Z życia przedszkolaka Misja Dlaczego my? Program

Program

W naszym przedszkolu realizujemy proces dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczy, w pełni zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzonego przez MEN. Zgodnie z treścią ustawy szczególny nacisk kładziemy na:

• rozwijanie umiejętności społecznych;
  • kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych;
  • wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych;
  • wspieranie w rozwijaniu czynności intelektualnych;
  • wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej;
  • wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych;
  •  wychowanie przez sztukę;
  • pomaganie w rozumieniu istoty zjawisk atmosferycznych oraz unikanie zagrożeń;
  • wychowanie w poszanowaniu roślin i zwierząt;
  • rozwijanie kompetencji matematycznych;
  • kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania;
  • wychowanie rodzinne, patriotyczne i obywatelskie;
  • przygotowanie do posługiwania się językiem obcym nowożytnym.

Wycieczki oraz wydarzenia

Podopieczni naszego przedszkola mają możliwość wzięcia udziału w licznych wycieczkach organizowanych specjalnie dla nich oraz w imprezach tematycznych organizowanych na terenie szkoły i miejscowości.

Dzięki tym pierwszym dzieci będą miały możliwość zdobycia nowych doświadczeń, poszerzenia zainteresowań, zdobycia nowych umiejętności oraz atrakcyjnego spędzenia czasu w grupie rówieśniczej. Te drugie z kolei pozwolą na rozwinięcie wiary we własne możliwości oraz talentów (szczególnie podczas przedszkolnych występów publicznych) oraz pozwolą odnaleźć siebie jako część większej społeczności, zakorzenić się zarówno w kręgu kulturowym, regionalnym jak i historycznym.