Wiadomości

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

    Rozpoczęcie Roku Szkolnego  2024/2025

    Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025,

    odbędzie się 2 września 2024 roku

     Dla uczniów klas I-VIII

    godz. 9:00Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego na korytarzu szkolnym.

    Oddziały przedszkolne i zerówka

    - Rozpoczęcie Roku szkolnego nastąpi  w salach oddziałów.

    Po części oficjalnej zajęcia będą miały charakter indywidualnych spotkań wychowawców z uczniami i rodzicami poszczególnych grup w swoich salach.

    • zajęć opiekuńczych w dniu 2 września dla Oddziałów Przedszkolnych 7.30-16.00.
    • autobus 2 września  kursuje w godzinach :

    Będkowice- wyjazd o godz. 7.45 z Czajowie

    Czajowice- wyjazd o godz.  13.30

    Msza św. inaugurująca Nowy Rok Szkolny, zostanie odprawiona w dniu rozpoczęcia roku szkolnego w Kościele NMP w Będkowicach.  o godz. 8.00.

  • Pierwsze zebrania w nowym roku szkolno/przedszkolnym 2024/2025

    Serdecznie zapraszamy rodziców na pierwsze zebrania w nowym roku szkolno/przedszkolnym 2024/2025 z wychowawcami grup: Promyki z panią Beatą Blitek, godz. 18:00 Poziomki z panią Pauliną Gwóźdź, godz. 18:30 Zerówka i Jeżyki z panią Marią Janus, godz. 17:30 Klasa I z panią Joanną Spyt, godz. 18:00.

  • Wakacyjny czas pełen zabawy i nowych doświadczeń.

    Wakacyjny czas pełen zabawy i nowych doświadczeń.

    Wakacyjne zajęcia w naszej szkole były pełne radości, kreatywności i niezapomnianych chwil! Od końca czerwca do końca lipca uczniowie SP Będkowice brali udział w różnorodnych aktywnościach, zarówno na świeżym powietrzu, korzystając ze słonecznej pogody, jak i w salach. Ostatnie dwa tygodnie wspólnych wakacji wypełnione były zabawami podwórkowymi, które dostarczyły mnóstwo radości. Powstała wakacyjna wioska pełna kolorów i niespodzianek, wywołująca uśmiechy na twarzach dzieci. Kolorowe piłeczki integrowały uczestników poprzez ruch i śmiech, a poczta podwórkowa pozwalała wysyłać wiadomości, rozwijając kreatywność i umiejętności komunikacyjne. Klasyczne i zawsze popularne gry chodnikowe oraz chusta Klanzy były ulubionymi formami zabawy wśród najmłodszych. Zajęcia twórcze były równie inspirujące. Kompozycje roślinne zachwycały zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, umożliwiając tworzenie pięknych dzieł z natury. Zabawy z masami i glutkami oferowały sensoryczne doświadczenia i twórczą zabawę, a reliefy gliniane na wazonikach stanowiły artystyczne wyzwanie, rozwijając zdolności manualne. Malowanie pipetami, jako innowacyjna technika, rozwijało wyobraźnię i kreatywność, a tworzenie pływających tratw dostarczało niezapomnianych wrażeń inżynieryjnych na wodzie. Oprócz twórczych zajęć dzieci cieszyły się pysznymi lodami, które były idealnym sposobem na ochłodę w upalne dni. Podczas spacerów podziwiały piękno okolicy, a zabawy sensoryczne pozwalały eksperymentować z różnymi teksturami, kolorami i materiałami. Gry planszowe rozwijały zdolności strategiczne i logiczne, a seans filmowy pozwalał dzieciom zrelaksować się i wspólnie obejrzeć bajkę.
    To był wakacyjny czas pełen zabawy i nowych doświadczeń. Takie wakacje lubimy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia.

  • Radosne i Twórcze Wakacje w Szkole Podstawowej w Będkowicach

    Za nami trzeci tydzień wakacyjnego dyżuru w Szkole Podstawowej w Będkowicach. Było słonecznie i radośnie, a uczestnicy świetnie się bawili. Najmłodsi spędzali czas na placu zabaw, tworząc konstrukcje z klocków i wykorzystując różne masy plastyczne. Starsi uczniowie angażowali się w prace plastyczno-techniczne, tworzyli piaskowe ogrody i odpoczywali na świeżym powietrzu. Dzieci przygotowywały także prace inspirowane morskimi głębinami, tworząc fantazyjne podwodne światy. W ramach zajęć z masami plastycznymi i roślinami, uczestnicy mieli okazję wykazać się kreatywnością, tworząc unikalne dzieła sztuki. Ruchomo-dmuchane prace techniczne wzbudziły ogromne zainteresowanie, a budowle z piasku przeniosły uczestników w świat wyobraźni i kreatywności. Pomimo upałów, atmosfera na dyżurze była pełna radości i beztroski. Zajęcia muzyczno-rytmiczne pozwoliły dzieciom rozwijać poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną, a wielkoformatowe malowanie dostarczyło wiele frajdy i możliwości do wspólnej zabawy. To był twórczy czas, pełen zabawy i nauki, który wszyscy wspominają z uśmiechem. Takie wakacje lubimy!

  • Gminną Olimpiada i dyktando z języka angielskiego.

    Z angielskim za pan brat już od najmłodszych lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS oraz Angielski Metodą Helen Doron Modlnica zorganizowały Gminną Olimpiadę i Dyktando z języka angielskiego. Gratulujemy Alanowi Paczesiowi z zerówki za zajęcie 3 miejsca oraz Laurze Pacześ, Pawłowi Podobińskiemu oraz Karolinie Podobińskiej wyróżnień

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

    20 CZERWCA 2024 – CZWARTEK

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH I ZERÓWCE- GODZ.13.00

    21 CZERWCA 2024 – PIĄTEK

    MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W BĘDKOWICACH

    Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO - GODZ. 8.00 

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH I-VIII- GODZ.9.00

    PRZYWÓZ I ODWÓZ UCZNIÓW

    Dla chętnych bus przywozi i odwozi  dzieci w godzinach :

    Czwartek:

    Przywóz: Będkowice- Czajowice- Będkowice- godz.7.40  z Czajowic

    Odwóz: Będkowice- ul. Długa –Czajowice-godz.14.00    z Będkowic  

    Piątek:    

     Przywóz: Będkowice- Czajowice- Będkowice- godz.7.40  z Czajowic

    Odwóz: Będkowice- ul. Długa –Czajowice-godz.13.30    z Będkowic

    ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH RODZICÓW  DO UCZESTNICTWA W UROCZYSTOŚCI.

  • Bezpiecznie w Powiecie, domu, szkole.

    W ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa Powiatu Krakowskiego, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, zorganizowała w naszej szkole Warsztaty o bezpiecznej ewakuacji. Odbyły się one 14 czerwca. Wzięły w nich udział klasy 1-3. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak należy się zachowywać w trakcie ewakuacji, jakie reakcje będą działać na korzyść naszego bezpieczeństwa, a co może nam zaszkodzić. To była bardzo cenna lekcja, za którą serdecznie dziękujemy!

  • Bądź bezpieczny na drodze!

    W ostatnim tygodniu czwartoklasiści naszej szkoły zdawali egzamin na kartę rowerową. Uczniowie, aby uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdem jednośladowym musieli pokonać wyznaczony tor jazdy, sygnalizować wykonywane manewry, zwracać uwagę na znaki drogowe a przede wszystkim pamiętać o obowiązujących przepisach. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał Pan Henryk Witecki, któremu serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci do zdobycia tej umiejętności. Wszystkim uczniom gratulujemy zaliczenia egzaminu i życzymy bezpieczeństwa w trakcie rowerowych wypraw.

  • "Potyczki ortograficzne"

    Dnia 07.06.24r odbył się w szkole w Modnicy Gminy konkurs ortograficzny "Potyczki ortograficzne" dla klas 3. Naszą szkołę reprezentowały Rozalia Białek i Maria Pałubska . Rozalia wykazała się dużą znajomością zasad ortografii zdibywając pierwsze miejsce. Gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów.

  • Zielona Szkoła Grupa Starsza

    Zielona Szkoła Grupa Starsza

    W dniach 10-14 czerwca, uczniowie klas IV – VIII udali się na Zieloną Szkołę do Kątów Rybackich. Po dotarciu pociągiem na Pomorze, zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku. Znajdujący się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, zachwycił nas wspaniale zachowaną średniowieczną architekturą. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy historii o jego powstaniu, dziejach oraz mieszkańcach. Była to niezwykła lekcja historii! Następnie udaliśmy się do Kątów Rybackich, do Ośrodka Bumerang, w którym się zakwaterowaliśmy. Ośrodek położony w bliskości morza, wśród nadmorskich lasów, wyposażony w place zabaw – bardzo się nam spodobał. Kolejny dzień rozpoczęliśmy grą terenową po najbliższej okolicy Ośrodka. Wykazaliśmy się przy tym świetnym zmysłem orientacji oraz chęcią współpracy. Popołudnie spędziliśmy na plaży – skakaliśmy przez fale, graliśmy w piłkę i cieszyliśmy się morzem. Wieczorem czekały na nas zajęcia suirvivalowe – nauczyliśmy się, jak przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach. Trzeciego dnia udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Gdańska. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Westreplatte – półwysep słynący z bohaterskiej walki polskich żołnierzy w roku 1939. Zwiedzanie tego miejsca było niezwykłym przeżyciem pełnym refleksji o naszej narodowej tożsamości. W samym Gdańsku udaliśmy się na starówkę, która zachwyciła nas swoimi głównymi zabytkami. Zwiedziliśmy najbardziej znane i uczęszczane miejsca, a do znanej wszystkim fontanny Neptuna – wrzuciliśmy drobne monety, aby móc jeszcze kiedyś wrócić do tego miejsca. Dzień czwarty upłynął nam na licznych, aktywnych zajęciach. Wzięliśmy udział w rozgrywkach laserowego paintballa, zajęciach łuczniczych, skorzystaliśmy ze ścianki wspinaczkowej, graliśmy w patyki. Tym samym uczyliśmy się współpracy i wytrwałości. Sprawdzaliśmy swoją sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową. Były to zajęcia pełne wyzwań. Zmęczeni ale i napełnieni pozytywną energią, udaliśmy się na wieczorny spacer brzegiem morza. Korzystając z okazji, zamówiliśmy i zjedliśmy pyszną pizzę. To był niezapomniany wieczór! Ostatniego dnia wróciliśmy pociągiem do Krakowa. Były to dni pełne zabawy i nauki. Mogliśmy nie tylko sprawdzić swoje możliwości, ale i na nowo się zintegrować i cieszyć wspólnym czasem w pięknym otoczeniu!

  • Zielona Szkoła Grupa Młodsza

    Zielona Szkoła Grupa Młodsza

    W dniach 11-13 czerwca, uczniowie klasy II i III udali się na Zieloną Szkołę do Borku, koło Bochni. Pierwszym punktem programu była Kopalnia Soli w Bochni. Po zjeździe pod ziemią, przeszliśmy trasą turystyczną połączoną z podziemną ekspozycją multimedialną. Obejrzeliśmy komory solne o charakterystycznym kształcie, wykutą w soli Kaplice świętej Kingi, rzeźby solne, poznaliśmy narzędzia i urządzenia górnicze. Spotkaliśmy się również z dobrym duchem Kopalni – Skarbnikiem. Jechaliśmy też podziemną kolejką. Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje sprawiły, że była to niezwykła lekcja historii! Po zwiedzeniu Kopalni, udaliśmy się do naszego miejsca zakwaterowania, czyli do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Po rozpakowaniu i zapoznaniu się z Ośrodkiem, udaliśmy się na pierwsze zajęcia „Na solnym szlaku”. Jeszcze raz mogliśmy zmierzyć się z tematem „białego złota” – tym razem w rekreacyjnej formie, na licznych placach zabaw w Ośrodku. Wieczorem czekało na nas jeszcze ognisko – była to świetna okazja do integracji i wspólnej zabawy. Kolejny dzień był również pełen wrażeń! Po śniadaniu, pod okiem instruktora uczyliśmy się korzystania z kajaków. Dla chętnych dostępna była również plaża. Było brodzenie w wodzie oraz budowanie zamków z piasku! Następnie chętne dzieci, mogły skorzystać z tyrolki oraz ze ścianki wspinaczkowej. Nasi uczniowie okazali się być bardzo odważni i w większości zdecydowali się na te ekstremalne doświadczenia. Kolejnym punktem programu były zajęcia sportowe oraz gra terenowa w formie podchodów. Ruch na świeżym powietrzu bardzo się wszystkim podobał. Ten intensywny dzień, zakończyliśmy wieczorem filmowym. Kolejnego dnia czekał nas już powrót do domu. Najpierw jednak wzięliśmy udział w zajęciach przyrodniczo – plastycznych. Poznaliśmy bliżej tajemnice patyczaków, mogliśmy wziąć owady na ręce a nawet na głowy. Tworzyliśmy ich modele z szarego papieru. Poznaliśmy również tropy zwierząt leśnych oraz wykonaliśmy ich odbitki w masie plastycznej. Po obiedzie czekała nas jeszcze chwila odpoczynku, po czym ruszyliśmy autokarem do Będkowic. Były to trzy dni pełne zabawy i nauki. Pełne ekscytacji, radości i nowych wyzwań. Oby każda nasz wycieczka była tak udana!

  • Odwiedziny Straży Granicznej

    27 maja w poniedziałkowy poranek, funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Balicach odwiedzili grupę Poziomek oraz klasę I. Dzieci miały okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariuszy. Panowie zaprezentowali przedmioty, którymi na co dzień posługują się w pracy. Dużą atrakcją było spotkanie z psem tropiącym. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pies jest szkolony aby dobrze wypełniał swoje zadania. Na zakończenie wszyscy po kolei usiedli w samochodzie Straży Granicznej z radością włączając dźwięk syreny.

  • Rodzinne świętowanie

    Rodzinne świętowanie

    W niedzielę, 26 maja odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny zorganizowany przez naszą szkołę w ramach realizacji zadania publicznego z Urzędu Gminy Wielka Wieś. Razem uczciliśmy Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. Od południa na gości czekały niezwykłe atrakcje. Na scenie mogliśmy zobaczyć wyjątkowy występ artystyczny przygotowany przez przedszkolaków i uczniów dla rodziców. Nie zabrakło piosenek i wierszy od serca, zabawnych scenek o rodzinie oraz pokazu talentów naszej młodzieży. Występ rozpoczęły grupy Jeżyków i Poziomek, które zaśpiewały piosenkę dla rodziców. Jako kolejna wystąpiła Zerówka z wierszami i piosenką o mamie. Grupy przedszkolne zostały przygotowane do występów przez swoje wychowawczynie – panie: Marię Janus, Paulinę Gwóźdź i Beatę Blitek. W dalszej kolejności wystąpiły klasy 1 -3, w tym uczniowie działający w Kółku Muzycznym, prowadzonym przez panią Izabelę Podobińską. Ich występ muzyczny pełen był pięknych emocji. Klasy 4 – 8 przygotowały, pod kierunkiem pani Olgi Orłowskiej- Warczak, krótkie przedstawienie o super rodzicach, które w zabawny sposób pokazało cienie i blaski rodzinnej codzienności. Starsi uczniowie, uczęszczający na zajęcia Kółka Muzycznego prowadzonego przez pana Mariusza Wiecha również zaprezentowali się muzycznie. To były niezwykłe występy! Na scenie zagościł również rodzinny duet – uczennica klasy 1 – Celina Marciniszyn wraz z mamą, zaprezentowała swoje muzyczne umiejętności! Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom kwiaty oraz własnoręcznie wykonane upominki. W dalszej kolejności na scenie wystąpiła młodzież z piosenkami angielskimi, przygotowanymi pierwotnie na szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Be the star”. Do występów przygotowała uczniów pani Justyna Dąbek. Po części artystycznej otworzyły się stoiska z atrakcjami. Było malowanie twarzy, tatuaże, tworzenie biżuterii, kręcone balony. Dla spragnionych plastycznych wyzwań przygotowany został specjalny szkielet samochodu do pomalowania. Można było również stworzyć roślinne mandale. Na głodnych czekał grill, ciasto, lemoniady, galaretki i wata cukrowa. Wszyscy spragnieni ruchowego szaleństwa mogli do woli bawić się na ogromnych dmuchańcach. Nie zabrakło również naszej lokalnej OSP, która przygotowała dla dzieci ciekawe i pouczające konkurencje. Dla tych, którym mało było atrakcji – zorganizowany został festiwal kolorów. Na koniec zaśpiewał nasz lokalny zespół muzyczny „Będkowianki”. W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego niezwykłego dnia pełnego kolorów, emocji i beztroskiej, rodzinnej zabawy! Szczególnie dziękujemy nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Będkowicach za ogrom włożonej pracy! Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za wypożyczenie sprzętu i pomoc! Dziękujemy druhom OSP w Będkowicach za warsztaty i kierowanie ruchem! Dziękujemy brygadzie technicznej z Gminy Wielka Wieś za prace organizacyjne! Dziękujemy panu Marcinowi Dudkowi i Damianowi Chmurze za przygotowanie i udostepnienie samochodu do zajęć plastycznych! Dziękujemy również panu Żurkowi, za udostępnienie terenu obok szkoły. Dziękujemy również rodzicom piekącym ciasta i pomagającym w pracach organizacyjnych! Dziękujemy również naszym wspaniałym dzieciom – za podzielenie się swoim talentami, uczestnictwo, każde działanie i każdy uśmiech!

  • Komers 2024

    Tradycyjnie dla naszych najstarszych uczniów, zorganizowany został Komers. W tym roku w dość wyjątkowej – jednak wybranej przez samych uczniów – formie. Klasa VII i VIII, spotkały się wraz z nauczycielami na pożegnalnym ognisku. Nie zabrakło wspomnień z tych wielu lat przeżytych razem, życzeń powodzenia oraz sukcesów na nowych drogach. Zapraszamy do fotogalerii!

  • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z WYCHOWAWCĄ ORAZ INDYWIDUALNYCH KONSULTACJI 28.05.2024 (wtorek)

    HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z WYCHOWAWCĄ ORAZ  INDYWIDUALNYCH KONSULTACJI 28.05.2024 (wtorek)

    Szanowni Rodzice,

    Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania z wychowawcą oraz możliwość indywidualnych konsultacji odbędzie się stacjonarnie w szkole w dniu 28 maja br.

    Harmonogram 28.05.2024

  • Piknik rodzinny Szkoły Podstawowej w Będkowicach 26.05.2024

    Serdecznie zapraszamy na Integracyjny Dzień Rodziny, który odbędzie się 26 maja przy naszej szkole, w godzinach od 12:00 do 16:00. Zapewniamy moc atrakcji!

  • Odwiedziny w Urzędzie Gminy Wielka Wieś

    W środę 15.05.2024 r. grupa Jeżyków oraz zerówka odwiedziły Urząd Gminy Wielka Wieś. Naszych małych mieszkańców przywitał zastępca wójta, Karol Tucharz i zaprosił do zwiedzania urzędu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można załatwić w Urzędzie. Największe wrażenie zrobił na maluchach gabinet i fotel Wójta, na którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Z dużym zainteresowaniem oglądały również dyplomy i puchary, które się tam znajdowały. Dzieciaki odwiedziły także salę obrad, gdzie przez chwilę mogli poczuć się jak radni, przemawiając do mikrofonów. Był to również czas na opowieści i kolorowanie. Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe spotkanie, na pewno wszyscy zapamiętają tą wizytę na długo.

  • Uczniowie Zerówki w teatrze na przedstawieniu pt. „Roszpunka”.

    Uczniowie Zerówki w teatrze na przedstawieniu pt. „Roszpunka”.

    Dnia 06.05.2024r., uczniowie „Zerówki’” udali się do Kina Kijów, na spektakl pt. „Roszpunka”. Choć przedstawienie było oczywiście głównym celem wycieczki, to warto zaznaczyć, że całe wydarzenie było pełne niezapomnianych przeżyć. Teatr, w którym odbyło się przedstawienie, był bardzo ciekawy. Widownia była imponująca – ogromna sala z eleganckimi czerwonymi fotelami, które wzbudzały wielkie emocje wśród dzieci. Nasze miejsca były doskonale umieszczone, dając nam wspaniałe widoki na scenę. Już samo siedzenie w takim miejscu było wyjątkowym przeżyciem dla dzieci. To, co najbardziej zapadło nam w pamięć, to emocje towarzyszące całemu wydarzeniu. Siedzenie w ciemnym teatrze, trzymając oddech w oczekiwaniu na kolejne zwroty akcji, to uczucie, które trudno opisać. Widząc postacie ożywające na scenie, czuliśmy się, jakbyśmy sami stali się częścią tej magicznej opowieści. Po zakończeniu przedstawienia wracaliśmy do szkoły pełni podziwu dla artystycznego talentu aktorów i pracy, jaką włożono w to przedstawienie. Była to nie tylko rozrywka, ale również edukacja artystyczna i źródło niezapomnianych wrażeń, ponieważ podróż do tego miejsca odbyła się komunikacją MPK, co było wielkim przeżyciem dla większości dzieci, które dotąd nigdy autobusem MPK, nie jechały. Wizyta w teatrze na przedstawieniu pt. „Roszpunka”, była dla nas nie tylko okazją do podziwiania sztuki teatralnej, ale także do przeżycia magicznego dnia w pięknym otoczeniu. To doświadczenie na pewno zostanie z nami na długo i zainspiruje nas do dalszego odkrywania sztuki teatralnej.

  • Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze 13-17.05.2024

    Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze 13-17.05.2024
    • Informujemy iż zgodnie z przyjętym Kalendarzem Roku Szkolnego od poniedziałku 13 maja do piątku 17 maja trwa przerwa, w trakcie której nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w klasach I-VIII.
    • Oddziały Przedszkolne pracują normalnie, bez zmian.
    • W dniach: 13 V i 17 V dla kl.I-VII zostanie zorganizowany dyżur świetlicowy w godz. 8.00-15.00. W dniach 14V- 15V-16V nie będzie dyżuru świetlicowego dla klas szkolnych w tych dniach zostanie przeprowadzony Egzamin Ósmoklasisty.
    • Bus szkolny kursuje w dniach 13 -17 V w godzinach: Przywóz uczniów godz.8.00 z Czajowic. Odwóz uczniów godz. 14.00 z Będkowic. Obiady będą dowożone.

     

     

  • Xl Gminny Przegląd Szkolnych Grup Tanecznych. Na ludową nutę.....

    24 kwietnia w szkole w Modlnicy odbył się Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych, którego celem jest kultywowanie folkloru i regionalnych tradycji krakowskich. Z zaproszenia na to, odbywające się cyklicznie spotkanie, zainspirowane działalnością Józefa Lachnera skorzystali uczniowie klas I -III ze wszystkich szkół Gminy Wielka Wieś. W trakcie pokazu poszczególnych grup tanecznych mieliśmy możliwość obejrzenia niezwykłych tańców: krakowiaka, polki, poloneza, trojaka. Następnie dzieci zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Nasi uczniowie z klasy 1 i 2, którzy do występów przygotowywali sie pod czujnym okiem p. Izabeli Podobińskiej stanęli na wysokości zadania. W pięknych strojach, inspirowanych strojami regionalnymi, tym razem zatańczyli żywego krakowiaka do popularnej melodii ,,Hej na Krakowskim rynku - Lajkonik". Następnie dziewczynki zaśpiewały wpadającą w ucho przyśpiewkę ,,Jestem sobie krakowianka- Krakowiak dla dzieci". Wszystko to sprawiło, że po raz kolejny wróciliśmy usatysfakcjonowani, z dyplomem i nagrodą odebranymi z rąk władz gminnych. Do zobaczenia za rok!

strona: