Wiadomości

  • Góra Grosza

    Góra Grosza

    Zgodnie z tradycją rozpoczynamy zbiórkę Góra Grosza. Jest to już XXI edycja tej ogólnopolskiej akcji. W zeszłym roku wszyscy uczniowie i przedszkolaki aktywnie brali udział zarówno w samej zbiórce, jak również w późniejszym liczeniu monet.

    W tym roku przeprowadzamy akcję w dwóch etapach: ZIMA - do 14.02 (czyli do ferii) WIOSNA - do 31.05.

    Zbieramy jedno- , dwu-, pięcio-groszówki.

    Liczymy, że i w tym roku akcja okaże się wielkim sukcesem. Zaczynamy!!!!

    Informacje na temat organizatorów można znaleźć na stronie: towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza

  • Ogródek zmysłów.

    Na początku tego roku szkolnego, zrealizowany został projekt „Przystanek Ekowieś – ogródek zmysłów”. Środki na realizację pozyskano z grantu, przyznanego przez Gminę Wielka Wieś. Celem projektu było zorganizowanie ogródka sensorycznego dla naszych najmłodszych uczniów. Ogródek powstał obok wejścia do szkoły. Teren został uporządkowany i zagospodarowany. Powstała ścieżka sensoryczna przy której można usiąść na drewnianych ławeczkach, otoczona skrzyniami pełnymi roślin, fantazyjnymi wiatraczkami i dzwonkami wietrznymi. Dzięki temu zostały stworzone dodatkowe warunki do spędzania czasu, a także miejsce do zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Ogródek dostarcza bardzo dużo wrażeń zmysłowych, które uspakajają, odprężają, ale też pobudzają fascynację i zaciekawienie światem przyrody. Najmłodsi zaglądają tam w trakcie zajęć pod opieką nauczyciela, ale też przed i po zajęciach, kiedy towarzyszą im rodzice. Mamy nadzieję, że nasz niewielki ogródek będzie z każdym rokiem powiększał swoją objętość, dając możliwość do pełniejszego obcowania z przyrodą i korzystania z jej uzdrawiającą energią. Koordynatorem projektu i pomysłodawcą wszystkich jego zadań była pani Joanna Zięblińska.

  • Zajęcia na pływalni.

    Zajęcia na pływalni.

    Ważna informacja o dostępności pływalni !

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zajęcia zorganizowane na pływalniach mogą się odbywać. Dlatego od 19 października OSR Zabierzów na nowo udostępnia swoje obiekty pływackie dla grup szkolnych. W związku z powyższym w dniu 20 października planowo wyjeżdżamy na zajęcia pływackie.

  • Robot Gibon.

    W ramach zajęć dodatkowych uczeń klasy pierwszej przy pomocy pani Anny Rutka skonstruował swojego pierwszego robota o nazwie Gibon. Zainteresowania chłopca związane są z automatyką, robotyką i elektroniką. Model wykonany został z materiałów pochodzących z różnego rodzaju odpadów: pojemników plastikowych, kartonów, butelek, płyt CD, zużytego sprzętu elektronicznego. Oprócz tradycyjnych elementów do tworzenia konstrukcji zastosowano czujniki połączone z kabelkami, baterie oraz żarówki. Gibon za pomocą sterownika wydaje dźwięki, świeci, posiada wbudowany zegar, kalkulator, ekspres do kawy oraz wiele innych funkcji do zabawy. Praca nad robotem trwała 2 tygodnie, której efekt można było obejrzeć w dniu "Ślubowania Pierwszoklasistów". Uczniowie z wielką przyjemnością zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z Gibonem Powstałe dzieło świadczy o dużej kreatywności i pomysłowości ucznia. Gratulujemy wyobraźni i twórczej pasji oraz życzymy dalszych wspaniałych pomysłów.

  • "Ślubujemy..."

    "Ślubujemy..."

    Zgodnie z tradycją 14.10 odbyło się w naszej szkole Ślubowanie Przedszkolaka oraz Pierwszoklasisty.

    Dzieci z grup Smery oraz Tygryski, które rozpoczęły swoją przygodę w naszym przedszkolu we wrześniu tego roku, w pierwszej kolejności zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Z pomocą swoich Pań, zaśpiewały piosenki, zatańczyły oraz wyrecytowały wiersze. W dalszej części złożyły uroczyste przyrzeczenie codziennego uśmiechu, radosnej, zgodnej i rozwijającej zabawy oraz współpracy ze swoimi Paniami i rodzicami. Następnie Pani Dyrektor Joanna Dziadur, dotknęła, każdego z maluchów, tradycyjnym Ołowkiem, przyjmując go tym samym do społeczności naszego Przedszkola. Na dzieci czekały jeszcze rożki ze słodyczmi i drobnymi upominkami, dyplomy oraz słodki poczęstunek, przygotowane przez wychowawczynie i rodziców. Uroczystość w grupach przedszkolnych przygotowały panie: Beata Blitek- wychowawca, Katarzyna Mączka- pomoc nauczyciela, Paulina Gwoźdź - wychowawca oraz Elżbieta Kustra - pomoc nauczyciela. Gratulujemy im i dzieciom, tak pieknęj uroczystości i cieszymy się niezmiernie, że tak miłe i zdolne Maluchy, uczęszczają do naszego Przedszkola.

    Równie ważną w tym dniu uroczystością było Ślubowanie Pierwszoklasisty. Uczniowie klas strasznych, przywitali swoich młodszych kolegów w imieniu całej społeczności szkolnej. Wypytali też starannie o już nabyte umiejętności i wiedzę. Pierwszaki w pomysłowym występie artystycznym, zaprezentowały swoje umiejętności, opowiedziały o sobie oraz wyraziły radość z rozpoczętej drogi edukacji szkolnej. Po przedstawieniu, dzieci ślubowały wytężoną naukę, wytrwałe zdobywanie wiedzy, współpracę z kolegami oraz nauczycielami. Pani Dyrektor, podobnie jak u maluchów, także i tutaj, dotknęła każde z dzieci, symbolicznym Ołówkiem na znak pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali również dyplomy oraz pierwszy w swoim życiu dokument szkolny- legitymacje. Po części oficjalnej, odbył się poczęstunek w sali a Pani Wychowawczyni, wręczyła każdemu z uczniów upominek - zestaw pomocy dydaktycznych, przeznaczonych dla klas I-III. Ślubowanie klasy I przygotowały panie: Katarzyna Borówka - wychowawca oraz Anna Rutka - nauczyciel wspomagający. Gratulujemy im i dzieciom pięknego występu, cieszymy sie wraz z nimi z przeżytej uroczystości oraz z tego, że grono naszych uczniów, powiększyło się o tak zdolne i pracowite młode osoby.

  • Uwaga konkurs.

    Uwaga konkurs.

    Tradycyjnie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz grup przedszkolnych do udziału w konkursie na najładniejsze okno niepodległościowe. Mamy miesiąc, aby urzeczywistnić naszą wizję patriotyzmu! Liczymy na pracę wszystkich uczniów.

    SZCZEGÓŁY_KONKURSU.jpg

  • Ekscytująca wyprawa klas III-VIII.

    Ekscytująca wyprawa klas III-VIII.

    W ostatni piątek, uczniowie naszej szkoły z klas 3-8, udali się na wyjątkową wycieczkę. Wyjątkową ponieważ zorganizowaną dzięki zaangażowaniu ich rodziców oraz całej społeczności lokalnej. Została ona bowiem wygrana w Polskiej Olimpiadzie Frekwencji - rządowym programie, który nagrodził dzieci z gmin, w których frekwencja wyborcza była najwyższa. Nasi uczniowie zwiedzili najpierw Dom Rodzinny Jana Pawła w Wadowicach, w którym mogli jeszcze bliżej zapoznać się z postacią Wielkiego Polaka i jego historią. Po tej części rozwijającej umysł i ducha, przyszedł czas na relaks i rozrywkę. Dzieci podzielono na dwie grupy. Klasy 3-5, odwiedziły Park Rozrywki Zatorland w Zatorze, a klasy 6-8 - pobliską Energylandię. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała beztroskiej zabawie w obu miejscach. Radość, śmiech i pozytywna energia wypełniły naszych uczniów. Po kilku godzinach pełnych wrażeń, wróciliśmy do szkoły ogromnie zadowoleni, choć też zmęczeni tą ekscytującą wyprawą. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszej społeczności lokalnej, że stanęła na wysokości zadania, biorąc liczny udział w ostatnich wyborach, dała nam tym samym przykład patriotyzmu i przyczyniła się do zorganizowania nam tak rozwijającej i obfitującej w pozytywne wrażenia wycieczki.

    fotorelacja

  • Projekt "Kim przedszkolak będzie gdy dorośnie?"

    We wrześniu w naszej Zerówce oraz grupie przedszkolnej Sówki, zrealizowany został projekt "Kim będzie przedszkolak, gdy dorośnie?". Środki na realizację pozyskano z grantu, przyznanego przez Gminę Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania. W czasie trawania projektu dzieci wzięły udział w zajęciach wasztatowych, podczas których mogły poznać pracę przedstawicieli różnych zawodów. Najmłodsi przekonali się jak wygląda specyfika różnych profesji, gdzie pracują ich przedstawiciele oraz czego potrzebują do swojej pracy. Jednocześnie grupy otrzymały zabawki tematyczne, pozwalające na wdrożenie zdobytej wiedzy we własne doswiadczenia dzieci - m.in. kuchnie do zabawy w kucharzy, warsztaty małych mechaników oraz walizki weterynarzy. Cieszymy się, że możemy w tak różnorodny sposó wzbogacać wiedzę i doświadczenie naszych najmłodszych uczniów.

  • "Postępowy konkurs" - etap I.

    "Postępowy konkurs" - etap I.

    Zgodnie z zapowiedzią dziś odbył się pierwszy etap "Postępowego konkursu". Mieliśmy okazję wykorzystać do zabawy nową wiatę, która powstała za szkołą i sprawdziła się w tym celu świetnie.

    Konkurs składał się z zadań czasowych: - geograficzny (wskazywanie krajów pielgrzymki JPII wraz z stolicą) - kalambury (odgadywanie haseł związanych z papieżem, przy czym podpowiedzi w języku angielskim były podwójnie premiowane) - cytaty (łączenie pociętych najbardziej znanych wypowiedzi w całość) - prawda/fałsz (test o faktach z życia Jana Pawła II) - test na spostrzegawczość (czyli nieco o tym czy wiemy co tak naprawdę nas w szkole otacza) Na każde zadanie drużyny miały po 5 minut, zatem łatwo nie było. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie kartki urodzinowej dla Natalki Mączki, która dziś obchodzi 9-te urodziny. Mamy nadzieję, że Natalce spodobają się przygotowane przez nas kartki. Wyniki poszczególnych etapów były bardzo wyrównane, ale ostatecznie klasyfikacja wygląda następująco: I - drużyna niebieskich +41 stópek II - drużyna czerwonych +34 stópki III - drużyna fioletowych i zielonych +33 stópki IV - drużyna żółtych +30 stópek Skoro tematem konkursu była setna rocznica urodzin Jana Pawła II, to oczywiście nie mogło zabraknąć kremówek! Każdy uczestnik miał okazję osłodzić poranek pysznym ciastem.

     

    Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach, bo to w końcu początek naszej przygody!

  • Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Pierwszy piątek października spędziliśmy intensywnie korzystając z naszych szarych komórek świętując Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie pokonywali kolejne etapy z coraz trudniejszymi zadaniami. Radzili sobie z nimi dzielnie! Oczywiście zgodnie z tradycją również nauczyciele mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności rachunkowe. Gratulujemy przede wszystkim klasie 2, która wyjątkowo wytrwale podchodziła do prób, aby zaliczyć każdy z 4 etapów.

  • Postępowy Konkurs runda 1.

    Postępowy Konkurs runda 1.

    Już w najbliższy wtorek wracamy do "Postępowych Konkursów". Uczniowie od początku roku zbierają stópki w ich osobistej drodze do sukcesu, a teraz będą mieli okazję zespołowo zdobyć dodatkowe punkty.

    Tematem przewodnim jest 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Ciekawe, która z drużyn zwycięży?

  • Wybory do Samorządu szkolnego.

    Wybory do Samorządu szkolnego.

    Udało się! Nasza szkoła wybrała swój samorząd na rok 2020/2021. Wybory odbyły się 28 września. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I-VIII, którzy zdecydowali poraz kolejny zaufać swojej koleżance Gabrieli Pajdzik. Wspierać ją będzie Mikołaj Bobruk z klasy VIII w funkcji zastępcy oraz Oliwia Sokół jako trzeci filar zespołu. Nowym reprezentantom gratulujemy kampanii oraz życzymy owocnego sprawowania powierzonych funkcji. Liczymy na nowe, ciekawe propozycje, które urozmaicą nasze szkolne życie. Jednocześnie dziękujemy zeszłorocznemu Samorządowi za pracę i ogrom pomysłów

  • Olimpiada Matematyczna Juniorów.

    24 września uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i intuicję podczas części testowej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Mamy nadzieję, że zadania były proste, łatwe i przyjemne i już niedługo spotkamy się na kolejnym etapie.

  • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury w Roku Szkolnym 2019/ 2020 -Certyfikat Wzorowej Placówki

    Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury w Roku Szkolnym 2019/ 2020 -Certyfikat Wzorowej Placówki

    Dzięki Państwa zaangażowaniu, działaniom dzieci oraz grona pedagogicznego otrzymaliśmy Certyfikat Wzorowej Placówki z wyd. MAC pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola oraz autorki projektu p. Anety Konefał – Misiowej Mamy. Głównym założeniem Ogólnopolskiego Projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury w Roku Szkolnym 2019/ 2020 było przede wszystkim propagowanie polskiej literatury wśród najmłodszych. Na podstawie projektu dzieci zdobywały wiedzę z zakresu bezpiecznych zabaw, praw dziecka, jak również celebrowały Dzień Pluszowego Misia. Zamieniały się w małych przedsiębiorców - projektowały swoje banknoty, misiowe liczmany z okazji Zmisiowanego Dnia Matematyki, tworzyły obrazkowe książeczki w języku angielskim. Przedszkolne misie towarzyszyły dzieciom zarówno w przedszkolu, jak i w wędrówkach do ich domów. Przedszkolaki chętnie brały udział w projekcie, wykonywały poszczególne zadania świetnie się przy tym bawiąc. Jednocześnie możemy powiedzieć, że wszyscy zostaliśmy zmisiowani, jak w słowach piosenki : „Zmisiowanie, zmisiowanie, jest jak wielkie czarowanie. Łączy dzieci, łączy miasta, wielka miłość tu wyrasta.” Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w projekt Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury . Bez Was nie dalibyśmy rady. Koordynator projektu Paulina Szulc i Miś Kacper – dziękujemy.

    "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury"

  • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

    Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

    W dniu 1 września 2020 rozpoczynamy nowy rok szkolny według zmienionych zasad. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w okresie epidemii obowiązującymi na terenie Szkoły Podstawowej w Będkowicach.Nasza szkoła na podstawie wytycznych oraz instrukcji powiatowej stacji epidemiologicznej przygotowała się na bezpieczne przyjęcie uczniów zgodnie z wytycznymi.W organizacji pracy naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym obowiązywać będą szczególne rozwiązania organizacyjne, min.:- przerwy międzylekcyjne dla uczniów klas I-III rozpoczynać się będą o innych porach niż lekcje dla uczniów klas IV-VIII,- uczniowie poszczególnych etapów edukacyjnych będą korzystać z różnych wejść do budynków szkolnych,- ograniczona zostanie możliwość wstępu na teren szkoły osób dorosłych nie będących pracownikami szkoły,- posiłki będą spożywane w salach lekcyjnych- w zmodyfikowanych warunkach funkcjonować będzie świetlica szkolna oraz biblioteka.Dowóz uczniów do szkół odbywał się będzie na zasadach obowiązujących w transporcie publicznym tzn. uczniowie poruszający się busem szkolnym mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję rąk. Bus szkolny może przewozić w tym samym, czasie nie więcej uczniów niż wynosi liczba miejsc siedzących. Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin, nauczycieli i pracowników szkoły należy pamiętać, że do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych, oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W sytuacji, gdy u ucznia zostaną zaobserwowane objawy, które mogą wskazywać infekcję dróg oddechowych, w tym gorączkę, kaszel uczeń zostanie odizolowany w wyznaczonym do tego pomieszczeniu szkolnym a rodzice zostaną poinformowaniu o konieczności odebrania dziecka ze szkoły.

    W załączniku znajduje się „Procedura bezpieczeństwa w okresie epidemii Covid-19 obowiązująca na terenie Szkoły Podstawowej w Będkowicach od 1 września 2020r.” Prosimy o zapoznanie się z dokumentem i stosowaniem się do wszystkich punktów.

    Procedura_bezpieczenstwa_SP_Bedkowice.odt


  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego - 1 września 2020 r

    Rozpoczęcie Roku Szkolnego - 1 września 2020 r

    Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Będkowicach będzie miała charakter indywidualnych spotkań wychowawców z uczniami poszczególnych klas.

    Szkoła została przygotowana na bezpieczne przyjęcie uczniów zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Oddziały Przedszkolne : 9.00

    ( czas zajęć w dniu 1 września 8.00-15.00)

    Klasy I : godz. 9.15

    - W rozpoczęciu kl. I - może uczestniczyć 1 rodzić z dzieckiem

    - Rodzic uczestniczy w spotkaniu  w reżimie sanitarnym, ma obowiązek zasłaniania nosa i ust

    Klasy II-III: 9.00

    Uczniowie wchodzą do szkoły bez rodziców

    Klasy IV – VIII: godz.10.00

    W dniu 1 września 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej spotykają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. –

    Uczniowie wchodzą do szkoły bez rodziców

    Podczas spotkań przekazane zostaną najważniejsze informacje dotyczące spraw organizacyjnych, oraz wytyczne związane z funkcjonowaniem w szkole zgodnym z wymogami bezpieczeństwa w okresie pandemii, do których szkoła została odpowiednio przygotowana.

    Bus 1 września kursuje w godzinach :

    Czajowice Będkowice- wyjazd o godz. 8.15, 9.15 Będkowice- Czajowice- wyjazd o godz. 12.00, 13.00

    Dowóz uczniów do szkoły odbywał się będzie na zasadach obowiązujących w transporcie publicznym tzn. uczniowie poruszający się busem szkolnym mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz dezynfekują ręce. 

    UWAGA: 31 sierpnia br. na  naszej stronie  internetowej  zostaną opublikowane Procedury bezpieczeństwa, które będą obowiązywały w Szkole od dnia 1 września 2020 r. Procedury będą także przesłane poprzez Dziennik Elektroniczny Librus.

  • SPOTKANIA Z RODZICAMI DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLASY I

    SPOTKANIA Z RODZICAMI DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  ORAZ KLASY I

    W poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. w budynku Szkoły Podstawowej Będkowicach odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych oraz klasy I na rok szkolny 2020/2021.

    Grupa najmłodsza „Smerfy” - godzina 18.00, (wejście boczne )

    Grupa „Tygryski” - godzina 17.00. (wejście boczne)

    Grupa „Sówki" - godzina 17.00 ( wejście główne)

    Grupa Zerówki - godzina 18.00 ( wejście główne)

    Klasa I - godzina 16.30 ( wejście główne)

     

    Informacje o przypisaniu dziecka do danej grupy można uzyskać w sekretariacie Szkoły.

    Prosimy, aby Rodzice przestrzegali obowiązku zasłaniania nosa i ust. Wskazane są również swoje długopisy.


     

  • WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY.

    WYNIKI  EGZAMINU  ÓSMOKLASISTY.

    Egzamin ósmoklasisty odbył sie w tym roku w dniach 16- 19 czerwca. Przeprowadzony został z jezyka polskiego, matematyki oraz jezyka obcego nowożytnego (w przypadku naszej szkoły był to język angielski dla wszystkich zdających). Każda część egzaminu sprawdzała stopień opanowania podstawy programowej kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego. Z dumą przedstawiamy wyniki uczniów naszej szkoły. Ze wszystkich trzech przedmiotów egzaminacyjnych, osiągnęli oni wyższy średni wynik niż wynik krajowy. Na tle województwa, powiatu i gminy również prezentujemy się bardzo dobrze, osiągając podobne lub nieco tylko niższe wyniki. Gratulujemy naszym uczniom, którzy tak dobrze poradzili sobie z wykonaniem tego zadania, wkładając w nie swoją pracę i wysiłek.

    Jesteśmy też dumni z naszych nauczycieli, bez których pracy i starań, wyniki te nie byłyby tak dobre. Cieszymy się, że nawet pomimo niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, i w naszej szkole odbywały się konsultacje dla uczniów klasy ósmej z przedmiotów egzaminacyjnych, które z pewnością przyczyniły się do osiągnięcia takich wyników.

    Poniżej prezentujemy grafiki pokazujące szczegółowe wyniki uczniów naszej szkoły na tle kraju, województwa, powiatu i gminy. Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki pozwolą się dostać naszym absolwentom do wymarzonych szkół! Sobie natomiast życzymy by kolejne lata pracy naszych nauczycieli były tak samo lub jeszcze bardziej obfite w podobne sukcesy edukacyjne!


    wyniki_egzaminu_2020.pdf

  • Wakacje z legendami.

    Mijający tydzień wakacji upłynął nam na kreatywnych pracach plastycznych. Tworzyliśmy zamki, olbrzymie smoki, nie tak groźne czarownice, słowiańskie wianki , a wszystko po to, aby lepiej zobrazować poznawane przez nas legendy krakowskie. Nie zabrakło również codziennej zabawy na świeżym powietrzu. Miłym akcentem były także urodziny Aleksandra. Pięknym życzeniom nie było końca. A to jeszcze nie wszystko, przed nami kolejny tydzień pełen wrażeń.

  • Wakacyjne spotkania.

    W kolejnym tygodniu naszych wakacyjnych spotkań, korzystaliśmy ze słońca i radziliśmy sobie z deszczem. Śpiewaliśmy wakacyjne piosenki, rozmawialiśmy o ulubionych lodach i wakacyjnych podróżach. Doskonaliliśmy umiejętności motoryczne wycinając, wyklejając i malując. Rozwijaliśmy ciało ćwicząc, biegając i grając w piłkę. Pomimo deszczowej pogody, wzieliśmy nawet udział w Gaszyn Challenge. Przede wszystkim jednak cieszyliśmy się soba i beztroskim czasem rówieśniczej zabawy.

strona: