyniowych kręgli i kolorowanek oraz upominków w postaci dyń do naszego kącika w Sali.
Masz zdolności aktorskie?, lubisz występować?, chcesz spróbować swoich sił w kierowaniu swoim głosem i zawalczyć o ciekawe nagrody? zgłoś się, do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego!
Klasy I – III: wybrany wiersz Marii Konopnickiej lub Wandy Chotomskiej
Klasy IV- VIII: wybrany wiersz ks. Jana Twardowskiego
Zgłoszenia przyjmują panie Elżbieta Kustra i Olga Orłowska – Warczak do 1 XI 2022 (zgłaszając się podajemy wybrany wiersz).
Etap klas I-III, odbędzie się 22 XI – godz. 9.00. Etap klas IV – VIII, odbędzie się 23 XI – godz. 9.00. Oceniane będą: opanowanie pamięciowe tekstu, wyrażenie emocji i nastroju wiersza, „efekty specjalne”
Zapraszamy do uczestnictwa!
W tym roku nasze jesienne święto było wyjątkowe. Pachnące sianem, pełne złotych i pomarańczowych liści, okrągłych słoneczników, czerwonych jarzębin i pękatych dyniowych kul. W tak pięknym otoczeniu, ten dzień musiał być wyjątkowy. Dzięki hojności naszych rodziców, mogliśmy rozkoszować się smakiem jesiennych ziemniaczano- dyniowych potraw oraz ciast. Przy ognisku nie zabrakło kiełbasek oraz wspólnego śpiewania i grania. Przez cały dzień wszystkie chętne dzieci, mogły bawić się na dwóch wielkich dmuchańcach. Dodatkowo miała miejsce cała masa kreatywnych konkursów - dla najmłodszych, starszych a nawet całych rodzin. Przedszkolaki skakały w workach, rzucały do celu ziemniakiem, robiły warzywne stworki, brały udział w konkurencjach sportowych. Starsi natomiast parzyli aromatyczne herbaty według własnego pomysłu, tworzyli strachy na wróble, oddzielali ziarna czy próbowali zjeść jabłka bez użycia rąk. Za udział we wszystkich konkurencjach, były oczywiście nagrody. Drobne kolorowe upominki dla dzieci oraz rozgrzewające herbaty i aromatyczne zioła dla dorosłych, z pewnością umilą jesienne chłody. Wszyscy bawili się świetnie aż do późnego wieczora. To było cudowne, aromatyczne, barwne i aktywne Święto!
Szkoła Podstawowa w Będkowicach i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica”
serdecznie zapraszają uczniów oddziałów przedszkolnych oraz
klas I - VIII wraz z rodzicami na „Święto Dyni i Ziemniaka”
21 października (piątek) wgodzinach 14:00-18:00
W programie :
Liczymy na Państwa obecność!
13 października był w naszej szkole wyjątkowym dniem - z jednej strony obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, z drugiej - Ślubowanie. Z samego rana, zebraliśmy się na uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, zebranych przywitała pani dyrektor Joanna Dziadur oraz pani manager Marzena Bień. W swoich przemówieniach, podkreśliły rolę rodziców i nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia oraz wyraziły wdzięczność za wszelkie dobre działania, które mają miejsce na polu szkolnym przez cały rok. Występ artystyczny, rozpoczęli uczniowie 1 klasy. Udowodnili w nim, że są uzdolnieni w różnych dziedzinach - muzycznej, matematycznej, językowej i poprosili o pasowanie, którego dokonała pani dyrektor. Pierwszaków przygotowała ich wychowawczyni, pani Izabela Podobińska. Następnie klasy starsze w muzycznym występie, podziękowały nauczycielom za ich pracę i serce, wkładane w nią każdego dnia. Po częściej artystycznej, uczniowie rozeszli się do klas, by tam dalej świętować. W przedszkolu maluchy z grup Smerfy i Jeżyki - przygotowane przez panią Marię Janus, również wystąpiły dla zgromadzonych. W radosnym przedstawieniu, pełnym muzyki i wierszy zaprezentowały swoje umiejętności. Pani dyrektor pasowała najmłodsze dzieci. Radości dopełniły rozdane dyplomy i upominki oraz poczęstunek. Dla wszystkich uczniów naszej szkoły i przedszkola, był to niezwykły dzień. Doceniliśmy naszą szkołę oraz siebie wzajemnie. Złożonych zostało mnóstwo podziękowań oraz serdecznych życzeń. Wspaniale było razem świętować w tak doskonałej atmosferze!
Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klas IV, VI, VII, VIII, wybrali się 10 września do Jednostki Paintballowej Kraków-Zakrzówek. Uczniowie dostali specjalistyczny sprzęt do gry - kombinezony, kaski i rękawiczki oraz markery, pełne kulek z kolorową farbą. Tak wyposażeni w swoich drużynach międzyklasowych, musieli przygotować taktykę do każdej kolejnej rozgrywki. Oprócz przemyślanych działań, liczyła się także praca zespołowa. W czasie rozgrywek, uczestnicy mogli poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy. Rozgrywki były pełne emocji i adrenaliny a zwycięstwo dało drużynom ogromną satysfakcję. Po zakończonych zajęciach ruchowych, przyszła pora na integrację przy ognisku. Każdy z uczestników, miał okazję upiec sobie kiełbaskę i wypić ciepłą herbatę. Był to dzień pełen pozytywnych emocji. Z jednej strony ruch na świeżym powietrzu, z drugiej nauka współpracy, tworzenia planu działania i trzymania się go. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci!
7 października w naszej szkole odbyły się warsztaty muzyki ludowej. Spotkanie muzyczne zostało poprowadzone w ramach projektu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn.„ Między dawniej a dziś” , które poprowadziła Pani Elżbieta Kupiec-artysta , sopranistka Filharmonii Krakowskiej. Warsztaty skierowane były dla uczniów klas I-VII. Celem spotkania było poznanie i wspólne śpiewanie piosenek ludowych z terenu naszej gminy. Było pięknie. Dziękujemy za wspólny koncert i profesjonalnie poprowadzone warsztaty. Już teraz nasi uczniowie zainspirowani muzyką ludową pytają o możliwość kolejnych spotkań.
6 października br. dzieci z zerówki wraz ze swoimi Paniami wybrały się do Kina Kijów na spektakl teatralny pt. „Ach, ta Pippi" wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji. Dzieci poznały przygody rudej dziewczynki z poczuciem humoru i mnóstwem pomysłów. Pippi pokazała nam co znaczy przyjaźń, tolerancja i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Przedstawienie zachwycało scenografią, wesołymi piosenkami, grą aktorów i zastosowaniem kolorowych projekcji multimedialnych. Pełni radości i pozytywnej energii wróciliśmy do przedszkola.
Ostatni piątek września był w tym roku, wyjątkowym dniem. Wszyscy chłopcy -mali i duzi - obchodzili w nim swoje Święto. Zarówno w przedszkolu, zerówce jak i w klasach szkolnych - pamiętano o nich. U najmłodszych zorganizowano tematyczne gry, zabawy i poczęstunki a dziewczynki z pomocą swoich pań - wręczyły upominki. U starszych również nie brakło atrakcji. Każda klasa uczciła Święto Chłopców - jedna zamówiła pizzę, inne wspólnie biesiadowały czy miały z tej okazji tematyczne lekcje a każdy chłopiec otrzymał upominek. Były to chwile pełne integracji i radości. Cieszymy się, że mogliśmy je wspólnie spędzić, a dla wszystkich chłopców i chłopaków - jeszcze raz - Wszystkiego Najlepszego!
We wtorek 27 września, klasy V i VI wybrały się na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Aby poznać lepiej najbliższą okolicę (mieszkamy przecież w wyjątkowym miejscu), zintegrować się oraz przywitać przychodzącą jesień, udaliśmy się do Ojcowa.
W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Grotę Łokietka - największą na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas zwiedzania widzieliśmy rozległe sale, kręte korytarze oraz liczne kresowe formy jaskiniowe. Poznaliśmy nie tylko legendę o królu Władysławie ale też zdobyliśmy podstawową wiedzę geologiczną. Po wyjściu uczniowie podzielili się na grupy i w nich rozwiązali tematyczne zadania. Następnie wąwozem Ciasne Skałki, przeszliśmy do Bramy Krakowskiej. Tam, po wysłuchaniu informacji na temat Neandertalczyków (bo to właśnie w Ojcowie, jako drugim miejscu w Polsce, znaleziono kość neandertalskiego dziecka), rozwiązali kolejne zadania w grupach. Kolejnym punktem wyprawy, było Źródełko Miłości - jak mówi legenda, kto zanurzy w nim ręce - znajdzie prawdziwą miłość. Chętnych nie brakowało! Wycieczka ruszyła dalej, by dojść do stawów rybnych oraz wspiąć się na punkt widokowy i z niego podziwiać Ojców. Czarnym szlakiem, z mozołem wspinając się na szczyt, wróciliśmy na parking w Czajowicach.
Dla każdego dziecka, w zamiana za włożony trud i zaangażowanie a także w formie małej pamiątki, zakupiony został drobny upominek. Uczniowie z entuzjazmem wzięli udział w zorganizowanych zabawach, jaskinię zwiedzali z ogromną ciekawością a samym Ojcowem i jego przyrodą byli zachwyceni. Mamy nadzieję, że pozostałe części naszej najbliższej okolicy, których nie udało się już zobaczyć dzisiaj - poznamy na kolejnych wyprawach. Oby przed nami było jeszcze wiele tak udanych wycieczek.
Uczniowie naszej szkoły uwielbiają aktywność. Gdy tylko mają okazję, podejmują się przeróżnych wyzwań i projektów. Jedną z ważnych dziedzin ich działalności jest tworzenie Samorządu Szkolnego. W tym roku w wyborach na przewodniczącego, do zaciętej walki o głosy, stanęło wielu kandydatów z klas IV-VIII. Przygotowali oni programy wyborcze oraz plakaty, zachęcające do głosowania. Pozostali uczniowie i nauczyciele, po zapoznaniu się z kandydatami oraz ich pomysłami, wzięli udział w tajnym głosowaniu. Każdy uczestnik oddał jeden głos na swojego wybrańca. Po przeliczeniu głosów panie Elżbieta Słota oraz Izabela Różycka-Białek- opiekunki Samorządu Szkolnego, ogłosiły wyniki. Zastępcą została Adrianna Jarocka z klasy IV, a przewodnicząca wybrano Nikolę Kos z klasy VI. Zwyciężczynie nagrodzono brawami. Razem z opiekunkami Samorządu, obiecały wytrwałą pracę, na rzecz szkolnej społeczności. Życzymy im owocnego roku szkolnego!
....czyli Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023
1 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego - 2022/2023. Rozpoczęło się mszą święta w kościele parafialnym w Będkowicach. Ksiądz proboszcz Andrzej Grodecki, zachęcał uczniów do rozbudzenia w sobie ciekawości i głodu wiedzy oraz do kierowania się wytrwałością w jej zdobywaniu. Po mszy uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami, udali się na boisko szkolne. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz zaśpiewaniu hymnu, zebranych przywitała pani dyrektor Joanna Dziadur. Podsumowała 10 ostatnich lat, w czasie których szkoła z sukcesami prowadzona była przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej Sokolica. Wyraziła nadzieję, że rozpoczynający się rok, będzie równie sprzyjający dla Zarządu szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie głos zabrała pani manager Marzena Bień, która przedstawiła grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników, doceniając ich wkład w tworzenie nie tylko formalnych struktur szkolnych ale i dobrej, życzliwej i niemal rodzinnej atmosfery. Po części ogólnej uczniowie rozeszli się do klas, by otrzymać od wychowawców plany lekcji i uzyskać najważniejsze informacje. Tym samym nowy rok szkolny, został rozpoczęty. Życzymy sobie aby był on pełen spokojnej, wytrwałej pracy, zrealizowanych planów, sukcesów oraz mnóstwa radości, entuzjazmu i pięknych szkolnych chwil.
Po części oficjalnej zajęcia będą miały charakter indywidualnych spotkań wychowawców z uczniami i rodzicami poszczególnych grup w swoich salach.
Czas zajęć opiekuńczych w dniu 1 września dla Oddziałów Przedszkolnych 8.00-15.00.
Bus 1 września kursuje w godzinach :
Msza św. inaugurująca Nowy Rok Szkolny, zostanie odprawiona w dniu rozpoczęcia roku szkolnego w Kościele NMP w Będkowicach. o godz. 8.00.
W środę, 31 sierpnia 2022 r. odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych, oraz klasy I na rok szkolny 2022/2023.
Grupa najmłodsza - Jeżyki - godz. 18.00 (wejście boczne)
Grupa średnia - Smerfy - godz.17.30 (wejście boczne)
Zerówka - godz.17.00 (wejście główne)
Klasa I - godz.18.30 (wejście główne)
Informacje o przypisaniu dziecka do danej grupy można uzyskać w sekretariacie Szkoły.
Ostatni tydzień wakacyjnego dyżuru upłynął nam na wspólnych zabawach, porannej gimnastyce, rozmowach o bezpiecznym wypoczynku nad wodą oraz zabawach z muszelkami. Mieliśmy również okazję pobawić się w ratowników, zaprojektować koło ratunkowe oraz barwne muszelki. W ostatni dzień dyżuru przygotowaliśmy wspólnie pyszne, owocowe babeczkami z bitą śmietaną, które każdemu z nas sprawiły wiele radości 😊. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku 🤗 oraz słonecznych dni na dalszy czas wakacji 🌞.
Wspólnie spędzony czas obfitował w zabawy rytmiczne, prace plastyczne oraz aktywności na świeżym powietrzu. Podczas zajęć poznaliśmy wiele słów w języku angielskim, tanecznym krokiem wybraliśmy się do krainy dzikich zwierząt, samolotem, łódką, autobusem podróżowaliśmy nie tylko po naszej sali. Barwne doświadczenia, geometryczne układanki, piknik na kocu były ciekawym dodatkiem do codziennych zajęć.
Spędziliśmy go w bardzo dobrych humorach, a wakacyjnych atrakcji nie zabrakło. W tym tygodniu eksplorowaliśmy morskie materiały, tworząc pejzaże plażowe na talerzykach oraz akwarium pełne roślinek i ryb, stworzyliśmy również wielką papierową ośmiornicę. Zamieniliśmy się w malarzy dużych formatów, wykorzystaliśmy kolorowe pompony, do stworzenia papierowych lodów, sadziliśmy roślinki, a na koniec tygodnia wykonaliśmy piękne kolorowe wachlarze. Dodatkowo świetnie się bawiliśmy, ćwicząc na naszym szkolnym boisku oraz urządzając lodowy piknik w altanie. Już czekamy na atrakcje następnego tygodnia!