Wiadomości

  • Klasa IV wybrała się do WOMAI

    25 stycznia Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI w Krakowie.Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI w Krakowie.uczniowie, w kompletnie ciemnych pomieszczeniach prowadzeni byli przez osobę niewidomą- to doświadczenie na długo pozostanie w ich pamięci. Wiarygodność przekazanych informacji potwierdza fakt, że przewodnikami są osoby niewidome, które na co dzień zmagają się z trudnościami ,,życia w ciemności’’. Ze względu na całkowitą ciemność fotorelacja zawiera tylko kilka zdjęć.

  • Wycieczka kl VI do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

    To wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta - wpisane na listę zabytków, unikatowe w sali europejskiej. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach, dzięki którym - w lekki i przyjemny sposób, poznali Tajemnice Krakowskiej zajezdni. Nie zabrakło rzetelnych informacji o historii komunikacji tramwajowej, zwiedzania pojazdów, tematycznych zagadek i zadań a nawet mieliśmy okazję spróbować pracy motorniczego w symulatorze jazdy. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

  • Wielkie Świętowanie!

    Za nami niezwykły dzień! Dzień pełen radości i miłości! Dzięki uprzejmości strażaków z OSP w Będkowicach, w naszej lokalnej remizie przyjęliśmy Wyjątkowych Gości – naszych Dziadków i Babcie. Swoim przybyciem zaszczycił nas też Wójt Gminy Wielka Wieś – pan Krzysztof Wołos. Zarówno przedszkolaki, jak i starsi uczniowie przygotowali wyjątkowe występy. Najmłodsi zaśpiewali wiele wzruszających piosenek oraz wyrecytowali piękne wierszyki. Punktem centralnym ich przedstawienia był skecz o wiekowej babci, który rozśmieszył wszystkich do łez. Starsi zaprezentowali swoje zdolności w przedstawieniu „Mam talent”. Na scenie zobaczyliśmy uczniów podzielonych na zespoły muzyczno – taneczne oraz recytujących. W swoich występach pokazali, jak ważnymi osobami są dla nich ich babcie i dziadkowie oraz jak ciepłe uczucia dla nich żywią. Kolejnym punktem programu było wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów. Wzruszeniom, gestom czułości i życzliwości nie było końca. Po części artystycznej była też chwila na rozmowę przy kawie, herbacie i cieście, przygotowanym przez zdolnych rodziców naszych uczniów. Dziękujemy serdecznie naszym drogim Gościom za przybycie! Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym rodzicom i nauczycielom, którzy sprawili, że ten dzień był tak wyjątkowy i piękny!

  • Szanowni Rodzice,

    Szanowni Rodzice,

    Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania z wychowawcą oaz możliwość indywidualnych konsultacji odbędzie się  stacjonarnie w szkole w dniu  11 stycznia  br. w następujących  godzinach :

     

    MARIA  JANUS GRUPA JEŻYKI konsultacje  godz. 16.00-17.00

    BEATA BLITEK GRUPA SMERFY konsultacje godz. 16.15-17.15

    IZABELA  PODOBIŃSKA  KLASA I konsultacje godz. 16.00-19.00

    JOANNA SPYT KLASA II zebranie ogólne +konsultacje godz. 16.00

    KATARZYNA BORÓWKA KLASA III konsultacje godz. 16.00-18.00

    IZABELA RÓŻYCKA -BIAŁEK KLASA IV zebranie z wychowawcą  i psychologiem + konsultacje godz. 17.00-18.30

     ELŻBIETA SYNOWSKA SŁOTA KLASA V konsultacje godz.  16.30-17.30

     OLGA ORŁOWSKA WARCZAK KLASA VI konsultacje godz. 17.30- 18.30

     IZABELA RÓŻYCKA  BIAŁEK KLASA VII konsultacje godz.  18.30-19.30

    JUSTYNA DĄBEK KLASA VIII zebranie z wychowawcą, konsultacje, spotkanie z pedagogiem godz. 17.00

     

     INDYWIDULNE  KONSULTACJE  Z  POSZCEGÓLNYMI  NAUCZYCIELAMI

     

    OLGA ORŁOWSKA WARCZAK JĘZYK POLSKI  Kl.IV-VIII  godz. 16.00-17.30

    IZABELA RÓŻYCKA BIAŁEK MATEMATYKA  KL.IV-VI godz. 16.00-17.00

    DANUTA STASZKIEWICZ MATEMATYKA  KL. VII-VIII  godz. 17.00-19.00

    JUSTYNA DĄBEK J.ANGIELSKI KL.I-VIII godz.  16.00-17.00

    PIOTR KONDRACIUK PRZYRODA, GEOGRAFIA, WOS godz. 16.45-17.45

    JOANNA ZIĘBLIŃSKA PLASTYKA, INFORMATYKA, ETYKA godz. 16.00-16.40

     

    Jeżeli ktoś z Państwa nie może w podanych  terminach  skonsultować się z wychowawcą lub innym nauczycielem , a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się  na dogodny termin.

    Nauczyciele wiodących przedmiotów nieobecni w dniu 11 stycznia dostępni będą po uprzednim kontakcie przez dziennik librus.

     

  • Pojedynek Artystyczny w naszej szkole-„Choinka jedyna w swoim rodzaju”.

    W ostatnim dniu przed szkolnym Bożym Narodzeniem, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wcześniej zgłoszone zespoły uczniów, spotkały się na górnym korytarzu, aby wziąć udział w wyjątkowym pojedynku. Narzędziami walki miały być materiały plastyczne – a w efekcie powstały oryginalne choinki. Uczniowie uwalniając swą kreatywność, stworzyli dzieła z makaronu, orzechów, pudeł, tekturowych rolek, gąbek do mycia naczyń, z papieru toaletowego, patyków a nawet z futra. Jury z trudem wyłoniło najlepszych. Wśród uczniów klas I - III, zwyciężyły drużyny: z klasy II - Marysia Pałubska, Rozalka Białek i Ustyna Starchenko, z klasy I - Maksymilian Bania, Radosław Rajca oraz Szymon Goraj, z klasy III - Gabriela Goraj i Izabela Domagała. Wśród drużyn z klas IV- VI, najlepsze okazały się zespoły: z klasy IV - Mateusz Pałubski, Jakub Gwóźdź i Marcel Duda, z klasy V - Izabela Gwóźdź, Zuzanna Przebinda i Milena Goraj, z klasy VI: Zofia Szczepaniak, Nikola Kos, Antek Gąska. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do oglądania Szkolnych Choinek!

  • Mikołajowe dobro Podobno dobro się mnoży, kiedy się je dzieli.

    Idąc za tą myślą, społeczność naszej szkoły zaangażowała się w przygotowanie Mikołajkowych paczek dla wychowanków Domu Dziecka w Nagłowicach. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, absolwentów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, udało się przygotować prezenty, które były odpowiedzią na odręcznie napisane listy dzieci z Nagłowic. Przygotowanie prezentów, było dla nas niezwykłym doświadczeniem, uczącym solidarności z ludźmi w trudniejszej sytuacji życiowej. Do tego dobra zainspirowała nas pani Monika Sokół, za co serdecznie dziękujemy. Paczki zostały wręczone w asyście Grupy Ratownictwa Wysokościowego OSP z Będkowic - za co również jesteśmy naszym Strażakom bardzo wdzięczni. Prezenty wywołały u obdarowanych masę radości. Cieszymy się, że mogliśmy się do niej przyczynić!

  • Kto tu do nas jedzie w zimowej zamieci? Pod choinkę wkłada prezent - pierwszy, drugi, trzeci..

    To Mikołaj! To Mikołaj Święty! Takim i podobnymi słowami piosenek najmłodsi z naszego przedszkola oraz z klas 1-3 - przywitali Świętego Mikołaja. Wyjątkowy Gość przybył jak zwykle w godzinach porannych szóstego grudnia. Już samo jego pojawienie się w kolejnych grupach, wywołało ogrom pozytywnych emocji. Była ekscytacja, zaskoczenie i niedowierzanie. Była też oczywiście nadzieja na piękne prezenty! Rzeczywiście - wszystko to co Mikołaj wyciągnął ze swojego worka - okazało się uroczymi upominkami, które ucieszyły zarówno uczniów jak i nawet nauczycieli! Dla starszych klas, które bardziej czekały na możliwość obdarowania się wzajemnie, też był to wyjątkowy dzień. Każda grupa świętowała go zgodnie ze swoimi upodobaniami. Niektórzy w ramach świętowania, zorganizowali klasowy wyjazd, inni tradycyjnie obdarowali się upominkami. Mikołajowa radość idealnie rozświetliła ciemną, grudniową rzeczywistość!

  • Szkolny pojedynek artystyczny pt. "Choinka — jedyna w swoim rodzaju".

    • Masz świetne pomysł i zdolności manualne, lubisz pracować w zespole.
    • Weź udział w pojedynku artystycznym i stwórz choinkę — jedyną w swoim rodzaju
    • Załóż zespół 2- 3-osobowy z kolegami , koleżankami z klasy (wymyślcie nazwę zespołu)
    • Wspólnie opracujcie pomysł na choinkę,
    • Przygotujcie materiały potrzebne do wykonania choinki.
    • Zgłoś udział zespołu do 16 grudnia 2022 u wychowawcy klasy.

    21 grudnia w środę 2022 r  wystartujcie w pojedynku z innymi zespołami, będziecie pracować na 3 godzinach lekcyjnych, zaczynamy o 8:50 - kończymy o 11:15. Zbiórka na korytarzu górnym. Nie zapomnijcie zabrać potrzebnych materiałów i narzędzi plastycznych. Jury wybierze najciekawszy pomysł, ale również oceni współpracę w zespole. Do wygrania kreatywne zestawy!

  • W teatralnym świecie mitów.

    Klasy IV-VI wybrały się na kolejną wycieczkę. Tym razem aby zobaczyć spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pod tytułem "W krainie mitów", który bawił i uczył. Spektakl pełen był muzyki, żartów i efektów specjalnych. Teraz już dla wszystkich uczniów, związki frazeologiczne jak "puszka Pandory" czy "syzyfowe prace" z pewnością będą jasne! Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję w tak ciekawy i przyjemny sposób utrwalić wiedzę zdobywaną na lekcjach.

  • Gminny Konkurs Recytatorski -"Dla Niepodległej".

    Dnia 24 listopada w Szkole Podstawowej im. ks St. Konarskiego w Wielkiej Wsi, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Dla Niepodległej" pod patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś. Celem konkursu było m.in popularyzowanie wśród dzieci wierszy narodowych i patriotycznych oraz uaktywnianie szkół w kształtowaniu postaw obywatelskich. Z naszej szkoły we wcześniejszych eliminacjach do wzięcia udziału w konkursie zostały wytypowanie trzy uczennice- Gabriela Goraj ( klasa III) , Rozalia Białek ( Klasa II) i Karolina Podobińska (klasa I). Gabrysia zaprezentowała się z wierszem Włodzimierza Domeradzkiego pt. "Ojczyzna". Rozalka mówiła wiersz Jana Pietrzaka pt. "Jest takie miejsce" za które otrzymała wyróżnienie. Karolinka recytowała wiersz pt  "Modlitwa Polskiej Dziewczynki", Władysława Bełzy za który również otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom zdobytych wyróżnień oraz samego udziału w konkursie. Dziękujemy za chęci oraz przygotowanie wierszy, a pozostałych uczniów gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach recytatorskich!

  • Andrzejkowa dyskoteka

    Było głośno, kolorowo i energetycznie. Było też odrobinę magicznie i tajemniczo. Oprócz zabaw przy muzyce było też lanie wosku i wróżby. Był taniec z miotłą i kapeluszem. Były też ciasteczka z wróżbą, zapałkowe przepowiednie i wróżenie z kostek i butów. To był wspaniały wspólny czas klasowej integracji i beztroskiej zabawy!

  • Szkolny Konkurs Recytatorski.

    23 i 24 listopada nasi uczniowie zmierzyli się z zagadnieniem recytacji. Klasy I – III przygotowały wiersze Marii Konopnickiej i Wandy Chotomskiej, natomiast klasy IV – VIII - wiersze księdza Jana Twardowskiego. Tak bliskie spotkanie z poezją, wyzwoliło w naszych uczniach całe pokłady zapału, kreatywności i radosnej twórczości! Nie zabrakło pomysłowych przebrań, odpowiednio dobranych rekwizytów oraz przede wszystkim całej palety emocji! Wszystkie występy zasłużyły na uznanie, jednak komisja musiała wyłonić zwycięzców. Wśród klas I-III wyróżnienia otrzymali: Franciszek Kolasa, Rita Krawczyk, Maks Bania, Weronika Warczak i Daria Bereza. Miejsce trzecie zajęła Hanna Kosior z klasy III, miejsce drugie Jan Medoń z klasy I a miejsce pierwsze zajęły za swoje występy - Karolina Podobińska z klasy I oraz Rozalia Białek z klasy II. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz drobne upominki. Jesteśmy dumni, że pod dachem naszej szkoły rosną i mogą się rozwijać młode talenty!

  • Fabrycka Charliego w Krakowie.

    W środę 16 listopada dzieci z Zerówki miały przyjemność wziąć udział w czekoladowych warsztatach w Fabryce Charliego w Krakowie. Na początku dowiedzieliśmy się w jaki sposób robiona jest czekolada. Po filmie edukacyjnym był czas na quiz, a nagrodą za każdą prawidłową odpowiedź były kostki czekolady. Następnie zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Stworzyliśmy swoje własne praliny oraz muszelkowe mini-czekoladki. Po czekoladowych warsztatach wyruszyliśmy na spacer w stronę rynku. Tutaj zobaczyliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i Barbakan. Pełni radości i wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  • Odwiedziny Ratowników z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

    9 listopada grupę Jeżyków odwiedzili Ratownicy z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego ze stacji Skała. Opowiadali o swojej pracy, przypomnieli o ważnych numerach alarmowych oraz pokazali na fantomie podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Dzieci dowiedziały się kiedy i w jaki sposób należy wzywać pogotowie oraz co znajduje się w apteczce. Pod czujnym okiem Panów ratowników dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy: usztywniania i bandażowania złamanej kończyny, opatrywania ran, sprawdzania przytomności, układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej. Przedszkolaki mogły również przymierzyć prawdziwe kamizelki ratunkowe. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi oraz Panu Michałowi za poświęcony czas, miłe spotkanie oraz cenną wiedzę, którą przekazali w bardzo przyjazny sposób.

  • 11 listopada - świętujemy.

    11 listopada uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, mieszkańcy Będkowic wraz z przybyłymi gośćmi, zgromadzili się w kościele parafialnym. Obecny był zespół Będkowianie, Strażacy z OSP, grupa Ratownictwa Wysokościowego z Będkowic. Nie zabrakło również przedstawicieli władz – przybyciem zaszczycił nas Przewodniczący Rady Gminy Wielka Wieś – pan Grzegorz Twardy. Przed wejściem uczniowie przypinali własnoręcznie wykonane biało- czerwone kotyliony, aby podkreślić rangę tego dnia. Podczas mszy świętej, prowadzonej przez księdza proboszcza Andrzeja Grodeckiego, zebrani powierzyli Opatrzności sprawy Ojczyzny. Następnie udali się do Doliny Będkowskiej aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na płycie upamiętniającej bohaterów narodowych. Wraz z zespołem Będkowianie, odśpiewano pieśni patriotyczne a o godzinie 11.11 – hymn Polski. W tym wyjątkowym dniu, uczciliśmy pamięć poległych. Na nowo odczuliśmy radość i wdzięczność, za nasze życie w wolnej już Polsce a naszym dzieciom pokazaliśmy po raz kolejny, że tylko naród, który pamięta o swej przeszłości – zasługuje na piękną przyszłość.

  • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

    "Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przeszłości." Te słowa Józefa Piłsudskiego towarzyszyły tegorocznym obchodom Święta Niepodległości w naszej szkole. W 104 rocznicę odzyskania narodowej wolności, zgromadziliśmy się aby słowem, wierszem i muzyką pochylić się nad historią oraz współczesnością naszego kraju. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Dziadur przywitaniem oraz wprowadzeniem sztandaru szkoły. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Poprowadziły ją uczennice klasy szóstej - Nikola Kos i Zosia Szczepaniak. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej. Przypomnieli wszystkim, jak ważna i cenna jest nasza Ojczyzna oraz ile trzeba było poświęceń dla jej wolności. Jesteśmy pewni, że ta muzyczno - poetycka uczta poświęcona naszej Ojczyźnie, będzie kolejnym elementem, dzięki któremu nasi uczniowie jeszcze bardziej pokochają Polskę. Za przygotowanie występu, dziękujemy szczególnie panu Mariuszowi Wiech, pani Izabeli Podobińskiej oraz pozostałym zaangażowanym nauczycielom.

  • "Okno na Niepodległość"

    W ramach przygotowania do obchodów 11 listopada, nasz Samorząd Uczniowski, zorganizował konkurs "Okno na Niepodległość". Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością i wrażliwością na nasze narodowe symbole. Okna ozdobiły flagi, godła, biało-czerwone serca, motyle a nawet... okręty. Jury z trudem wyłoniło zwycięzców - były to klasa pierwsza oraz siódma - każda w swojej kategorii wiekowej. Wyróżnienie otrzymała również klasa szósta. Dla najlepszych przygotowano smaczny prezent. Cieszymy się tak dużym zaangażowaniem i zdolnościami naszych uczniów!

  • Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

    Dnia 7 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu GOKIS odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 1-8. Naszą szkołę dumnie prezentowało sześć uzdolnionych wokalnie kandydatek : W kategorii IV-VIII: Milena Rusek ( kl VIII) z sentymentalną pieśnią pt ,,Rozkwitały pąki białych róż"; Anna Masiak ( kl VIII) z piosenką ,, Dziewczyna z granatem ". W kategorii I-III również piękne i wzruszające utwory zaśpiewały: Barbara Machniak (kl III) ,, Czy wojna jest dla dziewczyn" ; Wiktoria Samitowska (kl II) ,, Co to jest niepodległość " ; Rozalia Białek: ( kl II) ,, Wierzby i Bociany " oraz Karolina Podobińska ( kl I) z piosenką ,, Jest takie miejsce " , którą wyśpiewała pierwsze miejsce Wszystkie nasze utalentowane kandydatki otrzymały dyplomy oraz nagrodami za udział w konkursie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic zarówno starszych jak i tych młodszych. Dziękujemy nauczycielom od muzyki za przygotowanie, dobór repertuaru i włożone serce, a każdej z osobna wykonawczymi gratulujemy pięknego i wzruszającego występ !!!

  • Jeżyk i przyjaciele.

    7 listopada grupa Jeżyków wybrała się na wycieczkę do Multikina na seans filmowy – Jeżyk i przyjaciele. Główni bohaterowie: Mila i Mędrek musieli stawić czoła wielu trudnościom, ale pokazali nam, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem. Film poprzedzony był projekcją krótkiego filmu edukacyjnego, z której dzieci dowiedziały się jak działa kino. Nie zabrakło również pysznego popcornu – mieliśmy możliwość zobaczyć na żywo jak się go praży. Ta wycieczka była dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do nowych odkryć.

  • Teatralne obrazy.

    W piątek 4 listopada, klasy VII i VIII, udały się do Krakowa aby obejrzeć spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia - "Pan Tadeusz w obrazach". Uczniowie mogli po raz kolejny pochylić się nad tym wielkim dziełem literatury. Barwnie ukazane sceny grzybobrania, polowania czy koncertów na rogu i cymbałach, z pewnością na długo zapadną im w pamięć. Po części edukacyjnej, nie zabrakło chwili na wspólny posiłek, integrację i rekreację w klasowym gronie. To był dobry czas.

strona: