Wiadomości

  • W teatralnym świecie mitów.

    Klasy IV-VI wybrały się na kolejną wycieczkę. Tym razem aby zobaczyć spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pod tytułem "W krainie mitów", który bawił i uczył. Spektakl pełen był muzyki, żartów i efektów specjalnych. Teraz już dla wszystkich uczniów, związki frazeologiczne jak "puszka Pandory" czy "syzyfowe prace" z pewnością będą jasne! Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję w tak ciekawy i przyjemny sposób utrwalić wiedzę zdobywaną na lekcjach.

  • Gminny Konkurs Recytatorski -"Dla Niepodległej".

    Dnia 24 listopada w Szkole Podstawowej im. ks St. Konarskiego w Wielkiej Wsi, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Dla Niepodległej" pod patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś. Celem konkursu było m.in popularyzowanie wśród dzieci wierszy narodowych i patriotycznych oraz uaktywnianie szkół w kształtowaniu postaw obywatelskich. Z naszej szkoły we wcześniejszych eliminacjach do wzięcia udziału w konkursie zostały wytypowanie trzy uczennice- Gabriela Goraj ( klasa III) , Rozalia Białek ( Klasa II) i Karolina Podobińska (klasa I). Gabrysia zaprezentowała się z wierszem Włodzimierza Domeradzkiego pt. "Ojczyzna". Rozalka mówiła wiersz Jana Pietrzaka pt. "Jest takie miejsce" za które otrzymała wyróżnienie. Karolinka recytowała wiersz pt  "Modlitwa Polskiej Dziewczynki", Władysława Bełzy za który również otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom zdobytych wyróżnień oraz samego udziału w konkursie. Dziękujemy za chęci oraz przygotowanie wierszy, a pozostałych uczniów gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach recytatorskich!

  • Andrzejkowa dyskoteka

    Było głośno, kolorowo i energetycznie. Było też odrobinę magicznie i tajemniczo. Oprócz zabaw przy muzyce było też lanie wosku i wróżby. Był taniec z miotłą i kapeluszem. Były też ciasteczka z wróżbą, zapałkowe przepowiednie i wróżenie z kostek i butów. To był wspaniały wspólny czas klasowej integracji i beztroskiej zabawy!

  • Szkolny Konkurs Recytatorski.

    23 i 24 listopada nasi uczniowie zmierzyli się z zagadnieniem recytacji. Klasy I – III przygotowały wiersze Marii Konopnickiej i Wandy Chotomskiej, natomiast klasy IV – VIII - wiersze księdza Jana Twardowskiego. Tak bliskie spotkanie z poezją, wyzwoliło w naszych uczniach całe pokłady zapału, kreatywności i radosnej twórczości! Nie zabrakło pomysłowych przebrań, odpowiednio dobranych rekwizytów oraz przede wszystkim całej palety emocji! Wszystkie występy zasłużyły na uznanie, jednak komisja musiała wyłonić zwycięzców. Wśród klas I-III wyróżnienia otrzymali: Franciszek Kolasa, Rita Krawczyk, Maks Bania, Weronika Warczak i Daria Bereza. Miejsce trzecie zajęła Hanna Kosior z klasy III, miejsce drugie Jan Medoń z klasy I a miejsce pierwsze zajęły za swoje występy - Karolina Podobińska z klasy I oraz Rozalia Białek z klasy II. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz drobne upominki. Jesteśmy dumni, że pod dachem naszej szkoły rosną i mogą się rozwijać młode talenty!

  • Fabrycka Charliego w Krakowie.

    W środę 16 listopada dzieci z Zerówki miały przyjemność wziąć udział w czekoladowych warsztatach w Fabryce Charliego w Krakowie. Na początku dowiedzieliśmy się w jaki sposób robiona jest czekolada. Po filmie edukacyjnym był czas na quiz, a nagrodą za każdą prawidłową odpowiedź były kostki czekolady. Następnie zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Stworzyliśmy swoje własne praliny oraz muszelkowe mini-czekoladki. Po czekoladowych warsztatach wyruszyliśmy na spacer w stronę rynku. Tutaj zobaczyliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i Barbakan. Pełni radości i wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  • Odwiedziny Ratowników z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

    9 listopada grupę Jeżyków odwiedzili Ratownicy z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego ze stacji Skała. Opowiadali o swojej pracy, przypomnieli o ważnych numerach alarmowych oraz pokazali na fantomie podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Dzieci dowiedziały się kiedy i w jaki sposób należy wzywać pogotowie oraz co znajduje się w apteczce. Pod czujnym okiem Panów ratowników dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy: usztywniania i bandażowania złamanej kończyny, opatrywania ran, sprawdzania przytomności, układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej. Przedszkolaki mogły również przymierzyć prawdziwe kamizelki ratunkowe. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi oraz Panu Michałowi za poświęcony czas, miłe spotkanie oraz cenną wiedzę, którą przekazali w bardzo przyjazny sposób.

