Wiadomości

  • Szkolne Bombkowanie.

    Konkurs o najpiękniejszą bombkę został rozstrzygnięty, dyplomy i nagrody zostały rozdane. Laureaci zostali wytypowani przez głosowanie on-line w trzech kategoriach wiekowych, przedszkolaki, wczesnoszkolni i szkolni. W sumie zostało oddanych 89 głosów przez uczniów ich rodziny oraz nauczycieli. W kategorii szkolni klasy 4-8, 1 miejsce otrzymała Izabela Gwóźdź, 2 miejsce Zuzanna Przebinda, 3 miejsce Aleksandra Klimaszewska. W kategorii wczesnoszkolni, klasy 1-3, 1 miejsce otrzymał Maksymilian Jarocki, 2 miejsce Daryja Bereza, 3 miejsce Elżbieta Derwisz. W kategorii przedszkolni 1 miejsce otrzymał Franciszek Sarota, 2 miejsce Karolina Dubanik, 3 miejsce Hubert Krawczyk. Wszystkie bombki można podziwiać od 11 do 23 grudnia na szkolnym korytarzu. Zwycięzcom gratulujemy.

  • Konkurs -Odnawialne źródła energii

    18 grudnia, uczniowie naszej szkoły, Zuzanna Przebinda, Izabela Gwoźdź oraz Mikołaj Sokół, wzięli udział w Gminnym Konkursie pt. Odnawialne źródła energii. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy zaprezentowali swoją pracę, sposób jej wykonania oraz materiały z jakich powstała. Z kolei druga część konkursu sprawdzała wiedzę uczniów na wyżej wspomniany temat. Nasi uczestnicy zajęli bardzo wysokie bo drugie miejsce - serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Barwny Meksyk

    13 grudnia uczniowie klasy II odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi, gdzie wraz z podróżnikiem z Poznajemy Świat zawitali w niezwykłym, barwnym Meksyku. Uczestnicy wysłuchali wielu ciekawostek dotyczących tego niezwykłego kraju, w którym występują dymiące góry o pięknych imionach, a w dżungli można spotkać piramidy i jaguary… Dzieci miały też okazję założyć tradycyjne meksykańskie poncza w pasy i oczywiście sombrera. Dowiedzieli się wiele o kulturze i tradycji meksykańskiej m.in. usłyszeli na żywo suchy deszcz, zobaczyli niebieską kukurydzę i ziarna kakaowca oraz poznali zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Duże zainteresowanie wywołał tradycyjny drewniany bączek nakręcany za pomocą sznurka, którego meksykańskie dzieci używają rozgrywając zawody - komu uda się na dłużej wprawić go w ruch. Całej wyprawie patronował oczywiście Paweł Edmund Strzelecki, którego rok aktualnie obchodzimy i który w Meksyku badał właśnie przedziwne dymiące góry czyli wulkany. Spotkanie odbyło się w ramach zadania “Globtroter na walizkach z książkami i muzyką” w programie Partnerstwo dla książki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  • Głosowanie na najpiękniejszą bombkę.

    Konkurs odbył się 7 grudnia br.  Poniżej prezentujemy prace, które powstały podczas konkursu.

    Jeśli jesteś uczniem, nauczycielem, rodzicem/opiekunem ucznia SP Będkowice, zagłosuj na najpiękniejszą bombkę. Każdy może oddać głos w 3 kategoriach: szkolni, wczesnoszkolni, przedszkolni. Głosujemy do 17 grudnia 2023.

  • Ten niezwykły Gość...

  • Pomagamy św. Mikołajowi.

    Społeczność naszej szkoły po raz kolejny postanowiła włączyć się w akcję pomagania Świętemu Mikołajowi w spełnianiu marzeń dzieci z Domu Dziecka w Nagłowicach. Zaangażowały się Oddziały Przedszkolne oraz klasy I-VIII. Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz wszystkim ludziom dobrego serca i sponsorom - każdej osobie, która włączyła się w akcję. Warto dodać, że wszystkie prezenty zostały przygotowane na podstawie odręcznie napisanych listów przez same dzieci. Dzisiaj nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej - Grupa Ratownictwa Wysokościowego w Będkowicach w przekazaniu prezentów dzieciom. Akcją organizacji prezentów dla Domu Dziecka, zainspirowała nas Pani Monika Sokół. Cieszymy się, że mogliśmy się przyczynić, by dostarczyć dzieciom odrobinę radości. Za pomoc i otwarte serca serdecznie dziękujemy!

  • Wchodząc w świąteczny nastrój...

    Uczniowie klas VI - VIII pojechali do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl "Opowieść Wigilijna". Klasyczna i starannie przygotowana interpretacja teatralna tego dzieła literackiego, zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Wracając chłonęliśmy atmosferę nadchodzących Świąt - widoczną już na krakowskim Rynku oraz znaleźliśmy chwilę na integrację przy czymś smacznym. Takie wycieczki lubimy!

  • Andrzejki 2023r.

    Andrzejki – wieczór wróżb i zabawy. W naszej szkole obchodziliśmy go w tym roku hucznie i to…kilka razy! Osobne zabawy miały bowiem przedszkolaki, uczniowie klas młodszych oraz starsi. Dla młodszych zorganizowano kolorowe bale przebierańców, dla starszych – wieczorną dyskotekę. Kiedy bawili się młodsi - na korytarzach pojawiły się księżniczki, bohaterowie bajek czy bajkowe zwierzaki. Kreatywność naszych dzieci w przebierankach nie ma sobie równych! Każda grupa bawiła się doskonale przy muzyce, zajadała przygotowane przez rodziców pyszności oraz starała się poznać tajemnice przyszłości lejąc wosk czy rzucając kośćmi. Doskonałą oprawę muzyczną oraz liczne zabawy na parkiecie, zapewnił pan Mariusz Wiech. O tradycyjne wróżby, zadbały wychowawczynie klas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

  • Gminny Konkurs Recytatorski

    Trzy uczennice naszej szkoły, wyłonione w szkolnych klasyfikacjach, reprezentowały nas w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Tańcowała igła z nitką - wiersze Jana Brzechwy". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu. Z naszej szkoły wystąpiły: Karolina Podobińska z klasy II, Rozalia Białek i Marysia Pałubaska z klasy III. Jury doceniło zdolności recytatorskie i aktorskie naszych uczennic. Rozalia i Marysia otrzymały dyplomy i nagrody za udział a Karolina zdobyła I miejsce. Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczennic i życzymy im dalszych sukcesów!

  • Pokaz iluzji.

    27.11.2023 r do naszej szkole zawitał Magik. Uczniowie klas 1-3 mieli uczestniczyli w wyjątkowym pokazie iluzji. Wszyscy bawili się przy tym doskonale. Dzieci miały okazję przekonać się, że każdy z nas może przemienić się w prawdziwego czarodzieja!

  • Wycieczka do Krainy Zabaw Dziecięcych „Miśkoland” oraz do fabryki bombek „Agat” w Olkuszu

    3 listopada uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę autokarową do Olkusza. Pierwszym punktem wyjazdu była Kraina Zabaw Dziecięcych „Miśkoland”, gdzie dzieci korzystały z licznych atrakcji, m.in. trampolin, zjeżdżalni, konstrukcji do wspinania, tuneli oraz basenów z piłeczkami. W czasie dwugodzinnej zabawy, każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było nie tylko odpocząć, ale też zjeść drugie śniadanie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie udali się do fabryki bombek „Agat”. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z etapami powstawania bombki szklanej, zobaczyły jak wygląda ręczne formowanie szkła oraz poznały tajniki dekorowania ozdób choinkowych. Na końcu każdy z uczniów udekorował swoją bombkę według własnego pomysłu. Zaangażowanie i kreatywność naszych wychowanków była ogromna. Wycieczka była dla wszystkich fascynującym przeżyciem, które z pewnością pozostawi długotrwałe wspomnienia.

  • szkolne bombkowanie

    konkurs dla wszystkich uczniów oddziałów SP będkowice, przedszkolnych i szkolnych

    wyobraź sobie wyjątkową bombkę, inną niż wszystkie; przygotuj drobiazgi do ozdabiania, materiały do malowania, klej; zgłoś się do wychowawcy klasy; 7 grudnia o godzinie 9.40 rozpoczynamy!; każdy z uczestników otrzyma bombkę ze sklejki, którą będzie musiał ozdobić z obu stron własnymi materiałami wg. własnego pomysłu, w wyznaczonym czasie - kończymy konkurs o godzinie: 11:15; wszyscy uczestnicy będą tworzyć w jednym czasie w swoich klasach pod okiem nauczycieli; prace zostaną podzielone na 3 kategorie wiekowe:1. przedszkolaki, 2. wczesnoszkolni (I-III) 3. szkolni (kl IV-VIII); w każdej kategorii zostaną wyłonieni zwycięzcy poprzez głosowanie online; najlepsze prace zostaną nagrodzone :); z waszych dzieł na korytarzu szkolnym zostanie utworzona galeria prac; Niech świąteczne inspiracje będą z Wami!

  • Z poezją za pan brat!

    Za nami Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie z klas I – III zaprezentowali recytację wierszy Danuty Wawiłow oraz Aleksandra Fredry. Klasy IV – VIII zmierzyły się z przedstawieniem utworów Bolesława Leśmiana i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W grupie młodszej trzecie miejsce zajęły razem uczennice: Wiktoria Samitowska z klasy III i Iga Duda z klasy II. Miejsce drugie zajęła Rozalia Białek z klasy III. Natomiast zwycięstwo przypadło Karolinie Podobińskiej z klasy I, która zachwyciła i wzruszyła swoją interpretacją wiersza „A jak będę dorosła”. Wśród starszych miejsce trzecie zajął Mikołaj Sokół z klasy VI. Miejsce drugie zajęła Izabela Gwóźdź z tej samej klasy. Najlepszy okazał się Jakub Gwóźdź z klasy V, który przypomniał publiczności poetycką opowieść o żołnierzach z Westerplatte. Poezja uczy, bawi i wzrusza. Tego doświadczyli wszyscy uczestniczy oraz obserwujący dzisiejszy konkurs. Jest to naszą dumą i radością! Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

  • Teatr, talent, kreatywność

    Uczniowie z klasy V i VI, rozpoczęli udział w cyklu warsztatów w Teatrze Starym w Krakowie. Pierwsze zajęcia oparte były na ćwiczeniach parateatralnych i miały na celu integrację grupy, podniesienie komunikacji, kreatywnego myślenia i kompetencji społecznych. Nasza młodzież z entuzjazmem i zaangażowaniem wzięła udział w zajęciach i już nie może doczekać się kolejnego wyjazdu za dwa miesiące! Cieszymy się, że talenty i kreatywność naszych uczniów mogą rozwijać się w tak niezwykłym miejscu!

  • Szkoła do hymnu!

    Tymi słowami rozpoczęliśmy uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości. Aby uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę oraz na nowo docenić wolność naszego kraju - przygotowania do niego rozpoczęliśmy już kilka dni wcześniej. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą dekorację sali. Na oknach i gazetkach klasowych pojawiły się biało-czerwone motywy, informacje o bohaterach narodowych i naszej historii. W dniu uroczystego Apelu, wszyscy uczniowie oraz grono pedagogiczne założyli na siebie stroje w naszych narodowych barwach. Zerówka i młodsi uczniowie przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło tradycyjnych wierszy oraz piosenek i pieśni patriotycznych. Dzięki tym wszystkim działaniom, na nowo poczuliśmy się Polakami dumnymi ze swojego pochodzenia i wdzięcznymi za wolność, która dzisiaj jest naszym udziałem.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Szanowni Rodzice, zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania klasowe z wychowawcą oraz indywidualne spotkania z  nauczycielami wiodących przedmiotów odbędą się w dniu 8 listopada br.

    Z  w załączniku znajduje się harmonogram indywidualnych konsultacji  , klasowych spotkań z wychowawcą klasy, lub  poszczególnymi nauczycielami. ZEBRANIE-HARMONOGRAM_8_LISTOPADA.doc

    Jeżeli ktoś z Państwa nie może w podanych  terminach  skonsultować się z nauczycielami, a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się z nauczycielem na inny dogodny termin.

  • Teatr Współczesny i my

    W przeddzień Święta Zmarłych uczniowie klasy siódmej i ósmej, wybrali się na spektakl "Dziady" do Teatru Współczesnego w Krakowie. Klasyczna interpretacja tekstu Mickiewicza i wspaniała gra aktorska zachwyciły naszych uczniów i pozwoliły im wczuć się w klimat nadchodzącego czasu oraz jeszcze raz zmierzyć się z twórczością naszego wieszcza narodowego.

  • Dzień bez plecaka

    Z inicjatywy naszego Samorządu Szkolnego odbył się dzisiaj Dzień bez plecaka. Wyzwaniem dla wszystkich chętnych, było przyniesienie swoich książek i przyborów szkolnych w czymś innym niż plecak (czy torba w przypadku nauczycieli;). Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i na korytarzach i w salach nie zabrakło walizek, koszyków czy nawet szuflad. Cieszymy się, że mamy tak pomysłowych i zaangażowanych uczniów!

  • Butelkonia doceniona,

    nasze uczennice z klasy IV - Hania Rożalska i Weronika Warczak, zdobyły trzecie miejsce w Gminnym Konkursie przyrodniczo - technicznym "Eko - rycerz, Eko - super bohater". Ich praca Butelkonia to super bohaterka, zbudowana właśnie z plastikowych butelek. Jej mocą jest przetwarzanie plastiku, by mógł być użyty kolejny raz. Twórczynie odebrały nagrody na sobotnim Wielkowiejskim Targu w Szycach. Cieszymy się, że świadomość ekologiczna oraz zaangażowanie naszych uczniów ciągle rośnie! Gratulujemy!

  • O podróżach i przygodach trochę inaczej

    Klasy VI i VII wzięły udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi. Zaproszonym gościem był dziennikarz, bloger, podróżnik, autor książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście" - pan Łukasz Długowski. Ufowodnił on naszym uczniom, że aby podróżować i przeżywać przygody, nie trzeba wcale ogromnych nakładów finansowych i wielu przemierzonych kilometrów. Nasza najbliższa okolica też może być idealnym terenem na ekscytujące i aktywne spędzenie czasu. Wystarczy odrobina wyobraźni i determinacji by pomysł zrealizować. Nasza młodzież była zachwycona takim podejściem! Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Długowskiemu i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi, z panią dyrektor Joanną Patej na czele, za to wyjątkowe spotkanie.

strona: