Droga Babciu, Drogi Dziadku,
Dziś nie spotkamy się z Wam,
Koronawirus pokrzyżował nasze plany,
Ale i tak powiedzieć chcemy,
Jak bardzo Was Kochamy".
Tymi słowami, swój występ rozpoczynają uczniowie naszej szkoły i przedszkola. W tym roku, nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego spotkania z Dziadkami. Mimo to, postanowiliśmy pokazać im, że o nich pamiętamy. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w nagraniach oraz przygotowaniu upominków. Efektem tego jest film, który zamieszczamy. Dziękujemy nauczycielom przygotowującym dzieci oraz naszym małym aktorom. A dla Wszystkich Babć i Dziadków w dniu ich Święta, z serca jeszcze raz życzymy Wszystkiego co Najlepsze! Długich lat w zdrowiu, spokoju i miłość!
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=_uLIwAP-ueE&feature=youtu.be
zgodnie z rozporządzeniem MEiN uczniowie klas I-III dnia 18 stycznia 2021r. wracają do nauki stacjonarnej w szkołach.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania Szkoły w reżimie sanitarnym (w załączniku).
Uczniowie przychodzą do Szkoły zgodnie z ustalonym we wrześniu podziałem godzin.
Procedury zostały opracowane w oparciu o Rozporządzenie i wytyczne MZ i MEiN.
NAJWAZNIEJSZE_WYTYCZNE_DOTYCZaCE_FUNKCJONOWANIA_SZKOLY_W_REZIMIE_SANITARNYM(1).doc
Nie da się ukryć, że do ferii, tak jak i wakacji, uczniowie z utęsknieniem odliczają dni. Nikogo to nie dziwi – w końcu to dwa tygodnie błogiego lenistwa, wolnego od obowiązków szkolnych. Ale jak zorganizować sobie tyle wolnego czasu, żeby nie spędzić go przed ekranem telewizora lub komputera? Odpowiedź jest prosta – uczestniczyć w naszych szkolnych zajęciach!
Rok rocznie dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia, które organizujemy były zarówno interesujące, jak i absorbujące,by o nudzie nikt nawet przez chwilkę nie pomyślał. Pod fachową opieką nauczycieli dzieci fascynująco mogły spędzać czas. W tym roku przygotowaliśmy aż dwie grupy zajęciowe, w których można spędzać każdy dzień ferii: jeden przeznaczony dla przedszkolaków młodszych, drugistarszych i zerówki. W obydwu grupach program był bardzo ciekawy. W pierwszym tygodniu ferii odbyły się zimowe warsztaty sensoplastyczne, które wspierały rozwój naszych najmłodszych będkowiaczków poprzez stymulację sensoryczną oraz swobodę procesu twórczego. Odbyły się także zajęcia muzyczno – ruchowe. Tańce do zimowych piosenek radośnie porwały wszystkich uczestników! Nie zabrakło także czasu z lekturą - czytając ukochane książki, dzieci mogły spotkać się ze swoimi ulubionymi bohaterami oraz przenieść do krainy baśni. Przedszkolaczki ćwiczyły również logiczne myślenie grając w gry planszowe. Pogoda pozwoliła także na szaleństwa na szkolnym placu zabaw.Nasi nauczyciele doskonale wiedzą, że „sport to zdrowie”, toteż ferie nie mogły obejść się bez zajęć ruchowych – w budynku szkoły, jak i zimowej gimnastyce na świeżym powietrzu. Drugi tydzień ferii również obfitował w interesujące aktywności. Główną atrakcją, jak przystało na tę mroźną porę roku, było śniegowe szaleństwo: rzuty śnieżkami, tworzenie śniegowych aniołków i rzeźb.Po pełnych radości i ekscytacji zabaw w białym puchu, nie zabrakło również zabaw przy akompaniamencie muzycznym, śpiewu zimowych piosenek drużynowych quizów oraz zajęć plastycznych, podczas których powstały fenomenalne prace z koralików.
Humor i dobra zabawa dopisywały wszystkim uczestnikom zajęć każdego dnia.Cieszymy się, że mogliśmy tak twórczo i radośnie spędzić razem ten czas! Pełni sił i energii możemy rozpoczynać drugi semestr nauki.
Zaproszenie dla miłośników narciarstwa do udziału w XVI Mistrzostwach Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś - Kluszkowce, 6 lutego 2021 r. Organizatorem zawodów jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi oraz Gmina Wielka Wieś. Regulamin, karta uczestnictwa oraz szczegóły udziału w zawodach znajdą się w załącznikach.
Jak co roku, podczas ferii zimowych, czyli w dniach 4-15 stycznia 2021r. nasza szkoła organizuje dyżur opiekuńczy dla uczniów Oddziału Przedszkolnego.
Na zajęcia zapraszamy uczniów wcześniej zadeklarowanych.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8:00 - 15:00 z podziałami na grupy.
Coroczne wystawianie inscenizacji jasełkowej na deskach sceny w remizie Straży Pożarnej w Będkowicach to nasza wspaniała tradycja, lecz ze względu na aktualną sytuacją w kraju, niestety w tym roku, nie mogliśmy ich zrealizować, ale…mobilizacja uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Będkowicach zaowocowała filmem „Wirtualne jasełka 2020”. Zapraszamy do obejrzenia!
W tym roku, nie mogąc spotkać się na żywo ze swoimi bliskimi, nasze przedszkolaki nagrały specjalny świąteczny filmik z życzeniam. Gratulujemy naszym najmłodszym Artystom i cieszymy się, że ubogacają nas swoją kreatywnością. Razem z nimi życzymy też - Wesołych Świąt!
W tym roku wszystko jest nieco inne... zatem i szkolna choinka również musi być wyjątkowa.
Nasi uczniowie pokazali, że można stworzyć klasowe bombki - również na odległość.
Wirtualna choinka ma jeszcze jedną pozytywną cechę - nie opadną jej igły :)
Wesołych Świąt!
Czasem wystarczy dobre słowo, gest czy uśmiech, niewiele trzeba, by być życzliwym.
21 Listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Z okazji tego święta zorganizowaliśmy konkurs na najciekawszą pracę plastyczną, literacką lub nagranie. Bardzo miło jest nam zaprezentować wyniki konkursu „Życzliwość jest wśród nas”. Zdecydowanie większym zainteresowaniem uczestników cieszyła się część plastyczna.
Ukoronowaniem konkursu był wybór najżyczliwsza osoba w klasie. Uczniowie wyłonili wśród swojej klasowej społeczności najżyczliwszego kolegę lub koleżankę. Za pomoc w organizacji plebiscytu serdecznie dziękujemy wychowawcom klas.
Oto nasi najżyczliwsi. życzymy aby jak najczęściej zarażali nas swoją życzliwością.
klasa I- Filip. Papis.klasa II- Magdalena Szczepaniak, Mateusz Pałubskiklasa II- Milena GorajKlasa IV-Nikola Kosklasa V- Maciej Czechowski
Poniżej zachęcam do obejrzenia nadesłanych prac oraz zapoznania się z wynikami konkursu.
I Kategoria 0-3
I miejsce : Łucja Filipek, Kamila RajcaII Kategoria 4-8I miejsce: Gabriela Pajdzik
Wyróżnienie:
Marysia Pałubska, Wojciech Pałubski, Hanna Różalska, Gabriela Goraj, Mira Koppel, Weronika Warczak, Hanna Kosior, Magdalena Szczepaniak, Adrianna Jarocka, Mateusz Pałubski, Kuba Gwóźdź, Izabela Gwóźdź, Zuzanna Filipek, Nikola Kos, Zosia Szczepaniak, Gracjan Spyt.
Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy mimo trudnej sytuacji wzięli udział w konkursie. Nagrody można odebrać w terminie od 18 stycznia.
Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem – do naszej szkoły przybył św. Mikołaj.
Nasz wyjątkowy gość obdarował wszystkich słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość. Przygotowany filmik , jest wspaniałą pamiątką tego spotkania. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
W tym roku również, pomimo nietypowej pandemicznej sytuacji, świętowaliśmy w naszej szkole Andrzejki. Magiczny nastrój oraz wiedzę o historii Andrzejek i tradycyjnych wróżbach, wnieśli nauczyciele starszych uczniów w ich zajęcia zdalne. Najmłodsze dzieci, obecne w szkole wzięły udział w zorganizowanych w ich grupach zabawach tanecznych wraz z wróżbami. Maluchy przebrane w pomysłowe stroje z ekscytacją dowiadywały się m.in. co czeka je w nadchodzącym roku czy jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Ustawiały buty, wraz z paniami - lały wosk. Dzięki rodzicom nie zabrakło również smacznych poczestunków. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele tak radosnych zabaw.
Czas na wyczekiwaną premierę! Z ogromną radością i dumą prezentujemy hymn naszej szkoły! Należy podkreślić, że utwór to wspólne dzieło nauczycieli i uczniów, ponieważ tekst napisali uczniowie klasy 7-8, a muzykę skomponował p. Mariusz Wiech. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli go wspólnie zaśpiewać w murach szkoły. Tymczasem zapraszamy do posłuchania.
W związku ze Światowym Dniem Życzliwości, który obchodzony jest 21 listopada zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie:
„ ŻYCZLIWOŚĆ JEST WŚRÓD NAS”
Celem konkursu jest:
Uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych,
Kształtowanie postawy szacunku, dobroci, koleżeństwa, uprzejmości, tolerancji i upowszechnianie wiedzy na jej temat.
Kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań wokalno - artystycznych oraz literackich,
Nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze,
Pobudzenie do refleksji,
Kształtowanie wyobraźni uczniów,
Promowanie postawy życzliwości w związku z organizowanym w szkole Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień,
Odwoływanie się do takich wartości jak: życzliwość, tolerancja, akceptacja, szacunek, przyjaźń i miłość,
Budowanie pewności siebie,
Doskonalenie umiejętności plastycznych.
2. Czas trwania konkursu:
Konkurs rozpoczyna się 19. 11. 2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27.11.2020 r.
3. Zasady uczestnictwa:
Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub uczennica
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria uczniowie klas 0 – 3
II kategoria uczniowie klas 4 – 8
4. Tematy i zadania konkursu:
Zadaniem uczestnika konkursu „ Życzliwość jest wśród nas” jest wykonanie pracy:
- plastycznej,
- literackiej,
- artystyczno-wokalnej
5. Forma pracy :
plakat, format A3, A4, technika dowolna,
nagranie (krótki film, piosenka),
praca literacka ( może liczyć co najwyżej dwie strony A4 napisana na komputerze lub odręcznie, praca powinna być czytelna).
6. Treść zgodna z tematem konkursu.
7. Pracę należy wykonać samodzielnie.
8. Uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
8. Prace uczestników będą oceniane według następujących kryteriów:
Zgodność z tematyką konkursu ( zrozumienie tematu),
Spójność przekazu,
Poziom artystyczny wykonanej pracy,
W przypadku prac literackich istotna jest także poprawna pisownia,
Oryginalność, pomysłowość,
Estetyka wykonania pracy,
Umiejętności wokalno- aktorskie,
Empatia.
Propozycje prac konkursowych:
W ramach pracy konkursowej należy przygotować kartkę okolicznościową, którą moglibyście podarować bliskiej osobie w Dniu Życzliwości.
Kartki mogą być wykonane dowolną techniką. Mile widziana będzie oryginalność. Liczy się pomysł i kreatywne podejście do tematu.
Kartka powinna być w formacie 10x15 cm. Podpiszcie swoją pracę (imię i nazwisko, klasa).
2. Plakat
„Plakat propagujący życzliwość”
Format pracy: najmniejszy – kartka A4;
Technika wykonania: dowolna;
Forma wykonania: praca płaska;
W temacie wiadomości wpisujemy: imię i nazwisko, klasa
3.Kolaż
Zadanie polega na stworzeniu pracy „Życzliwi”, której forma zależy od kreatywności uczniów danej klasy. Możecie:
stworzyć kolaż, w którym przekażecie treści związane z Dniem Życzliwości (np.hasło, cytat, motto…),
wykonać plakat: co oznacza bycie życzliwym, życzliwość w życiu codziennym,
rady dla innych, kodeks człowieka życzliwego,
nagrać filmik,
nagrać piosenkę, „ Życzliwi są wśród nas”,
napisać wiersz (rymowankę) „ Życzliwy znaczy szczęśliwy”,
wykonać zdjęcie,
Kategoria „Najbardziej życzliwy kolega, koleżanka” - Proszę o wytypowanie ze swojej klasy, życzliwej koleżanki, życzliwego kolegi.
Wszystkie prace, zdjęcia, nagania, głosy należy wysyłać na adres dolina.bedkowska@adresik.net lub dostarczyć osobiście do szkolnego pedagoga.
Liczę na Waszą kreatywność
Ze względu na to, że Światowy Dzień Życzliwości przypada w sobotę, zapraszam abyśmy promowali jego ideę w najbliższy piątek 20 listopada. W tym dniu zachęcam wszystkich uczniów do zaprezentowania się przed monitorem komputera w strojach o kolorystyce żółtej.
Anna Rutka
W dniu 10 listopada rozstrzygnięty został konkurs na najładniejsze okna niepodległościowe organizowany przez Samorząd Uczniowski. Okna naszej szkoły mieniły się barwami narodowymi. Uczniowie klas IV-VIII, pomimo nieobecności w szkole zadbali, aby ich okna wyglądały wyjątkowo. Niektóre klasy udekorowały całe sale lekcyjne. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dlatego też wszyscy są wygranymi. Cieszymy się, że duch patriotyzmu jest tak żywo obecny w naszej szkole. Gratulujemy!
Listopadowe święto to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, a także wiary i zwycięstwa. Każdy powinien wiedzieć kim jest, jakie są dzieje jego kraju, pamiętać o ważnych w historii narodu wydarzeniach. W tym roku jest to szczególny czas, gdyż nie możemy świętować w jednym miejscu i w jednym czasie… Jednakże oddając hołd bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, część naszej społeczności szkolnej prezentuje wyjątkową akademię z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rodziców naszych uczniów serdecznie zapraszamy na konsultacje z wychowawcami i nauczycielami, według załączonego harmonogramu.
Bardzo Prosimy o zapoznanie się.
Jeżeli ktoś z Państwa nie może w tych terminach skonsultować się z nauczycielami, a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się z nauczycielem danego przedmiotu na inny dogodny termin.
Informujemy iż od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Jednocześnie do 29 listopada br. zostało przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII .
Oddziały przedszkolne i zerówka pracuje bez zmian.
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych w dniach 9-13 listopada br. bus szkolny nie będzie kursował.
Zwracamy się do Rodziców z prośbą, o ile będzie to możliwe, abyście Państwo dowieźli dzieci we własnym zakresie.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie.
Od połowy marca br. trwają zajęcia nauki pływania dla dzieci klas O-V uczęszczających do SP w Będkowicach. Środki na dofinansowanie zajęć pozyskano z grantu, przyznanego przez Gminę Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W projekcie uczestniczy 45 dzieci podzielonych na 3 grupy 15 osobowe . Projekt ten ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki pływania.
Zajęcia odbywają się na krytej pływalni w Zabierzowie z zastosowaniem reżimu sanitarnego w związku z panującą epidemią COVID. Cieszymy się , że drzwi zabierzowskiego basenu pomimo trwającej pandemii , po krótkiej przerwie znów zostały otwarte dla naszych pływaków. Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla uczniów, jest przyjemne i pożyteczne.
W związku z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23.10.2020 , wynikającym z konieczności zapobiegania , przeciwdziałania i zwalczania COVID-19-
od 26 października do 8 listopada zadania edukacyjne szkoły dla klas IV-VIII będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, tzw. Nauczanie zdalne.
załączniki:
Organizacja_zdalnego_nauczania_od_26.10.2020-strona.pdf
KOMUNIKAT_MEN-1.doc