  • 11 listopada - świętujemy.

    11 listopada uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, mieszkańcy Będkowic wraz z przybyłymi gośćmi, zgromadzili się w kościele parafialnym. Obecny był zespół Będkowianie, Strażacy z OSP, grupa Ratownictwa Wysokościowego z Będkowic. Nie zabrakło również przedstawicieli władz – przybyciem zaszczycił nas Przewodniczący Rady Gminy Wielka Wieś – pan Grzegorz Twardy. Przed wejściem uczniowie przypinali własnoręcznie wykonane biało- czerwone kotyliony, aby podkreślić rangę tego dnia. Podczas mszy świętej, prowadzonej przez księdza proboszcza Andrzeja Grodeckiego, zebrani powierzyli Opatrzności sprawy Ojczyzny. Następnie udali się do Doliny Będkowskiej aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na płycie upamiętniającej bohaterów narodowych. Wraz z zespołem Będkowianie, odśpiewano pieśni patriotyczne a o godzinie 11.11 – hymn Polski. W tym wyjątkowym dniu, uczciliśmy pamięć poległych. Na nowo odczuliśmy radość i wdzięczność, za nasze życie w wolnej już Polsce a naszym dzieciom pokazaliśmy po raz kolejny, że tylko naród, który pamięta o swej przeszłości – zasługuje na piękną przyszłość.

  • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

    "Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przeszłości." Te słowa Józefa Piłsudskiego towarzyszyły tegorocznym obchodom Święta Niepodległości w naszej szkole. W 104 rocznicę odzyskania narodowej wolności, zgromadziliśmy się aby słowem, wierszem i muzyką pochylić się nad historią oraz współczesnością naszego kraju. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Dziadur przywitaniem oraz wprowadzeniem sztandaru szkoły. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Poprowadziły ją uczennice klasy szóstej - Nikola Kos i Zosia Szczepaniak. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej. Przypomnieli wszystkim, jak ważna i cenna jest nasza Ojczyzna oraz ile trzeba było poświęceń dla jej wolności. Jesteśmy pewni, że ta muzyczno - poetycka uczta poświęcona naszej Ojczyźnie, będzie kolejnym elementem, dzięki któremu nasi uczniowie jeszcze bardziej pokochają Polskę. Za przygotowanie występu, dziękujemy szczególnie panu Mariuszowi Wiech, pani Izabeli Podobińskiej oraz pozostałym zaangażowanym nauczycielom.

  • "Okno na Niepodległość"

    W ramach przygotowania do obchodów 11 listopada, nasz Samorząd Uczniowski, zorganizował konkurs "Okno na Niepodległość". Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością i wrażliwością na nasze narodowe symbole. Okna ozdobiły flagi, godła, biało-czerwone serca, motyle a nawet... okręty. Jury z trudem wyłoniło zwycięzców - były to klasa pierwsza oraz siódma - każda w swojej kategorii wiekowej. Wyróżnienie otrzymała również klasa szósta. Dla najlepszych przygotowano smaczny prezent. Cieszymy się tak dużym zaangażowaniem i zdolnościami naszych uczniów!

  • Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

    Dnia 7 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu GOKIS odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 1-8. Naszą szkołę dumnie prezentowało sześć uzdolnionych wokalnie kandydatek : W kategorii IV-VIII: Milena Rusek ( kl VIII) z sentymentalną pieśnią pt ,,Rozkwitały pąki białych róż"; Anna Masiak ( kl VIII) z piosenką ,, Dziewczyna z granatem ". W kategorii I-III również piękne i wzruszające utwory zaśpiewały: Barbara Machniak (kl III) ,, Czy wojna jest dla dziewczyn" ; Wiktoria Samitowska (kl II) ,, Co to jest niepodległość " ; Rozalia Białek: ( kl II) ,, Wierzby i Bociany " oraz Karolina Podobińska ( kl I) z piosenką ,, Jest takie miejsce " , którą wyśpiewała pierwsze miejsce Wszystkie nasze utalentowane kandydatki otrzymały dyplomy oraz nagrodami za udział w konkursie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic zarówno starszych jak i tych młodszych. Dziękujemy nauczycielom od muzyki za przygotowanie, dobór repertuaru i włożone serce, a każdej z osobna wykonawczymi gratulujemy pięknego i wzruszającego występ !!!

