Wiadomości

  • Wycieczka ZERÓWKI i JEŻYKÓW do Katowic.

    W Wielkiej Fabryce Elfów trwały intensywne przygotowania do Świąt. Niespodziewanie, doszła do Elfów straszna informacja - ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWOŁAŁ ŚWIĘTA! Jedynym rozwiązaniem był Eliksir Świątecznego Nastroju. Nie było to łatwe zadanie, trzeba było znaleźć wszystkie składniki. Całe szczęście elfom pomogły nasze przedszkolaki, odnalazły produkty potrzebne do stworzenia eliksiru, Mikołaj pokochał na nowo świąteczny klimat, a my świetnie się bawiliśmy.

  • Gminne Zawody Pływackie

    W tym roku tak jak w latach poprzednich, Szkoła Podstawowa w Będkowicach zorganizowała Gminne Zawody Pływackie. Odbyły się one 10 grudnia w Ośrodku Sportowo- Rekreacyjnym w Zabierzowie. Wzięli w nich udział uczniowie z klas II – V ze szkół podstawowych z terenu naszej Gmina Wielka Wieś. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w osobnych konkurencjach. I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modlnicy, II miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele, III miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Bęble. Za nimi kolejne miejsca zajęli uczniowie z Szkoła Podstawowa im Ks St Konarskiego w Wielkiej Wsi i z naszej szkoły.  Wszyscy uczestnicy mieli okazję nie tylko zdrowo rywalizować ale też świetnie się przy tym bawić – a sport połączony z entuzjazmem, to nasz najważniejszy cel! Pływacy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję - do zobaczenia za rok!

  • Podsumowanie akcji charytatywnej dla KTOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

    Podsumowanie akcji charytatywnej dla KTOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

    Z radością informujemy, że zakończyliśmy naszą szkolną akcję charytatywną na rzecz podopiecznych KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać imponującą ilość darów: karmę, koce, miski i zabawki, które pomogą poprawić codzienność zwierząt w schronisku. W dniu wczorajszym pracownik schroniska przyjechał, aby odebrać wszystkie zgromadzone rzeczy. Nie krył wzruszenia i wyraził ogromną wdzięczność za naszą pomoc.Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy z wielkim entuzjazmem włączyli się w organizację i promocję zbiórki. Wasza empatia i chęć niesienia pomocy są godne podziwu! Dziękujemy także wszystkim rodzicom, którzy wsparli akcję, oraz nauczycielom, którzy ją koordynowali. Ta inicjatywa pokazała, jak wielką siłę ma wspólne działanie. Razem zmieniamy świat na lepsze – nawet dla tych najmniejszych, którzy nie mogą mówić własnym głosem. Dziękujemy!

    Zachęcamy również do bezpłatnej pomocy na stronie olx nakarm psa i kota. Klikając codziennie na miskę wybranego zwierzaka niesiemy mu realną pomoc.

     

  • Mikołajki

    W naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki na różne sposoby. Do młodszych przyszedł Święty w tradycyjnym, biskupim stroju z workami pełnymi prezentów! Przedszkolaki zaprezentowały specjalnie przygotowane na tę okazję piosenki i wierszyki. Klasy 1-3 z radością przyjęły Mikołaja w swoich salach. Starsi uczniowie z klas VI i VIII wzięli udział we wspólnym przygotowywaniu pierników. Wypiekanie oraz dekorowanie było świetną okazją do integracji i wspólnej, twórczej aktywności! Klasa IV wybrała się na swój mikołajkowy wyjazd do GoKidz! w Krakowie. To były chwile pełne beztroskiej zabawy i sportowych wyzwań! Uczniowie z pozostałych klas również wymienili się upominkami. Nie zabrakło w tym dniu filmowych seansów dotyczących Mikołaja, świątecznych strojów i - co najważniejsze - ciepłej, radosnej i iście radosnej atmosfery!

  • Zapraszamy na warsztaty dla rodziców.

    12.12.2024 o godz. 17:00.12.12.2024 o godz. 17:00.

  • "Słowo i pejzaż"

    Uczniowie z naszej szkoły - Izabela Gwóźdź, Oliwia Szumna oraz Jakub Litwa z klasy VII, wzięli udział w Gminnym Konkursie fotograficzno - literackim "Słowo i pejzaż" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi. Zadanie konkursowe polegało na zinterpretowaniu wybranego wiersza Bolesława Leśmiana i zrobieniu pasującej fotografii. 29 listopada odbył się wieczór poetycki „Leśmian – bywalec malinowego chruśniaka”, w czasie którego uczniowie szkoły w Wielkiej Wsi zaprezentowali sylwetkę poety, jego wiersze oraz utwory muzyczne powstałe na podstawie jego twórczości. Ogłoszono też wyniki Konkursu, w którym brali udział nasi uczniowie. Cała trójka dostała nagrody za udział, a Jakub dodatkowo - wyróżnienie. Warto również zwrócić uwagę, że na 9 zgłoszonych w Konkursie prac - aż 3 były z naszej szkoły. Gorąco gratulujemy naszym uczniom zaangażowania i osiągnięć, a Szkole w Wielkiej Wsi dziękujemy za zaproszenie do tak wyjątkowego wydarzenia! Wieczór poetycki był prawdziwą ucztą poetycką!

  • Święto Górników w naszym przedszkolu.

    Z okazji nadchodzącego Święta Górników, do naszego przedszkola zawitał pan Bartłomiej, który opowiedział nam o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem słuchaliśmy jego opowieści, a także mieliśmy okazję przymierzyć prawdziwe kaski górnicze oraz czako. Pan Bartłomiej pokazał nam, jak ciężki jest ołów, miedź i węgiel, dzięki czemu mogliśmy poczuć, jak wymagająca i niełatwa jest praca w kopalni. Na koniec serdecznie podziękowaliśmy naszemu gościowi za interesującą lekcję i cenne informacje.

  • Andrzejki 2024

    Tradycyjnie jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Dla przedszkolaków i klas 1-3 odbyły się dedykowane bale przebierańców. W salach i na korytarzu zaroiło się od superbohaterów, księżniczek, postaci z bajek, fantastycznych stworzeń. Dla każdej grupy przygotowano pyszny poczęstunek. Najmłodsi radośnie bawili się przy muzyce ze swoimi paniami. Nie zabrakło kreatywnych muzycznych zabaw. Dla klas 4-8 zorganizowano popołudniu dyskotekę. Starsi również bawili się przy muzyce, posilali się słodkościami i pizzą oraz wróżyli. Pojawiły się ciasteczka w wróżbami, lanie wosku i inne pomysłowe wróżby. Był to wyjątkowy dzień, pełen integracji i beztroskiej zabawy!

  • Funzeum

    Klasy IV- VIII wybrały się na wyjątkową wycieczkę. Byliśmy w Funzeum w Gliwicach, gdzie zwiedziliśmy dwie wystawy - światła i koloru. Każda z nich wypełniona była multi sensorycznymi eksponatami, które wprowadziły nas w fascynujący świat barw, światła, zjawisk fizycznych i chemicznych. Poznaliśmy pojęcia takie jak RGB i CMYK oraz zrozumieliśmy istotę mieszania barw. Dowiedzieliśmy się gdzie można zaobserwować naturalne zjawiska luminescencji oraz dlaczego świetliki świecą. Poznaliśmy również wiele nieoczywistych ciekawostek ze świata nauki, otaczających nas na co dzień. Zanurzyliśmy się w tajniki odbicia i załamania światła, zgłębiając praktyczne zastosowania ich działania w różnych obszarach codziennego życia. W czasie wolnym mogliśmy dodatkowo skorzystać ze sfery zabawy i relaksu. To była wyjątkowa wyprawa edukacyjna i rekreacyjna w jednym!

  • Bajka Pana Kleksa

    20 listopada klasy I, II, III wraz z wychowawcami odwiedziły Bajkę Pana Kleksa. Jest to miejsce gdzie poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwijamy w dziecku chęć odkrywania świata. Gdzie łączy się kultura, edukacja i zabawa. Dzieci poprzez eksperymenty wróciły w sentymentalną podróż do ulubionej bajki z dzieciństwa. A przy okazji rozwijały swoją kreatywność oraz zostały zarażone dbaniem o środowisko. Myślimy, że emocje i wrażenia jakie wyniosły z tej bajkowej przygody pozostaną w nich na długo!

  • Świętujemy Niepodległość

    Świętujemy Niepodległość

    W ostatnią środę miał miejsce w naszej szkole uroczysty Apel. Uczniowie przyszli w tym dniu ubrani w biało- czerwone stroje. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie miało miejsce muzyczno - recytatorskie widowisko przygotowane przez uczniów. Mogliśmy uczcić pamięć, tych którzy dla Ojczyzny wytrwale pracowali, dla niej walczyli i przelewali swoją krew. Wspominaliśmy 123 lata kiedy naszego kraju nie było na mapach. Cieszyliśmy się z niepodległości odzyskanej 11 listopada 1918r. Apel został przygotowany przez panią Izabelę Podobińską i panią Olgę Orłowską - Warczak. Tak kształtujemy postawy patriotyczne u naszych uczniów! Dodatkowo rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsze Niepodległościowe Okno. Wszystkie klasy zostały nagrodzone, jednak na podium stanęły cztery klasy - III, VII, IV i V. Nagrodą były bony na pyszną pizzę. Cieszymy się z tego wspólnego, radosnego świętowania!

    Święto Niepodległości w SP Będkowice.

  • „Zanurzone w glinie”

    W dniu 07.11.2024. w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty przyrodnicze o ptakach pt. „Zanurzone w glinie”. Dzieci zamieniły się w ornitologów, słuchały ciekawych opowieści o ptasich zwyczajach. Poznały budowę ptaków oraz rozpoznawały dźwięki jakie wydają. Na koniec powstały małe arcydzieła z gliny, ptaki i ich gniazda.

  • „Recykling słów"

    Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła naszych uczniów z klasy 5 i 6 na spotkanie warsztatowe. Poprowadziła je pani Wanda Matras-Mastalerz - literaturoznawczyni, biblioterapeutka, wykładowczyni na Uniwersytecie Pedagogicznym. Uczniowie zapoznali się z postacią Wisławy Szymborskiej oraz stworzyli kolaże inspirowane twórczością noblistki. Tym samym nie tylko wzbogacili swoją wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli kreatywność i twórcze myślenie. Na zakończenie odbyła się wystawa prac. Prowadząca przeczytała również fragment książki "Może" Kobiego Yamady, pokazującej siłę wiary w siebie i naszych marzeń. Warsztaty zrealizowano w ramach projektu, sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi za to twórcze i inspirujące spotkanie!

  • Pierwszy Gminny Międzyszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej w Bęble

    Nasza szkoła została zaproszona do udziału w Pierwszy Gminnym Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Bęble. Uroczystość rozpoczęła się wyjątkowym widowiskiem muzyczno – tanecznym, przygotowanym przez gospodarzy. Doskonale wprowadziło ono przybyłych w patriotyczny nastrój. Następnie miały miejsce występy gości ze wszystkich szkół gminy. Naszą szkołę reprezentowało 6 wokalistek w dwóch kategoriach wiekowych. Celina Marciniszyn z klasy II oraz Laura Pacześ i Karolina Podobińskakl z klasy III zaśpiewały wzruszajacą piosenkę pt. ,,Czy wojna jest dla dziewczyn". Uczennice z klasy IV - Elżbieta Derwisz, Maria Pałubska i Rozalia Białek wykonały niezwykle chwytający za serce utwór „Mamo Tyś płakała". Wszystkie dziewczynki zostały przygotowane do występów przez panią Izabelę Podobińską. Występy pozostałych szkół również były bardzo udane. To była prawdziwa uczta muzyczna i wizualna. Najważniejsze jednak, że tak możemy promować wartości w młodym pokoleniu. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Bęble za zaproszenie!

  • "Trzej Muszkieterowie: Jeden za wszystkich, wszyscy za mleko"!

    31 października uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami wybrali się na spektakl teatralny pt "Trzej Muszkieterowie: Jeden za wszystkich, wszyscy za mleko"! Ta barwna opowieść wprowadziła dzieci w świat trzech dzielnych kocich muszkieterach oraz o młodym d'Artagnanie, który pragnął dołączyć do elitarnej straży chroniącej drogocenne mleko. Ale droga do spełnienia marzeń nie była łatwa, zwłaszcza gdy czekały na niego przeciwności losu i dyskryminacja ze względu na jego mysie pochodzenie . Przedstawienie dało uczniom wiele radości. Na koniec spektaklu każda klasa miala okazję zrobić sobie zdjęcie z aktorami. To była udana wycieczka!

  • Dzień Zwariowanych Fryzur!

    Dzisiaj w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Dzień Zwariowanych Fryzur! Korytarze wypełniły się kolorami, fantazją i szalonymi pomysłami, a uczniowie i nauczyciele przeszli samych siebie w tworzeniu niezwykłych stylizacji. Były tęczowe koki, babeczkowe ślimaczki, niesamowite warkocze, fryzury z wplecionymi zabawkami, a nawet włosy w stylu "na potwora". Śmiechu i radości było co niemiara – każdy mógł wyrazić swoją osobowość i kreatywność!Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie! Wasze pomysły naprawdę nas zachwyciły. Dzień Zwariowanych Fryzur to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale i do integracji szkolnej społeczności. Kto wie, jakie wyzwanie podejmiemy następnym razem?

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania z wychowawcą oraz indywidualne spotkania z nauczycielami wiodących przedmiotów będą odbywały w dniu 6 listopada  br.

    O godzinie 17 zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie ogólne w formie warsztatów. Po spotkaniu ogólnym zapraszamy na spotkania klasowe które odbędą się około godziny 17.30.

    Jeżeli ktoś z Państwa nie może w podanych  terminach  skonsultować się z nauczycielami, a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się z nauczycielem na inny dogodny termin.

    W załączniku znajduje się harmonogram indywidualnych konsultacji  oraz spotkań z wychowawcą klasy, lub  poszczególnymi nauczycielami.

    ZEBRANIE-HARMONOGRAM_6_LISTOPADA_(1).doc

  • Konkurs "Okna dla Niepodległej".

  • Szkolny Konkurs Recytatorski

    25 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe - klasy 1-3 oraz 4-8, przygotowali wiersze o tematyce patriotycznej. Recytowali z przejęciem i zaangażowaniem. Wiele występów dopełniły piękne stroje w naszych narodowych barwach. W grupie młodszej przyznano dwa wyróżnienia - otrzymali je Vira Onyszenko z klasy 2 oraz Paweł Podobiński z klasy 1. Miejsce trzecie zajęła Alicja Staszkiewicz z klasy 2, miejsce drugie - Aleksandra Mieszkowicz z tej samej klasy. Na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo: Laura Pacześ i Karolina Podobińska z klasy 3 oraz Celina Marciniszyn z klasy 2. Wśród starszych wyróżnienia otrzymały: Ustyna Starchenko oraz Maria Pałubska z klasy 4. Miejsce trzecie zajął Jakub Gwóźdź z klasy 6, a miejsce drugie Magdalena Szczepaniak z tej samej klasy. Na pierwszym miejscu - również ex aequo - znaleźli się: Rozalia Białek oraz Franciszek Kolasa z klasy 4. Gratulujemy wspaniałych występów! Cieszymy się ogromnie zaangażowaniem naszych uczniów w tej dziedzinie!

  • Klasy starsze w teatrze

    Najstarsi uczniowie naszej szkoły z klas 6,7 i 8 wybrali się do Teatru Groteska. Spektakl "Balladyna" - obrazujący lekturę, poruszył naszych uczniów. Gra aktorów i lalek wzbudziła różnorodne emocje - od zachwytu, aż po odrobinę strachu czy smutku. Opowieść o zbrodni i karze z pewnością na długo zapadnie w naszą pamięć!

strona: