Wspólne poznawanie świata 26.06-28.07.2023. Zapraszamy wszystkie zgłoszone dzieci na zajęcia wakacyjne. Zajęcia dla uczniów z Oddziałów Przedszkolnych i Zerówki będą obywały się w dniach 26.06 - 28.07.2022 w godzinach od 8.00-15.00. Zajęcia dla uczniów kl I-III będą obywały się w dniach 26.06 - 14.07.2022 w godzinach od 8.00-14.00. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań dla grupy młodszej i starszej z Oddziału Przedszkolnego oraz Zerówki i kl I-III.
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, tj. 22.06 grupa „Smerfy” oraz „Zerówka” wyruszyła na wycieczkę do malowniczego miejsca położonego w małopolskiej części województwa śląskiego, na zachodnim krańcu dawnej ziemi krakowskiej, w Zagłębiu Dąbrowskim. Znajdowała się tam „Sowiarnia”. Jak nazwa wskazuje mieliśmy przyjemność zobaczyć piękne okazy „Sów” ale także innych zwierząt tj. Kozy oraz Alpaki. Nasze spotkanie, rozpoczęło się od gry terenowej, w której wszystkie dzieci uczestniczyły z wielkim zaangażowaniem. Poszukiwały ukrytych pieczątek, które w dalszej części zadania miały dopasować do odpowiednich rysunków, znajdujących się na wcześniej rozdanych kartach. Towarzyszyło temu wielkie skupienie, śmiech, ale można było również zaobserwować współpracę między dziećmi. W kolejnej części spotkania odbył się wykład, podczas którego zebraliśmy mnóstwo informacji dotyczących „Sów”. Dzieci miały możliwość trzymania na ręku tych pięknych „Puchaczy”. Karmiliśmy Alpaki, które z łatwością dzieci mogły pogłaskać, a także obserwowaliśmy Kozy, które skacząc wokół nas budziły pozytywne emocje u dzieci. Znaleźliśmy również czas na odpoczynek i wspólny piknik, podczas którego dzieci wspólnie spożywały posiłki. Szczęśliwi i pełni zachwytu, wróciliśmy do szkoły, wspominając liczne atrakcje.
W naszej szkole i przedszkolu był to dzień wyjątkowy! Rozpoczęła go msza święta w kościele parafialnym, na której mieliśmy okazję podziękować za miniony rok. Uroczystość w szkole rozpoczęliśmy od przemowy i przywitania pani dyrektor Joanny Dziadur, pani manager Marzeny Bień oraz przewodniczącego Stowarzyszenia Sokolica - pana Jerzego Rosińskiego.
W czasie części oficjalnej rozdane zostały świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz świadectwa i prezenty dla żegnanej ósmej klasy. Upominki od Urzędu Gminy przekazała również Dyrektor Referatu Zarządzania Oświatą - pani Agnieszka Szklarczyk. Uczniowie kończący edukację, przekazali również sztandar reprezentantom z młodszych klas.
W czasie części artystycznej mieliśmy okazję powspominać ścieżkę edukacyjną ósmej klasy, wspólnie przyjrzeć się jeszcze raz ich wyjątkowym osobowościom, pośmiać się przy odegranych, tematycznych scenkach.
W klasach nastąpiła dalsza część uroczystości - rozdanie pozostałych świadectw oraz pożegnanie z wychowawcami.
Przedszkolaki również wystąpiły z pięknym przedstawianiem. Zerówka pożegnała swoje przedszkole, starszaki młodsze oddziały a maluszki podzieliły się wrażeniami po skończonym pierwszym roku edukacji przedszkolnej. W salach otrzymały dyplomy, upominki i pożegnały się z paniami. Był to dzień pełen słów wdzięczności, gratulacji, wzruszeń oraz dobrych życzeń. Naszym absolwentom życzymy raz jeszcze powodzenia na wszystkich drogach, które wybiorą. Naszym uczniom i rodzicom dziękujemy za wspólnie przeżyty wyjątkowy dzień i życzymy gorących i regenerujących siły wakacji!
Klasy młodsze IV-V udały się między Pieniny a Gorce i spędziły kilka dni przygód – zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Był to wspaniały wyjazd pełen atrakcji, spotkania z przyrodą, oraz integracja. Rozpoczeliśmy zieloną przygodę po góralsku w Rabkolandzie. Następnie po udanej zabawie pełnej emocji dotarliśmy do naszej bazy noclegowej Szkolnego ośrodka wypoczynkowego — Olga w Sromowcach Wyżnych w gminie Czorsztyn. Wokół ośrodka mieliśmy do dyspozycji boisko do siatki, kosza, piłki nożnej oraz miejsce do grillowania. Wieczory spędzaliśmy, rozgrywając kolejne mecze piłki nożnej i kosza, piekąc kiełbaski i słodkie pianki na grillu. Wyposażeni w bagaż pełen materiałów plastycznych i gier koncentrowaliśmy się na wspólnym spędzaniu czasu.
Kolejny dzień zielonej szkoły prowadził szlakiem warowni gotyckich, zwiedziliśmy zamek w Czorsztynie, a następnie przez jezioro Czorsztyńskie przepłynęliśmy statkiem Halny do zamku w Niedzicy. Następnego dnia było bajanie flisackie podczas spływu Dunajcem oraz małe poruszenie na zakrętach górskiej rzeki, a także spacer promenadą Szczawnicką. Tego dnia również, mierzyliśmy się z lękiem wysokości, podczas wjazdu na Palenicę oraz z prędkością na zjeżdżalni grawitacyjnej. Ze Szczawnicą pożegnaliśmy się, relaksując się i podziwiając przyrodnicze zakątki w Dolnym Parku Szczawnickim. Ostatni przystanek naszej zielonej drogi to kompleks basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Zabawa, relaks, sport, moc uśmiechu i wodnej rozrywki w słońcu. Lekko opaleni i zmęczeni ostatnią przygodom wróciliśmy do Będkowic.
W tym roku szkolnym udało się nam zorganizować kolejną Zieloną Szkołę Marzeń dla naszych uczniów. Grupa klas starszych, wybrała się aż na Mazury, by tam zakosztować wyjątkowego klimatu tego regionu Polski. Pierwszą atrakcją był transport samolotem polskich linii lotniczych LOT. Dla niektórych naszych uczniów był to pierwszy przelot. Emocji nie brakowało więc już od samego początku. Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym Kalwa, położonym nad malowniczym jeziorem o tej samej nazwie. Pierwszego dnia po kolacji wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych z wykorzystaniem kolorowych sprzętów – wielkich butów, wieloosobowych spodni czy klocków konstrukcyjnych, dzięki którym mieliśmy okazję na nowo zakosztować współpracy. Kolejne dni przynosiły nowe aktywności. W ramach zajęć zorganizowanych wzięliśmy udział w kilku grach terenowych – z czego w jednej po zmroku. Nauczyliśmy się m. in. kodowania i posługiwania kompasem. W czasie innych korzystaliśmy z dostępnych sprzętów i infrastruktury – segwaye, łuki, paintball, ścianka wspinaczkowa. Największy entuzjazm wzbudziły jednak zajęcia wodne – wyprawy kajakami i rowerkami wodnymi po Kalwie oraz możliwość plażowania i kąpieli w jeziorze. Dodatkowe atrakcje dostępne w Ośrodku jak możliwość gry w kręgle czy skorzystania z siłowni – też zostały w pełni wykorzystane przez naszą grupę. Wzięliśmy też udział w ognisku integracyjnym a wolne wieczorne chwile wykorzystywaliśmy na gry w kalambury, państwa- miasta czy karty. Jeden z dni poświęciliśmy w całości na wycieczkę do Wilczego Szańca. Ta wojenna kwatera Adolfa Hitlera, będąca w rzeczywistości leśnym miasteczkiem, wywarła na nas ogromne wrażenie. Tą pouczającą lekcję historii urozmaicił przejazd pojazdem wojskowym oraz drezynami po bardziej odległych strefach Szańca. Cała Zielona Szkoła była niezwykłym czasem pełnym wyzwań i nowych doświadczeń. Nie brakowało beztroskiej zabawy, integracji ale też momentów zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Już czekamy na powtórkę za rok! W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim lokalnym firmom za wsparcie finansowe, bez którego nie udałoby się przeprowadzić tych przedsięwzięć. Dziękujemy następującym firmom: Gąska sp. z o.o. Gospodarstwo Agroturystyczne Brandysówka Pasieka Dolinki Skład Materiałów Budowlanych Fumiko Zakład Pogrzebowy Kruk Adoz. Wytwórnia Wędlin. Artur Kwiecień Lewiatan Bębło Cukiernia Stochalski, Wielka Wieś Dzięki Wam świat stał się lepszy!
23 czerwca 2023 – piątek, msza święta w kościele parafialnym w Będkowicach z okazji zakończenia roku szkolnego godz. 8.00,
Zakończenie roku szkolnego – uroczystość w szkole, klasa I-VIII godz.9.15, zerówka+oddziały przedszkolne godz.11.30
Informujemy iż zgodnie z przyjętym Kalendarzem Roku Szkolnego w piątek 9 czerwca nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W tym dniu będzie realizowany dyżur opiekuńczy. Oddziały przedszkolne pracują bez zmian. Bus szkolny w tym dniu nie będzie kursował.
Od poniedziałku 12 czerwca do piątku 16 czerwca, w związku z wyjazdem starszych klas na Zieloną Szkołę nastąpi zmiana rozkładu jazdy szkolnego busa.
Wyjazd do szkoły
poniedziałek ,wtorek, środa, czwartek, piątek
Trasa Czajowice - Będkowice : godz. 07:45 z Czajowic
Powrót do domu
poniedziałek
Trasa Będkowice - Bębło - Czajowice: godz. 13:20
wtorek, środa czwartek, piątek
Trasa Będkowice - Bębło - Czajowice: godz. 14.15
Niedziela 4 czerwca była w naszej szkole wyjątkowym dniem. Zaprosiliśmy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka, Dnia Mamy oraz Dnia Taty - naszych uczniów, rodziców oraz lokalną społeczność. Honorowymi gośćmi tego dnia byli Wójt Gminy Wielka Wieś – pan Krzysztof Wołos, radny powiatowy – pan Jarosław Raźny, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – pani Joanna Patej oraz ksiądz proboszcz – Andrzej Grodecki. Uroczystość rozpoczęły pani dyrektor Joanna Dziadur oraz pani menager Marzena Bień. Całość poprowadziła pani Olga Orłowska- Warczak. Po przywitaniach oraz przedstawieniu planu Pikniku, rozpoczęto część artystyczną. W pierwszej kolejności wystąpiły przedszkolaki – grupy Jeżyki i Smerfy, które zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Bratnie dusze” Dawida Kwiatkowskiego i Cleo, przygotowany przez wychowawców grup – panią Beatę Blitek oraz panią Marię Janus. Uczniowie zerówki zaśpiewali piosenkę „Dla mamy i taty” zespołu Dziecięce Nutki oraz do niej zatańczyli. Występ przygotowany został pod kierunkiem wychowawcy – pani Pauliny Gwóźdź. Następnie publiczność mogła zobaczyć tradycyjny układ taneczny „Polka” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i drugiej z Kółka Muzycznego, prowadzonego przez panią Izabelę Podobińską, z którym nasi uczniowie występowali już na Gminnym Przeglądzie Tanecznym, imienia Józefa Lachnera w Modlnicy. Punktem centralnym występów artystycznych był spektakl komediowy naszych uczniów i nauczycieli pt. „W szkolnej wiosce”. Niejeden talent aktorski został ujawniony. Kolejną częścią był cykl utworów wokalnych z filmów Disneya – przygotowanych z okazji setnej rocznicy powstania tej amerykańskiej wytwórni filmowej. Uczniów przygotowała pani Izabela Podobińska oraz pan Mariusz Wiech. Uczennice klasy pierwszej i drugiej – Karolina Podobińska i Rozalia Białek zaśpiewały piosenkę „Pół kroku stąd” z filmu Wajana. Wiktoria Samitowska i Maria Pałubska z klasy drugiej, przedstawiły inscenizację muzyczną do piosenki „Nowe Dni” z filmu Roszpunka. Laura Banasik, Adrianna Jarocka i Magdalena Szczepaniak z klasy czwartej natomiast, wykonały piosenkę „Wierna, odważna i prawa” z filmu Mulan. Swoim talentem podzielił się również z nami uzdolniony duet rodzinny – naszej uczennicy z zerówki - Celiny Marciniszyn wraz z mamą. Przygotowały ONE piosenkę harcerską „Krajka”. Kolejnym punktem był występ uczennic Igi Dudy i Karoliny Podobińskiej z klasy pierwszej, z piosenką aktorską „Siedzieliśmy na dachu”. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie, których do muzycznych występów przygotował również pan Mariusz Wiech. Uczennica klasy IV – Kamila Rajca, wykonała utwór Sylwii Przybysz „Czas”. Jakub Główczyński z klasy VII, wystąpił z piosenką Dawida Kwiatkowskiego „Bez Ciebie”. Anna Masiak i Milena Rusek zaśpiewały piosenkę Green Bandit. Jakub Lorenc z klasy IV wystąpił w utworem „Piękne życie”. Klamrą spinającą występy naszych młodych – zdolnych był występ uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, którzy przygotowali piosenkę „Drodzy Rodzice”, pod kierunkiem pani Izabeli Podobińskiej. Nasi uczniowie pokazali prawdziwą muzyczną pasję! Kolejnym punktem programu był wytęp zespołu Będkowianki. Wykonał on tradycyjny utwór - „Wiła wianki” oraz swoją nową piosenkę - „Będkowska Sokolica”. Tekst do „Będkowskiej Sokolicy” napisali członkowie zespołu a muzykę skomponował pan Mariusz Wiech. Po części artystycznej najmłodsi mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanym MINI Disco a dla starszych odbył się Festiwal Kolorów – w powietrzu zakurzyło się od barwnych proszków. W międzyczasie dla dzieci udostępniono dmuchane zamki, trampoliny, stoisko do malowania twarzy i kolorowych tatuaży. Ogromnym powodzeniem cieszył się kącik plastyczny – powstały niezwykłe kolorowe graffiti oraz sportowy. Dla wszystkich przygotowano również orzeźwiające lemoniady, pyszne gofry, watę cukrową, popcorn oraz kiełbaski z grilla. Piknik urozmaicili również strażacy z OSP w Będkowicach, którzy zaprosili do zabawy rodziców wraz z dziećmi, pokazali swój sprzęt oraz przeprowadzili pouczające pokazy. Wszystkim obecnym dzieciom, rozdano również kolorowe balony z helem. Był to niezwykły dzień pełen wspólnej, beztroskiej i radosnej zabawy. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy go przygotować dla naszych uczniów i rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy też Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przebiegu tego święta. Mamy nadzieję, że powtórka za rok!
W dniu 1 czerwca klasa pierwsza wybrała się do Krakowa do Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Wł. Żeleńskiego na spektakl muzyczny pt. ,, Przygody muchy Matyldy". Dzieci miały okazję zobaczyć bajkę muzyczno-logopedyczną, utrzymaną w konwencji barwnej opowieści o wydarzeniach z owadziego świata. Tytułowa, wyjątkowa mucha- Matylda, podróżuje przez Polskę i świat, przeżywa ciekawe przygody, ratuje przyjaciół z opresji, pomaga innym, potrzebującym pomocy, a nawet zaprasza dzieci do kina. 45- minutowy spektakl pełen był muzyki, tańców, piosenek, zagadek, sprawił wszystkim dzieciom wiele radości. Udział w spektaklu wzięły udział uczennice Wydziału Rytmiki PSM II st. w Krakowie. Dzięki życzliwości StenArt uczniowie z naszej szkoły mogli wziąść udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Kolejnym atrakcyjnym etapem wycieczki była wizyta w McDonald's oraz spacer po rynku. To był wspaniały i niezapomniany Dzień Dziecka, pełen atrakcji.
Szkoła Podstawowa w Będkowicach, Przy współpracy: GOKiS, OSP w Będkowicach, Gmina Wielka Wieś zaprasza
4 czerwca – niedziela w godz. 13.00-17.00, na Boisko Sportowe przy Szkole Podstawowej w Będkowicach
na Piknik Rodzinny
W programie:
Informujemy iż zgodnie z przyjętym Kalendarzem Roku Szkolnego od poniedziałku 22 maja do piątku 26 maja w klasach I-VIII nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W dniach 22 poniedziałek oraz 26 piątek dla klas I-IV będzie realizowany dyżur opiekuńczy. W dniach 23-26 maja będzie przeprowadzony Egzamin Ósmoklasisty. Oddziały przedszkolne pracują przez cały tydzień bez zmian. Bus szkolny w tych dniach będzie kursował w następujących godzinach:
Wyjazd do szkoły poniedziałek ,wtorek, środa, piątek
Trasa Czajowice - Będkowice : godz. 08:15 z Czajowic
Czwartek
Trasa Czajowice - Bębło - Będkowice (Kawiory): godz. 7.30 z Czajowic
Powrót do domu
poniedziałek ,wtorek, środa czwartek, piątek
Trasa Będkowice - Bębło - Czajowice: godz. 14:00
Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania z wychowawcą oaz możliwość indywidualnych konsultacji odbędzie się stacjonarnie w szkole w dniu 17 maja w następujących godzinach :
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z WYCHOWAWCĄ ORAZ INDYWIDUALNYCH KONSULTACJI 17.05.2023
Jeżeli ktoś z Państwa nie może w podanych terminach skonsultować się z wychowawcą lub innym nauczycielem , a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się na dogodny termin.
Nauczyciele wiodących przedmiotów nieobecni w dniu 17 maja dostępni będą po uprzednim kontakcie przez dziennik librus.
Działo się!, pogoda i nastroje dopisały, uczestnicy również – było nas naprawdę dużo!
12 maja odbył się kolejny turniej manualno-percepcyjny „Szkolnej Ligii Super Smyków”.
W rozgrywkach brały udział cztery drużyny: żółta, zielona, czerwona i niebieska, składające się z uczestników z najmłodszych klas 0-3. Konkurencje tym razem dotyczyły ćwiczeń precyzyjnych ruchów ręki i poprawnego napięcia mięśniowego, a także rozwijania kreatywności i pracy zespołowej. Uczniowie podczas turnieju sortowali kolory, układali wzory wg schematu, dopasowywali elementy geometryczne, rysowali desenie, opracowywali własne wzory graficzne, wyklejali, wypełniali kontury i targali materiały papierowe. Przygotowaniem stanowisk z ćwiczeniami, po raz kolejny zajęli się starsi koledzy uczniowie klasy 5 – dziękujemy!
Projekt realizowany jest ze środków uzyskanych w ramach grantu przyznanego przez Gminę Wielka Wieś, na realizację zadań publicznych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z II Turnieju.
Informujemy iż zgodnie z przyjętym Kalendarzem Roku Szkolnego od poniedziałku 1 maja do piątku 5 maja trwa wiosenna przerwa majowa, w trakcie której nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W dniach: 2 V, 4V, 5 V, w szkole zostanie zorganizowany dyżur świetlicowy w godz. 7.20- 16.00.
Bus szkolny w tych dniach nie będzie kursował.
Na ludową nutę... 28 kwietnia 2023 r.w szkole w Modlnicy odbył się Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych, którego celem jest kultywowanie folkloru i regionalnych tradycji krakowskich. Z zaproszenia na to, odbywające się cyklicznie spotkanie, zainspirowane działalnością Józefa Lachnera skorzystali uczniowie klas I -III ze wszystkich szkół Gminy Wielka Wieś. W trakcie pokazu poszczególnych grup tanecznych mieliśmy możliwość obejrzenia niezwykłych tańców: polki, poloneza, krakowiaka. Następnie dzieci zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Nasi uczniowie z klasy 1 i 2, którzy do występów przygotowywali sie pod czujnym okiem p. Izabeli Podobińskiej stanęli na wysokości zadania. W pięknych strojach, inspirowanych strojami regionalnymi, zatańczyli żywą i skoczną polkę do popularnej melodii "Polka Dziadek" oraz zaśpiewali wpadającą w ucho przyśpiewkę . Wszystko to sprawiło, że wróciliśmy usatysfakcjonowani, z dyplomem i nagrodą odebranymi z rąk władz gminnych. Do zobaczenia za rok. https://www.facebook.com/spbedkowice/videos/196306989875333
28 kwietnia na szkolnym boisku rozpoczęliśmy I turniej manualno — percepcyjny „Szkolnej Ligii Super Smyków”, projekt realizowany jest ze środków uzyskanych w ramach grantu przyznanego przez Gminę Wielka Wieś, na realizację zadań publicznych. W turnieju brały udział dzieci z klas 0-3 rozwijając swoją sprawność ruchową oraz koordynację wzrokową. Dzieci w I turnieju uczestniczyły w zabawach i grach zespołowych na czas, wykonując ćwiczenia takie jak; trafianie do celu, poszukiwanie kolorów, rysowanie po śladzie, odgadywanie faktur, malowanie dłońmi wzorów, doskonalenie orientacji – prawa i lewa strona, przypinanie znaków graficznych, dobieranie logiczne barw do wzoru.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z I Turnieju.
26 kwietnia uczniowie z klas 1-5 uczestniczyli w barwnej rewii na lodzie. ,,Przygody Sindbada Żeglarza’’ w nowej odsłonie zachwyciły widzów, czego dowodem były głośne oklaski. Tancerze oraz aktorzy wprowadzili nas w klimat opowieści za pomocą kolorowych świateł, nastrojowej muzyki oraz przepięknych strojów. Nie często jesteśmy świadkami takiego widowiska.
W dniu 19 kwietnia 2023r. przeprowadzono dwa warsztaty profilaktyczne. Programami objęto całą szkołę, w klasach I – III realizując warsztat „Czy przemoc to siła, czy niemoc?”, zaś w klasach IV – VIII warsztat pt. „Czy słowo może zabić?”. Agresja jest powszechnym problemem dzieci i młodzieży, a profilaktyka ma za zadanie zapobiec jej pojawieniu się w grupie. W młodszych klasach tematem była agresja fizyczna, a w starszych - zachowania agresywne wyrażane poprzez słowa.
Program dla klas najmłodszych oparto o opowieść terapeutyczną, w której bohater uczy się jak radzić sobie z trudnymi uczuciami w lepszy sposób niż dotychczas - gdy stosował agresywne zachowania. Bajka czy opowieść o bohaterze – równolatku jest dobrym sposobem na identyfikację dziecka z główną postacią, a zrozumienie błędów jej postępowania przychodzi łatwiej. Program profilaktyczny nie jest teatrem profilaktycznym, ma możliwość omawiania uczuć, myśli i refleksji uczniów bezpośrednio - w czasie jego trwania, dlatego jest właściwym sposobem na zaistnienie reakcji odbiorców, która powinna być wyartykułowana.
Starsze klasy brały udział w programie o agresji werbalnej, charakterystycznej dla tej grupy wiekowej, o czym mówi zajmujący się agresją wśród dzieci i młodzieży prof. Jacek Pyżalski. W każdej grupie wiekowej uczenie się prawidłowego radzenia sobie z trudnymi uczuciami jest dobre, a u młodzieży dochodzi jeszcze wypracowanie wrażliwości na słowa, które mają znaczenie. Podobnie jak w przypadku agresji wirtualnej – tutaj też - w naszej rzeczywistości chodzi o uświadomienie młodym ludziom i ugruntowanie tej świadomości, że słowa mogą leczyć, ale mogą też zabić. Są jak pszczoła, która daje miód, ale też ma żądło.
27 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Bęble. Naszą szkołę reprezentowali: z klasy IV – Magdalena Szczepaniak, z klasy V – Jakub Litwa, z klasy VI – Nikola Kos, z klasy VIII – Anna Masiak i Milena Rusek. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda, które miało sprawdzić umiejętności ortograficzne. W oczekiwaniu na ocenienie prac i ogłoszenie wyników, zostaliśmy ciepło przyjęci przez nauczycieli i społeczność szkoły w Bęble, za co serdecznie dziękujemy. Najlepiej poradzili sobie Nikola Kos oraz Jakub Litwa, którzy zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Nagrody wręczał zastępca Wójta Gminy pan Karol Tucharz oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się ich sukcesem!
Nasi uczniowie świętowali w tym roku Dzień Książki w wyjątkowy sposób. Grupki starszych uczniów, udały się do przedszkola by poczytać maluchom. Uczniowie nie tylko czytali ale też prezentowali samodzielnie przygotowane inscenizacje. Dzięki temu wszyscy doświadczyli, jak twórcze i przyjemne może być wspólne czytanie!