  • Jeżyk i przyjaciele.

    7 listopada grupa Jeżyków wybrała się na wycieczkę do Multikina na seans filmowy – Jeżyk i przyjaciele. Główni bohaterowie: Mila i Mędrek musieli stawić czoła wielu trudnościom, ale pokazali nam, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem. Film poprzedzony był projekcją krótkiego filmu edukacyjnego, z której dzieci dowiedziały się jak działa kino. Nie zabrakło również pysznego popcornu – mieliśmy możliwość zobaczyć na żywo jak się go praży. Ta wycieczka była dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do nowych odkryć.

  • Teatralne obrazy.

    W piątek 4 listopada, klasy VII i VIII, udały się do Krakowa aby obejrzeć spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia - "Pan Tadeusz w obrazach". Uczniowie mogli po raz kolejny pochylić się nad tym wielkim dziełem literatury. Barwnie ukazane sceny grzybobrania, polowania czy koncertów na rogu i cymbałach, z pewnością na długo zapadną im w pamięć. Po części edukacyjnej, nie zabrakło chwili na wspólny posiłek, integrację i rekreację w klasowym gronie. To był dobry czas.

  • Wycieczka do Krakowa

    19 października br. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym miejscem odwiedzin była Fabryka Charliego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali własnoręcznie słodkości poznając wcześniej historię oraz technologię produkcji czekolady. Pod okiem animatora dzieci odkryły najciekawsze czekoladowe fakty, a strój prawdziwego chocolatiera uatrakcyjnił zabawę jeszcze bardziej. Drugim punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Iluzji. Uczniowie odwiedzili niezwykłe miejsce- przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi oraz sztuką. Dla najmłodszych było to wyjątkowe doświadczenie edukacyjne, które wzbogaciła interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni, a także niezapomniane chwile w świecie do góry nogami. Uczniowie mogli zapoznać się również z iluzjami specjalnymi. Dlaczego były wyjątkowe? Ponieważ łączyły one różne rodzaje elementów pochodzących z iluzji, aby stworzyć jeden większy, ukazujący niepowtarzalne możliwości fotograficzne. Taką wspaniałą wycieczkę wszyscy zapamiętamy na długo i już czekamy na kolejną....

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania z wychowawcą oaz możliwość indywidualnych konsultacji odbędzie się  stacjonarnie w szkole w dniu 9 listopada  br. w następujących  godzinach :

    zebrania i konsultacje.docx

    Jeżeli ktoś z Państwa nie może w podanych  terminach  skonsultować się z wychowawcą, a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się z nauczycielem na inny dogodny termin.

    Nauczyciele wiodących przedmiotów nieobecni w dniu 9 listopada  dostępni będą po uprzednim kontakcie przez dziennik librus.

    Zebrania  oraz konsultacje odbywać sie będą w przypisanych uczniom danej klasy salach lekcyjnych.

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, pragniemy serdecznie  zaprosić Państwa na warsztaty szkoleniowe  z psychologiem  . Warsztaty  poprowadzi specjalista psycholog  Pani Ewa Lisowska Kania.  Spotkanie odbędzie  się 9 listopada w  godzinach 17.00- 17.40  na górnym korytarzu. ZAPASZAMY.

     

  • Szanowni Rodzice,

    Szanowni Rodzice,

    Zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolnego, przypominamy iż w dniu 31 października (poniedziałek) nie odbywają się zajęcia dydaktyczno -wychowawcze.

    Dla klas I-V zostanie zorganizowany dyżur świetlicowy w godz. 8.00 - 15.00.

    Oddziały Przedszkolne pracują w godzinach 7.20 -16.00

    Bus szkolny w tym dniu nie będzie kursował.

  • Wycieczka Jeżyków na farmę dyniową w Szycach.

    W poniedziałek 24 października Jeżyki wybrały się na wycieczkę na Farmę Dyniową w Szycach. Piękna pogoda sprzyjała wspaniałej jesiennej wyprawie. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo niesamowitych odmian dyni, zaobserwować zmiany w przyrodzie spacerując po szkółce roślin, zagrać w grę terenową oraz wspólnie się pobawić na polu dyniowym. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć, dyniowych kręgli i kolorowanek oraz upominków w postaci dyń do naszego kącika w Sali.

  • Szkolny Konkurs Recytatorski.

    Szkolny Konkurs Recytatorski.

    Masz zdolności aktorskie?, lubisz występować?, chcesz spróbować swoich sił w kierowaniu swoim głosem i zawalczyć o ciekawe nagrody? zgłoś się, do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego!

    Klasy I – III: wybrany wiersz Marii Konopnickiej lub Wandy Chotomskiej

    Klasy IV- VIII: wybrany wiersz ks. Jana Twardowskiego

    Zgłoszenia przyjmują panie Elżbieta Kustra i Olga Orłowska – Warczak do 1 XI 2022 (zgłaszając się podajemy wybrany wiersz).

    Etap klas I-III, odbędzie się 22 XI – godz. 9.00. Etap klas IV – VIII, odbędzie się 23 XI – godz. 9.00. Oceniane będą: opanowanie pamięciowe tekstu, wyrażenie emocji i nastroju wiersza, „efekty specjalne”

    Zapraszamy do uczestnictwa!

  • Jesienne świętowanie w Będkowicach czyli Dzień Dyni i Ziemniaka 2022

    W tym roku nasze jesienne święto było wyjątkowe. Pachnące sianem, pełne złotych i pomarańczowych liści, okrągłych słoneczników, czerwonych jarzębin i pękatych dyniowych kul. W tak pięknym otoczeniu, ten dzień musiał być wyjątkowy. Dzięki hojności naszych rodziców, mogliśmy rozkoszować się smakiem jesiennych ziemniaczano- dyniowych potraw oraz ciast. Przy ognisku nie zabrakło kiełbasek oraz wspólnego śpiewania i grania. Przez cały dzień wszystkie chętne dzieci, mogły bawić się na dwóch wielkich dmuchańcach. Dodatkowo miała miejsce cała masa kreatywnych konkursów - dla najmłodszych, starszych a nawet całych rodzin. Przedszkolaki skakały w workach, rzucały do celu ziemniakiem, robiły warzywne stworki, brały udział w konkurencjach sportowych. Starsi natomiast parzyli aromatyczne herbaty według własnego pomysłu, tworzyli strachy na wróble, oddzielali ziarna czy próbowali zjeść jabłka bez użycia rąk. Za udział we wszystkich konkurencjach, były oczywiście nagrody. Drobne kolorowe upominki dla dzieci oraz rozgrzewające herbaty i aromatyczne zioła dla dorosłych, z pewnością umilą jesienne chłody. Wszyscy bawili się świetnie aż do późnego wieczora. To było cudowne, aromatyczne, barwne i aktywne Święto!

  • „Święto Dyni i Ziemniaka”

    Szkoła Podstawowa w Będkowicach i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica”

    serdecznie zapraszają uczniów oddziałów przedszkolnych oraz

    klas I - VIII wraz z rodzicami na „Święto Dyni i Ziemniaka”

    21 października (piątek) wgodzinach 14:00-18:00

    W programie :

    • konkursy ziemniaczano-dyniowe,
    • gry i zabawy sportowe,
    • wspólne granie i śpiewanie przy ognisku,
    • pieczenie świątecznych ziemniaków,
    • pałaszowanie zupy dyniowej

    Liczymy na Państwa obecność!

  • Święto Edukacji Narodowej.

    Święto Edukacji Narodowej.

    13 października był w naszej szkole wyjątkowym dniem - z jednej strony obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, z drugiej - Ślubowanie. Z samego rana, zebraliśmy się na uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, zebranych przywitała pani dyrektor Joanna Dziadur oraz pani manager Marzena Bień. W swoich przemówieniach, podkreśliły rolę rodziców i nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia oraz wyraziły wdzięczność za wszelkie dobre działania, które mają miejsce na polu szkolnym przez cały rok. Występ artystyczny, rozpoczęli uczniowie 1 klasy. Udowodnili w nim, że są uzdolnieni w różnych dziedzinach - muzycznej, matematycznej, językowej i poprosili o pasowanie, którego dokonała pani dyrektor. Pierwszaków przygotowała ich wychowawczyni, pani Izabela Podobińska. Następnie klasy starsze w muzycznym występie, podziękowały nauczycielom za ich pracę i serce, wkładane w nią każdego dnia. Po częściej artystycznej, uczniowie rozeszli się do klas, by tam dalej świętować. W przedszkolu maluchy z grup Smerfy i Jeżyki - przygotowane przez panią Marię Janus, również wystąpiły dla zgromadzonych. W radosnym przedstawieniu, pełnym muzyki i wierszy zaprezentowały swoje umiejętności. Pani dyrektor pasowała najmłodsze dzieci. Radości dopełniły rozdane dyplomy i upominki oraz poczęstunek. Dla wszystkich uczniów naszej szkoły i przedszkola, był to niezwykły dzień. Doceniliśmy naszą szkołę oraz siebie wzajemnie. Złożonych zostało mnóstwo podziękowań oraz serdecznych życzeń. Wspaniale było razem świętować w tak doskonałej atmosferze!

strona: