Jak działamy Nasze zasady

Jak działamy

Szkoła Podstawowa w Będkowicach jest szkołą publiczną z oddziałem przedszkolnym, prowadzoną przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica”.

Nasze grono pedagogiczne to zespół młodych nauczycieli, pracujących z pasją i wdrażających nowe  pomysły, prowadzony przez doświadczoną dyrektor. Świadomie wybrali swój zawód , lubią pracować z dziećmi i razem z nimi na nowo odkrywać świat.

Wiedzą,  że  aby przekazać uczniom dobre wzory, samemu trzeba cały czas się rozwijać.
W pracy pedagogicznej istotne jest połączenie właściwych kompetencji nauczyciela oraz przekazywanie merytorycznych wiadomości , w  intersujacej   ucznia  formie. Ważna jest w tym procesie kreatywność, osiągana przez  stosowanie metod aktywizujących.

Dzięki zaproponowanej przez nas formule szkoły, każde dziecko otrzymuje indywidualną szansę na wzmocnienie swoich talentów i rozwój słabszych stron.

Nadzór dyrekcji  zapewnia zgodność treści nauczania z nową podstawą programową  oraz staranne planowanie i przestrzeganie procedur, na poziomie zarządzania  naszą szkołą.

W pracy naszej szkoły dużą rolę przywiązujemy także do zaangażowania wszystkich rodziców. W ten sposób budujemy wokół szkoły życzliwą i wspierająca społeczność. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy dobre efekty pracy z uczniami.