Jak powszechnie wiadomo, najlepiej uczymy się doświadczając. Aby sprawdzić to powiedzenie w praktyce, 12.04.2016 r., klasy IV – V w ramach wspólnej wycieczki, wybrały się do Krakowa tropiąc ślady średniowiecznego miasta.
Poszukiwania rozpoczęliśmy od zielonych płuc Krakowa – Plant, na których odnaleźliśmy liczne pozostałości po fortyfikacji miejskiej, tj. baszty i mury obronne. Odczytując kolejne tablice pamiątkowe po systemie obronnym Krakowa, skręciliśmy w ul. Pijarską, aby na chwilkę zaglądnąć do sklepu plastycznego „Szał dla plastyków” i przy okazji zrobić małe zakupy artystyczne. Panie ekspedientki ogromnie zdziwił widok tak licznej grupy. Natomiast my, z ciekawością przyglądaliśmy się półkom zapełnionym po brzegi materiałami plastycznymi.
Idąc wzdłuż Plant, dotarliśmy do Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Zatrzymaliśmy się, na moment przy makiecie Barbakanu, wyobrażając sobie zwodzony most, fosę, a także ogromne dębowe drzwi Bramy Floriańskiej. Podążając ulicą Floriańską, dotarliśmy do Rynku Głównego, gdzie najpierw udaliśmy się do Bazyliki Mariackiej, aby podziwiać gwieździste sklepienia oraz ogromny ołtarz Wita Stwosza.
Za kolejnym punkt naszej wyprawy obraliśmy Wieżę Ratuszową - pozostałość po ratuszu miejskim, w którym znajdowała się siedziba średniowiecznych władz miasta,
a w podziemiach więzienie i średniowieczna sala tortur. Następnie ruszyliśmy w kierunku ulicy Grodzkiej. Przystając przy kościele św. Andrzeja, mieliśmy świetną okazję, aby porównać, różnice między stylem romańskim a gotyckim w architekturze sakralnej. Spacerując ulicą Grodzką, mijając liczne grupy zwiedzających, dotarliśmy pod Wawel. Naszym celem, tym razem, była Katedra na Wawelu, miejsce koronacji i pochówku Królów Polskich. Przy okazji oglądania kunsztu rzeźbiarskiego nagrobków królewskich, zwiedziliśmy również, kryptę Wieszczów Narodowych. W drodze powrotnej z Wawelu wstąpiliśmy na ul. Kanoniczą, gdzie mogliśmy podziwiać malownicze kamieniczki z ozdobnymi portalami. Na tej ulicy, jak na żadnej innej, czuć ducha średniowiecza.
Po tak długich poszukiwaniach należał nam się odpoczynek, dlatego też idąc w stronę ulicy Dolnych Młynów, gdzie czekał na nas bus szkolny, zatrzymaliśmy się na ulicy Szewskiej na smaczny i syty posiłek. Troszkę zmęczeni spacerem po Krakowie, ale za to z głowami pełnymi nowo zdobytej wiedzy, wróciliśmy z uśmiechami na twarzach do szkoły.
Chociaż za oknami dzisiaj szaro, buro, nijako, to w naszej szkole można było poczuć (i zobaczyć) zieloną wiosnę. Stało się to możliwe dzięki obchodom dnia koloru. Tym razem głównym bohaterem była barwa zielona. Warto sobie przypomnieć, że pierwotnym i najbardziej chyba znanym symbolem nadziei jest właśnie kolor zielony. Ponadto oznacza ona harmonię, naturę i uczucie spełnienia.
Jak zawsze wszyscy stanęli na wysokości zadania. Z szaf zostały wygrzebane te elementy garderoby, które były adekwatne do celebrowanego święta. Niektórzy byli ubrani od stóp do głów (dosłownie!) w kolorze nadziei. Spotkanie było doskonałą okazją, aby przypomnieć zgromadzonym, jaki niedługo czeka nas dzień. Mowa oczywiście o Międzynarodowym Dniu Ziemi. W tym roku przypada on na 22 kwietnia i jeśli tylko pogoda dopisze, to w najbliższych dniach, w ramach świętowania, wybierzemy się całą szkołą na spacer do Doliny Będkowskiej.
Podczas apelu uczniowie klasy V zaskoczyli nas przede wszystkim samodzielnie stworzoną piosenką, którą wykonali przy akompaniamencie gitary. Dodatkowo została odtworzona prezentacja multimedialna, dzięki której dowiedzieliśmy się, jakie warzywa i owoce są koloru zielonego.
Natomiast klasa IV, wykazała się wielkimi pokładami kreatywności, ponieważ wykonała własne, zielone stroje. Obydwie klasy, ze względu na swój wkład i przygotowanie do dzisiejszego dnia zostały wyróżnione. Brawo! Nie należy jednak zapominać o klasach młodszych – oni także pięknie udekorowali swoje sale oraz siebie na zielony kolor. Wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali wiosenne łakocie i w pozytywnych nastrojach wróciliśmy na lekcje.
Zazieleniło się w klasach i na korytarzu – co można zobaczyć na zdjęciach.
Dziękujemy wszystkim, którzy polubili dziś kolor zielony i jego odcienie, gdyż (podobno) nie było łatwo znaleźć coś w szafie. Zielony poniedziałek był radosnym, pogodnym i kolorowym dniem. Wierzymy, że rozwieszone w szkole rysunki koniczynek przyniosą wszystkim szczęście!
Dnia 8 kwietnia po raz pierwszy w naszej placówce została zorganizowana „Noc w szkole” , w której uczestniczyli uczniowie klasy I wraz z opiekunami. Szkoła kojarzy się przede wszystkim z nauką, ławkami i zadaniami domowymi. Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły to miejsce od innej, mniej oficjalnej strony.
Dla uczestników naszej szalonej nocy przygotowane zostały gry, konkurencje ruchowe i liczne atrakcje, takie jak: zumba , rozrywka z x-boxem, gry planszowe, oglądanie bajek , czytanie książek, wspólne śpiewanie, czy zabawa z sympatycznym gościem- psem Tobim- który odwiedził po raz kolejny naszych uczniów.
Miłym akcentem w trakcie zabawy była przerwa na posiłek. O godzinie 19 wszyscy zasiedli i spożyli gorącą pizzę. Dostarczyła ona pokaźną ilość energii do dalszego „buszowania” po szkole. A o 7 rano wspólne przygotowywanie śniadania przyniosło wiele radości i pokazało, że razem przyrządzony posiłek smakuje dużo lepiej. Przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i piżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom.
Przekonaliśmy się że taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier i umacniania więzi.
Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić wspólnie czas.
Następnego dnia, trochę zmęczeni z powodu szalonej zabawy i mniejszej ilości snu wszyscy opuścili szkołę z uśmiechem i pytaniem „kiedy następna noc w szkole?”.
1 kwietnia, o godzinie 15:00 wyruszyliśmy w doborowym składzie – klasa IV i V, pod opieką p. Marzeny Bień, p. Pameli Gadawskiej, oraz p. Piotra Krybusa, naszym szkolnym busem do Kopalni Soli w Wieliczce. Podróż minęła nam na śpiewaniu piosenek turystycznych i rozmowach, w których przeważały dywagacje, jak to będzie w takim podziemnym królestwie soli? Niecierpliwie wypatrywaliśmy zabudowań kopalni. Gdy już dotarliśmy na miejsce, przywitał nas przemiły przewodnik - pan Eugeniusz. I wtedy dopiero zaczęła się ciężka praca dla naszych nóg, bowiem czekały nas do pokonania setki schodów, w dół, krętymi korytarzami.
Jak tylko uporaliśmy się ze schodami, mieliśmy okazję zwiedzić wiele komnat, sprawdzić czy ściany są słone oraz słuchać muzyki klasycznej przy jeziorze solankowym. Kopalnia to miejsce, w którym rzeczywistość styka się ze światem fantastycznym. Otoczyły nas tajemnicze mroczne przestrzenie i za każdym zakrętem wydawało się, że przyjdzie do nas duch Skarbka lub pojawi się jakaś mglista zjawa. Otoczeni baśniową atmosferą podążaliśmy za przewodnikiem, chłonąc jego słowa. Wprowadzeni w baśniowy świat legend wielickiej kopalni zapoznawaliśmy się z postaciami św. Kingi, Białej Damy i Skarbnika. Z ust p. Eugeniusz poznaliśmy historię magicznego pierścienia, cudownego młynka, tajemniczej laski oraz dowiedzieliśmy się, skąd wzięły się narosty solne w kopalni i dlaczego morze jest słone. Tajemnice kopalni głęboko nas przejęły i długo pozostawaliśmy w świecie solnej magii.
Następnym etapem wycieczki była kolacja - posililiśmy się przepysznymi naleśnikami z dżemem. Po popołudniu wrażeń nareszcie mogliśmy zakwaterować się w naszym wspólnym podziemnym pokoju, z drewnianymi łóżkami. Mieliśmy szczęście, bo byliśmy jedyną grupą, która spała w tym miejscu, dzięki czemu wszystkie atrakcje były dla nas na wyłączność. Mogliśmy korzystać ze stołu do ping-ponga oraz kilku stołów z piłkarzykami, dużego telewizora i wielu gier planszowych. W tym niecodziennym miejscu zorganizowaliśmy niezwykłą dyskotekę.
Po nocy pełnej szeptów, śmiechów zostaliśmy obudzeni o godzinie 7:00, aby rozpocząć nowy dzień. Posprzątaliśmy łóżka, szafki i łazienki, a następnie udaliśmy się na śniadanie. Zjedliśmy ze smakiem parówki zapiekane z serem żółtym i już byliśmy gotowi do zwiedzania Tężni Solankowej. Zanim się jednak tam udaliśmy, musieliśmy wyjechać windą z kopalni, co dla jednych było frajdą, ale inni troszkę się bali. Spacerowaliśmy po Tężni Solankowej, wdychając głęboko powietrze, bo ,jak się dowiedzieliśmy, jeden taki spacer to zastrzyk jodu zastępujący dwa tygodnie nadmorskiego wypoczynku! Z wieży Tężni Solankowej, zauważyliśmy, że bus już na nas czeka, więc zeszliśmy i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wróciliśmy pełni wrażeń. Wycieczka była niezapomniana i długo pozostaniemy jeszcze pod wpływem czarów legend Wieliczki.
Spragnieni słońca, wysokich temperatur, zielonej trawy i kwiatów, postanowiliśmy zgodnie z tradycją przywołać Panią Wiosnę. W jaki sposób? Topiąc oczywiście Marzannę! Jednak współcześnie, ten ludowy zwyczaj ma jedynie wymiar symboliczny, gdyż ze względów ekologicznych nie możliwe jest palenie oraz topienie słomianej kukły. Mając na względzie ekologię – jedynie „umoczyliśmy” nasze kukły, zapakowaliśmy w worki, aby następnie wyrzucić je do śmieci.
Nie mogąc się doczekać wiosny, uczniowie na zajęciach plastycznych stworzyli aż trzy Marzanny . W tym celu wykorzystali przede wszystkim słomę, skrawki materiału tekstylnego, kolorowe bibułki i wstążki. Powstałe kukły wzbudziły wielki podziw, gdyż odznaczały się nie tylko pięknym wyglądem, ale i okazałą wielkością. Wraz z nadejściem nowej pory roku uczniowie klas I - V poszerzyli swą wiedzę przyrodniczą o otaczającym środowisku. Podczas spaceru potrafili dostrzec zmiany zachodzące w przyrodzie, piękno i bogatą kolorystykę marcowego nieba, a także wyjaśnić na przykładzie dzisiejszej pogody przysłowie „w marcu jak w garncu”. Wyglądające zza chmur słońce wprowadziło wszystkich w wiosenny nastrój i zachęciło do poszukiwania Wiosny
w pobliskim lesie. Całą szkołą wybraliśmy się nad strumyk szukając pierwszych wiosennych kwiatów, pąków na drzewach, wyrastającej młodej trawki, nasłuchując śpiewu ptaków, szumu delikatnego wiosennego wietrzyku oraz obserwując ptaki. Otaczająca nas przyroda w szczególności zachwycił dzieci, które znalazły po drodze przebiśniegi, bazie, krokusy oraz... małe żabki.
Mamy nadzieję, że teraz zima do nas nie powróci, a wiosna zagości w naszych ogrodach, parkach, lasach oraz sercach. Spacer wyzwolił w nas pozytywną energię, zachęcając do dalszej pracy, nauki i zabawy.
Dzisiaj, przed świętami Wielkanocnymi, najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim, odbyły się w naszej szkole spotkania wielkanocne w klasach i wśród maluchów – w oddziale przedszkolnym.
Klasy przybrały odświętny kolorowy wygląd, zagościły kolorowe pisanki, robione różną techniką, zielona rzeżucha i wyrosły w doniczkach owies. Zażółciło się od kurczaczków, zewsząd spoglądały na nas kolorowe zajączki. Miłym akcentem była degustacja tradycyjnego śniadania wielkanocnego, w którym nie zabrakło jajek.
Każdy przedszkolak zaniósł do domu ekologiczna pisankę z kaszy a uczniowie barwne, pełne cekinów, małe arcydzieła, stworzone na zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. J. Zięblińską .
Wszystkim towarzyszył już świąteczny nastrój, zatem nie zabrakło świątecznych życzeń: spokojnych, wesołych pełnych miłości świąt, wzajemnej życzliwości i siły.
Dnia 18.03.2016 r. o godzinie 9. 00 czternastu przedstawicieli klas młodszych (I – III) pod przewodnictwem p. Pauliny Dudzik i p. Izabeli Podobińskiej uczestniczyło
w ,,VI Międzyszkolnym Przeglądzie Grup Tanecznych”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Modlnicy. Warto nadmienić, że wydarzenie poświęcone zostało pamięci wybitnego znawcy i pasjonata folkloru muzycznego, czyli Józefa Lachnera. Gościem specjalnym był natomiast Zastępca Wójta Gminy – p. Krzysztof Wołos.
Nasi uczniowie mieli nie lada konkurencję, bowiem w Przeglądzie wystartowało aż pięć szkół z Gminy Wielka Wieś. Mimo dużej tremy, Będkowiaczki reprezentowały szkołę na najwyższym poziomie, czego wyrazem był ogromny aplauz ze strony publiczności po naszym występie. Oklaskom i gratulacjom nie było końca! Na tle wszystkich uczestników wyróżniliśmy się nie tylko prezentacją folkloru w nowoczesnym wydaniu, czyli naszą oryginalną wersją Zumby, ale także autorską piosenką o naszej wspaniałej miejscowości.
Po raz kolejny nasi uczniowie udowonili, że kreatywność to cecha, z którą wszyscy w Szkole w Będkowicach się identyfikujemy i dzięki niej możemy przeżywać niezapomniane chwile.
Wszystkie dzieci wróciły z uśmiechami na twarzach – szczęśliwe i zadowolone ze swojego doskonałego występu. Gratulujemy uczniom uczestnictwa w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 12 oraz 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym egzaminie na stopień żółty sekcji Kung-Fu.
Osoby ubiegające się o pas żółty miały za zadanie zaprezentowanie podstawowych technik ręcznych i nożnych, ich różnych kombinacji, a także sekwencji form nauczanych przez Szkołę Sztuk Walki „Tygrys” i ich trenera Pana Michała Nogieć, w trakcie dotychczas odbytych treningów. Sprawność wszystkich uczniów okazała się miłym zaskoczeniem dla komisji egzaminacyjnej oraz dla widzów.
Zajęcia sekcji Kung-Fu w naszej placówce odbywają się cyklicznie od września 2015 r. i cieszą się niezwykłą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.
Wszystkim tym, którzy zdali tak trudny egzamin, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w doskonaleniu umiejętności Kung-Fu. Jednocześnie życzymy wszystkim adeptom sztuki walki wschodniej siły i wytrwałości na kolejnych treningach.
W minioną sobotę, czyli 12.03.2016 r. drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla wszystkich gości. W progach naszej szkoły zjawili się nie tylko rodzice, ale i sami przyszli kandydaci na młodych Będkowiaczków.
Na ten szczególny dzień, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym, przygotowywali się już od dłuższego czasu. Pieczołowicie opracowaliśmy plan dnia oraz włożyliśmy całe swoje serca w przygotowanie atrakcji dla naszych wspaniałych gości. Dzień Otwarty Szkoły został wykorzystany do zaprezentowania prowadzonej działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz jej licznych atutów. Był także okazją do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki.
Spotkanie rozpoczęło wystąpienie dyrekcji – p. Jolanty Kasperczak i p. Marzeny Bień, która wraz z przewodniczącym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej – p. Jerzym Rosińskim powitała gości oraz zaprezentowała bogatą ofertę edukacyjną naszej szkoły. Zgromadzeni dowiedzieli się, jakie zajęcia są od początku działalności szkoły, a także, co nowego czeka nas w zbliżającym się nowym roku szkolnym. Następnie nadszedł czas na krótką prezentację multimedialną, która miała na celu podkreślenie fundamentalnych zasad szkoły, czyli wiedzy, kreatywności i wychowania, które od lat są dla wszystkich pracowników szkoły wciąż aktualne. Kolejnym punktem dnia była inscenizacja w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klas I – III. Przedstawienie wywołało wielki zachwyt wśród widzów, bowiem wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swoje wspaniałe umiejętności muzyczne oraz aktorskie. Podczas Dnia Otwartego nie mogło zabraknąć atrakcji dla naszych wspaniałych uczniów i tak – z wizytą pojawił się zabawny teatrzyk „Blaszany Bębenek” , który wystawił ciekawy, interaktywny spektakl o ulubieńcach dzieci, czyli niebieskich Smerfach. Śmiechu nie było końca, zwłaszcza, że przedszkolaki wykazały się niesamowitą spostrzegawczością i nieocenioną chęcią pomocy biednym Smerfom. W czasie, gdy dzieci oddawały się przygotowanym przyjemnościom, ich rodzice mogli obejrzeć szkołę, zajrzeć do klas, porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, napić się kawy i herbaty w kawiarence, a także spróbować domowych wypieków przygotowanych przez Mamy naszych uczniów.
Aby tradycji stało się zadość nie mogło zabraknąć również świątecznego kiermaszu robionych własnoręcznie, ozdób wielkanocnych. Istotnym elementem spotkania był oczywiście nieodłączny element naszych szkolnych uroczystości, czyli pokaz Zumby w wykonaniu przedszkolaków, uczniów klas I – V oraz absolwentów. Uczniowie w tym roku dodatkowo nas zaskoczyli, gdyż jedna z przedstawionych choreografii została samodzielnie stworzona przez uczennice klasy V. Wyczekiwaną atrakcją był konkurs piosenki angielskiej. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłym talentem muzycznym. Zaskoczyli widzów nie tylko perfekcyjnym wyczuciem rytmu, ekspresją głosu, ale także i ruchem scenicznym. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami, gdyż jury nie było w stanie wybrać jednego zwycięzcy spośród tak wspaniałych talentów. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów klas starszych był także pokaz matematyczno – chemiczny, podczas którego stworzyli wulkany z wybuchającą lawą, „samopompujące” balony oraz niepękające bańki mydlane. Uczniowie mogli także skorzystać z zajęć kreatywnej plastyki i stworzyć przepiękne ozdoby wielkanocne. Każdy z gości otrzymał także ulotki z ofertą szkoły oraz dodatkowymi informacjami na temat działalności naszej placówki.
Sobotnie spotkanie było doskonałym sposobem na zacieśnienie więzi między rodzicami, uczniami, absolwentami a gronem pedagogicznym. Każdy z przejawów integracji jest dla nas ważny, gdyż pozwala to na stworzenie wspaniałej, rodzinnej atmosfery w naszej szkole.
Dziękujemy rodzicom za własnoręcznie wykonane wypieki, pomoc w organizacji poczęstunku, nauczycielom za przygotowanie dzieci oraz wykonanie wspaniałych dekoracji, dzieciom za zaangażowanie, a wszystkim gościom za tak liczne przybycie do naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły oraz zapraszamy do zapisania się i dołączenia do naszej wyjątkowej będkowickiej społeczności.
Tekst: Sandra Obrzud
Wszystkich spragnionych informacji z naszej szkoły zapraszamy do przeczytania specjalnego wydania gazetki szkolnej.
W specjalnym wydaniu gazetki szkolnej krótki przekrój przez najważniejsze informacje naszej szkoły. Znajdziecie tam m.in. „Zapowiedź Dnia Otwartego”, tekst od redakcji, czyli ” Szkoła w Będkowicach - 5 lat ze 100”, „Co w szkole piszczy”- czyli skrót najważniejszych aktualności szkolnych, „Z mikrofonem w ręku”- czyli wywiad z Wójtem Gminy Wielka Wieś - Panem Tadeuszem Wójtowiczem, „Szkoła oczami uczniów,” „Asy z Będkowic- bezkonkurencyjne lekcje WF`u”, „Udoskonalone Przedszkole”, „Będkowiaki to dzieciaki z pasją”, „Wycieczka marzeń” oraz wiele innych bardzo ciekawych informacji.
Aby podzielić się newsami naszej szkoły i wyjątkowym klimatem postanowiliśmy dotrzeć do jeszcze szerszej grupy czytelników. Gazetka została rozprowadzona przez pocztę w ościennych miejscowościach , jest dostępna także w punktach handlowych.
Miłej lektury życzy Wam zespół redakcyjny .
Gazetka dostępna w formacie PDF po kliknięciu ikony poniżej. Zapraszamy do czytania.
Z okazji 8 marca-Święta Kobiet klasy l - 3 postanowiły zrobić prezent swym koleżankom w klasie, aby odpoczęły i nabrały sił do dalszej nauki. W tym celu pod opieką wychowawczyń udały się do „SPA” na regenerujący i leczniczy relaks do Krakowskiej Jaskini Solnej.
Niecodzienną atmosferę w tym urokliwym miejscy tworzyły nastrojowe światła, delikatna muzyka, naśladująca dźwięki natury oraz świeży powiew wiatru o zapachu soli. To wszystko sprawiło ogromną radość nie tylko uczennicom, które miały swoje święto, ale wszystkim dzieciom.
Po godzinnej inhalacji, zrelaksowani uczniowie udali się w dalszą drogę. Następnym celem wycieczki była upragniona Kinder Planeta, gdzie uczniowie również bawili się doskonale, wyładowując całą swoją energię. Ponieważ wszyscy zachowywali się nienagannie czekała ich niespodzianka - pyszne lody. Ten wyjazd był niezapomnianym przeżyciem. Wszyscy uczniowie kochają takie wycieczki, bo wzmacniają wspólnotę uczniowską i pozwalają na
kolekcjonowanie miłych wspomnień ze szkoły.
W poniedziałek, 7 marca nasi najmłodsi ruszyli w pierwszą wyprawę, zorganizowaną w ramach realizowanego w naszym Przedszkolu projektu: „Przedszkolaki w Krainie Zawodów”. W ciągu następnych miesięcy odwiedzimy kilka miejsc, w których dzieci będą mogły zapoznać się z tajnikami wybranych zawodów.
Celem dzisiejszej wycieczki był Salon Fryzjerski w Czajowicach, prowadzony przez panią Urszulę Lorenc. Przedszkolaki zostały powitane owocową przekąską oraz kubeczkiem soku dla każdego. Po tym miłym akcencie pani Ula omówiła krótko swoją pracę oraz zaprezentowała używane przez siebie na co dzień, narzędzia fryzjerskie, demonstrując ich działanie na włosach ochotników.
Najwięcej emocji wzbudził kolejny punkt programu, czyli wspólna zabawa fryzjerska. Przedszkolaki miały nie tylko okazję zasiąść na czerwonym fotelu i zostać uczesanym przez panią Ulę, ale też spróbować swoich własnych sił w tworzeniu fryzur innym. Na głowach dziewczynek powstały fantazyjne warkocze, kucyki, fale i loki, chłopcom z kolei najbardziej przypadł do gustu, modny obecnie irokez. Na wszystkich chętnych czekało również brokatowe wykończenie fryzury.
Po tak intensywnej wizycie przedszkolaki z radością przyjęły słodką pożegnalną niespodziankę oraz serdecznie podziękowały pani Uli Lorenc za tak ciepłe przyjęcie, oraz ciekawie i pouczająco spędzony czas. Jesteśmy pewni, że to – pierwsze z cyklu – spotkanie w ramach projektu „Przedszkolaki w Krainie Zawodów”, nie tylko pogłębi wiedzę o świecie naszych milusińskich, ale przede wszystkim rozbudzi ich ciekawość poznawczą oraz twórczą aktywność własną.
25.02. 2016 r. w Szkole Podstawowej w Modlnicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I - III poświęcony twórczości znakomitej poetki – Marii Konopnickiej. Naszą szkołę reprezentowały trzy bardzo zdolne uczennice – Tea Wietoszko z klasy I, Oliwia Kołodziejczyk
z klasy II oraz Aleksandra Derwisz z klasy III. Konkurencja była ogromna, tym bardziej cieszy nas fakt, iż nasze dzielne dziewczynki doskonale wyrecytowały swoje wiersze, zdobyły gromkie brawa oraz nagrody książkowe. Należy podkreślić, że Oliwia otrzymała jedno z trzech wyróżnień w konkursie za swoją ciekawą interpretację głosową wiersza „Pranie”. Uczennicom szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Chyba Nas pokochała ta Zima wspaniała i kolejny piątek pokazuje swoje uroki w małej, przepięknej miejscowości Będkowice. Zawsze chętnie w taka pogodę wraz z naszymi Paniami wyruszamy zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza po tygodniowej pracy. Jesteśmy bardzo kreatywną społecznością i nigdy się nie nudzimy, wiec każda wyprawa sprawia nam dużo radości z bycia razem. Wspólne „:wypady” są wspaniałym czasem na integracje i odrobinę szaleństwa … a każde takie spotkania zostawiają miły ślad w pamięci, że szkoła nie jest nudna.
W miniona sobotę, 20 lutego, nasza uczennica- Marysia Gąska , kolejny już raz wzięła udział w Mistrzostwach Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim. Już po raz kolejny spotkali się tam wielbiciele białego szaleństwa z terenu gminy Wielka Wieś. Turniej odbył się na stoku w Kluszkowcach, a Marysia wzięła udział w bardzo trudnej konkurencji, zdobywając zaszczytne IV miejsce w kategorii klas IV-VI .
Gratulujemy pasji, odwagi i determinacji.
22 lutego 2016 r. z samego rana, zebrała się najwytrwalsza grupa przedszkolaków, niestety większość zmogła choroba, aby wspólnie wyruszyć do teatru Groteska. Zaplanowany spektakl to „ Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia”. Bohaterem przedstawienia jest Miś o bardzo dobrym serduszku. Gdy pewnego razu znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo bez wahania postanawia je wysiedzieć. Decyzja ta staje się początkiem wielu zabawnych przygód, w które zamieszani są liczni mieszkańcy lasu. Wysiadujący jajo Miś wcale nie staje się pośmiewiskiem, ale leśnym bohaterem, a w dodatku wysiaduje sobie siostrzyczkę. Przedszkolaki od samego początku były bardzo zachwycone. W ciszy i skupieniu z błyskiem w oczach chłonęły wszystko, co działo się na scenie. Były chwile radości, śmiechu, wzruszenia. Po prawie półtora godzinnym przedstawieniu zadowolone i pełne wrażeń przedszkolaki opuściły teatr aby autobusem wrócić do przedszkola.
Był to dla wszystkich niezwykle udany dzień.
Dziś wielkie wydarzenie sportowe w naszej szkole. Pierwszy raz trenowaliśmy na nowo zakupionych stołach. Szkoła zakupiła do treningów dwa nowe stoły. Stare stoły były już wysłużone jednak wychowywały wielu „mistrzów tej gry”. Uczniowie już z niecierpliwością czekali, aż stoły zostaną skręcone a siatki zawieszone. Lekcja przebiegała w koncentracji i skupieniu. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Zdaniem uczniów była to bardzo trafna inwestycja.
Jak widać na zdjęciach nie tylko uczniowie trenowali i bawili się wyśmienicie. Szybka migawka aparatu szkolnego uchwyciła Panią Asię Spyt rozgrywającą mecz z Agatą Dziadur. Nieco wcześniej pani Ania Sałęga rozgrywała swój mecz po długich latach przerwy, po zaskoczonych minach uczniów uznać trzeba, że pani Ania gra wyśmienicie. Po grze dawnych absolwentów szkoły widać, że Nasza szkoła ma głębokie tradycje w grze w tenisa stołowego. Dla przypomnienia uczniem naszej szkoły był czterokrotny mistrz Polski, reprezentant kadry narodowej i olimpijskiej mężczyzn w tenisie stołowym - Daniel Górak. Może w najbliższym czasie powinniśmy zorganizować szkolny turniej w tenisa stołowego z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły???
Walentynki to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. W naszej szkole to również dzień koloru czerwonego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Pamelą Gadawską zorganizował „ Pocztę Walentynkową". Od kilku już dni specjalnie przyozdobiona „Urna Walentynowa” zdobi szkolny korytarz, do której uczniowie wrzucali własnoręcznie wykonane kartki. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez samorząd szkolny– który miał naprawdę sporo pracy podczas apelu walentynkowego. Cały dzień przebiegł w bardzo miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocniły słodkie łakocie oraz dekoracje walentynkowe w klasach oraz na korytarzach naszej szkoły. Z tej też okazji został ogłoszony konkurs na najładniejszy „ Walentynowy wystrój klas”. Mnóstwo serduszek, amorki, balony i wszechobecny kolor czerwony zdominowały sale lekcyjne. Najlepiej zaprezentowali swoją klasopracownię ex aequo KLASY II i III . Tuż za nimi na drugim miejscu uplasowała się klasa IV . Natomiast trzecia lokata przypadła klasie I . Wyróżnione także zostały klasopracownie oddziału przedszkolnego i zerowego. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
W bieżącym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na lodowisku, prowadzonych w ramach zajęć fakultatywnych wychowania fizycznego. Konsekwencją kolejnych już wyjazdów jest zorganizowanie szkolnych zawodów na łyżwach, które odbyły się w piątek 12 lutego. Podczas zawodów panczenistów przekonaliśmy się, że jazda na łyżwach to przecież nie tylko szybkość, która pociąga chłopców, ale również gracja, elegancja i wdzięk, które przekonują do udziału w zajęciach dziewczyny. Właśnie to dziewczyny zdecydowanie lepiej poradziły sobie podczas zawodów. Choć nie wszyscy zawodnicy zdobyli pierwsze zaszczytne miejsca, to i tak wszyscy spisali się na medal, angażując się całym sercem w zawody.
Na szczególne wyróżnienie zapracowali: Karina, Oliwia, Marika, Marysia, Noe, Piotr i Wiktor. Po zakończonych rozgrywkach jak zawsze rozegrano tzw. berka na łyżwach, który jest najlepszym sposobem na rozwinięcie umiejętności łyżwiarskich, podczas zabawy. Ubaw był pierwszorzędny w szczególności, że uczniowie upatrzyli sobie swojego nauczyciela, jako ofiarę do ciągłej gonitwy, przez co Pan Piotr na drugi dzień leczył zakwasy w nogach
Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów i wierzymy, że za rok przeprowadzimy zawody na jeszcze wyższym poziomie łyżwiarskich umiejętności.
Nasi uczniowie, ponownie wzięli udział w konkursach przedmiotowych Olimpus, które organizowane są w całej Polsce. W sesji jesiennej i zimowej do naukowego współzawodnictwa w naszej szkole , przystąpiła klasa IV oraz V . Średnio w konkursach Olimpus bierze udział parę tysięcy uczniów z całej Polski. W naszej szkole uczniowie przystąpili do konkursów z matematyki oraz przyrody. Najlepsze wyniki w całej grupy osiągnęło trzech uczniów: Noe Wietoszko-kl.IV, Szymon Rosiński-kl.V, Agata Dziadur-kl.V. Laureaci zostali obdarowani nagrodami w postaci ciekawych książek oraz Dyplomów. Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.