Z życia przedszkolaka Misja Dlaczego my? Program

Misja

Misją naszego przedszkola jest kreowanie osobowości otwartych na nowe doświadczenia, ciekawych życia, radosnych, pewnych siebie i swoich możliwości oraz zainteresowanych otaczającym je światem.

Naszym podopiecznym zapewniamy warunki do radosnej, odkrywczej oraz bezpiecznej zabawy. Pomagamy w satysfakcjonującym funkcjonowaniu w grupie oraz nawiązywaniu budujących kontaktów rówieśniczych. Stymulujemy również wszechstronny rozwój dziecka, pomagamy odkrywać i rozwijać talenty oraz niwelować deficyty. Tworzymy optymalne warunki do dojrzewania dziecka zgodnie z jego możliwościami i uzdolnieniami oraz umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych . Wspieramy również rodziców w ich działaniach wychowawczych. W swojej działalności kierujemy się powszechnie przyjętymi normami społecznymi i moralnymi.