Stowarzyszenie Latarnia oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi od 28 lutego 2025 r. organizują „Szkołę dla Rodziców ”. Będzie to 10 spotkań, zajęcia będą się odbywać co piątek w Punkcie Wsparcia i Pomocy Rodzinie tj. ul. Krakowska 53, 32-089 Wielka Wieś, w godzinach 17:30-20:30. Zajęcia powadzone będą przez Panią Annę Kucharską- Zygmunt. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy pod numerem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej : 12 419 11 01 lub 798 802 911. Tematyka zajęć: Relacja-jak budować i pogłębiać dobrą relację z dziećmi (i nie tylko). Uczucia- jak akceptować i radzić sobie z trudnymi emocjami. Współpraca- jak skłonić dzieci do wspólnych działań. Dyscyplina- jak korygować niepożądane zachowania bez przemocy. Samodzielność i odpowiedzialność- jak kierować a nie wyręczać. Poczucie wartości dziecka- jak budować i rozwijać . Co robić gdy dzieci się biją?- jak gasić pożary. Kto się lubi, ten się czubi- jak pomóc rodzeństwu być za pan brat.
Jak co roku, podczas ferii zimowych nasza szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze dla uczniów z Oddziałów Przedszkolnych oraz klas I-IV. Zajęcia będą organizowane przez cały czas ferii tj.20-31 stycznia w godzinach: Dla Oddziałów Przedszkolnych godz. 7-16, dla klas I- IV godz. 8-15. Bus przez czas ferii nie będzie kursował. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w czasie ferii będą przebywały w domach, a które chciałyby miło i przyjemnie spędzić ten czas.
Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy, przybyli do nas ważni goście. Babcie i dziadkowie naszych uczniów i przedszkolaków. Dzięki uprzejmości Strażaków OSP z Będkowic mogliśmy ich przyjąć w lokalnej remizie. W pierwszej kolejności wystąpiły klasy I- III. Pełne humoru przedstawienie niczym z najlepszego kabaretu, okraszone wierszami Jana Brzechwy oraz skocznymi piosenkami bardzo się wszystkim podobało. Przy ostatniej nastrojowej piosence w oczach wielu przybyłych zakręciły się łzy wzruszenia. Nie mniejsze wrażenie zrobił występ przedszkolaków. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje wiersze i piosenki, tańczyli i składali dziadkom serdeczne życzenia. Każda z grup – Promyki, Poziomki, Jeżyki i Zerówka – zaprezentowała się z najlepszej strony. Nie zabrakło również pięknych i pomysłowych, własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków. Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek i chwilę rozmowy przy kawie. Było to barwne, radosne i wzruszające święto! Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie i wspólny czas!
Szanowni Rodzice,
zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkania z wychowawcą oraz indywidualne spotkania z nauczycielami wiodących przedmiotów będą odbywały w dniu 16 stycznia 2025 r.
O godzinie 16.15 zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie ogólne w formie warsztatów .
Po spotkaniu ogólnym:
Kl.IV-VIII
17.15-17.45- Zebranie dotyczące wyjazdu uczniów na Zieloną Szkołę
17.45- 18.45- Konsultacje z wychowawcami i nauczycielami wiodących przedmiotów
Kl. I-III
Od 17.15 – Indywidualne konsultacje
Jeżeli ktoś z Państwa nie może w podanych terminach skonsultować się z nauczycielami, a chciałby porozmawiać, prosimy o informację za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umówienie się z nauczycielem na inny dogodny termin.
Oddziały Przedszkolne:
Promyki: Konsultacje od godziny 17.15
Poziomki: Konsultacje od godziny 17.15
Jeżyki i Zerówka: Konsultacje od godziny 14.00 do 17.30
W ostatnim tygodniu przed Świętami odbyły się w naszej szkole tradycyjne Wigilijki. Każda klasa spotkała się przy wspólnym stole, by połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i razem zaśpiewać kolędy. W tym miejscu dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych, tradycyjnych potraw! Nie zabrakło wzruszajacych słów, miłych gestów i oznak życzliwości. Dotarło do nas również Światełko Pokoju przekazane przez harcerzy z naszej szkoły od Gminnej Drużyny Skalnych Nietoperzy. Dziękujemy! Niech ten symbol pokoju, na stałe wprowadzi go do naszej szkoły! Dzień ten urozmaiciły również świąteczne warsztaty fizyczne, które przeprowadzili dla nas przedstawiciele Wydziału Fizyki Stosowanej AGH. Wrażeniom nie było dzisiaj końca! Tym samym w dobrych i świąteczny nastrojach wchodzimy w czas Bożego Narodzenia!
Dziś w naszej szkole odbył się wyjątkowy pojedynek artystyczny, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-6. Przez dwie godziny lekcyjne, na górnym korytarzu, uczestnicy intensywnie pracowali nad swoimi niezwykłymi choinkami. Efekty ich pracy są zachwycające – powstało 37 pięknych, a czasem bardzo oryginalnych choinek! W każdej kategorii wiekowej (klasy 1-3 oraz 4-6) Jury przyznało trzy miejsca i jedno wyróżnienie.
Wyniki kategorii klas 1-3:
🥇 Miejsce I: Mikołaj, klasa 3
🥈 Miejsce II: Wojtek, klasa 2
🥉 Miejsce III: Alan, klasa 1
Wyróżnienie: Ania, klasa 3.
Wyniki kategorii klas 4-6:
🥇 Miejsce I: Grzegorz, klasa 5
🥈 Miejsce II: Weronika, klasa 5
🥉 Miejsce III: Rozalia, klasa 4
Wyróżnienie: Amelia, klasa 4.
Po zakończonym dniu w szkole uczestnicy wrócili do domów ze swoimi pięknymi dziełami – choinkami, które będą wspaniałą ozdobą na nadchodzące święta. Ich zaangażowanie oraz efekty pracy można podziwiać na poniższej fotorelacji. 📸
Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności oraz zaangażowania! 👏❤️
🎄Masz pomysł na wyjątkową choinkę? Pokaż swój talent i weź udział w szkolnym pojedynku artystycznym!👉 Ozdób choinkę ze sklejki według własnego pomysłu.👉 Zgłoś się do wychowawcy do 3 grudnia 2024.👉 Konkurs odbędzie się 17 grudnia 2024 na 2. i 3. lekcji. Nie przegap – stwórz „choinkę jedyną w swoim rodzaju” i zdobądź nagrodę! ✨
W Wielkiej Fabryce Elfów trwały intensywne przygotowania do Świąt. Niespodziewanie, doszła do Elfów straszna informacja - ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWOŁAŁ ŚWIĘTA! Jedynym rozwiązaniem był Eliksir Świątecznego Nastroju. Nie było to łatwe zadanie, trzeba było znaleźć wszystkie składniki. Całe szczęście elfom pomogły nasze przedszkolaki, odnalazły produkty potrzebne do stworzenia eliksiru, Mikołaj pokochał na nowo świąteczny klimat, a my świetnie się bawiliśmy.
W tym roku tak jak w latach poprzednich, Szkoła Podstawowa w Będkowicach zorganizowała Gminne Zawody Pływackie. Odbyły się one 10 grudnia w Ośrodku Sportowo- Rekreacyjnym w Zabierzowie. Wzięli w nich udział uczniowie z klas II – V ze szkół podstawowych z terenu naszej Gmina Wielka Wieś. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w osobnych konkurencjach. I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modlnicy, II miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele, III miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Bęble. Za nimi kolejne miejsca zajęli uczniowie z Szkoła Podstawowa im Ks St Konarskiego w Wielkiej Wsi i z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy mieli okazję nie tylko zdrowo rywalizować ale też świetnie się przy tym bawić – a sport połączony z entuzjazmem, to nasz najważniejszy cel! Pływacy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję - do zobaczenia za rok!
Z radością informujemy, że zakończyliśmy naszą szkolną akcję charytatywną na rzecz podopiecznych KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać imponującą ilość darów: karmę, koce, miski i zabawki, które pomogą poprawić codzienność zwierząt w schronisku. W dniu wczorajszym pracownik schroniska przyjechał, aby odebrać wszystkie zgromadzone rzeczy. Nie krył wzruszenia i wyraził ogromną wdzięczność za naszą pomoc.Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy z wielkim entuzjazmem włączyli się w organizację i promocję zbiórki. Wasza empatia i chęć niesienia pomocy są godne podziwu! Dziękujemy także wszystkim rodzicom, którzy wsparli akcję, oraz nauczycielom, którzy ją koordynowali. Ta inicjatywa pokazała, jak wielką siłę ma wspólne działanie. Razem zmieniamy świat na lepsze – nawet dla tych najmniejszych, którzy nie mogą mówić własnym głosem. Dziękujemy!
Zachęcamy również do bezpłatnej pomocy na stronie olx nakarm psa i kota. Klikając codziennie na miskę wybranego zwierzaka niesiemy mu realną pomoc.
W naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki na różne sposoby. Do młodszych przyszedł Święty w tradycyjnym, biskupim stroju z workami pełnymi prezentów! Przedszkolaki zaprezentowały specjalnie przygotowane na tę okazję piosenki i wierszyki. Klasy 1-3 z radością przyjęły Mikołaja w swoich salach. Starsi uczniowie z klas VI i VIII wzięli udział we wspólnym przygotowywaniu pierników. Wypiekanie oraz dekorowanie było świetną okazją do integracji i wspólnej, twórczej aktywności! Klasa IV wybrała się na swój mikołajkowy wyjazd do GoKidz! w Krakowie. To były chwile pełne beztroskiej zabawy i sportowych wyzwań! Uczniowie z pozostałych klas również wymienili się upominkami. Nie zabrakło w tym dniu filmowych seansów dotyczących Mikołaja, świątecznych strojów i - co najważniejsze - ciepłej, radosnej i iście radosnej atmosfery!
12.12.2024 o godz. 17:00.12.12.2024 o godz. 17:00.
Uczniowie z naszej szkoły - Izabela Gwóźdź, Oliwia Szumna oraz Jakub Litwa z klasy VII, wzięli udział w Gminnym Konkursie fotograficzno - literackim "Słowo i pejzaż" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi. Zadanie konkursowe polegało na zinterpretowaniu wybranego wiersza Bolesława Leśmiana i zrobieniu pasującej fotografii. 29 listopada odbył się wieczór poetycki „Leśmian – bywalec malinowego chruśniaka”, w czasie którego uczniowie szkoły w Wielkiej Wsi zaprezentowali sylwetkę poety, jego wiersze oraz utwory muzyczne powstałe na podstawie jego twórczości. Ogłoszono też wyniki Konkursu, w którym brali udział nasi uczniowie. Cała trójka dostała nagrody za udział, a Jakub dodatkowo - wyróżnienie. Warto również zwrócić uwagę, że na 9 zgłoszonych w Konkursie prac - aż 3 były z naszej szkoły. Gorąco gratulujemy naszym uczniom zaangażowania i osiągnięć, a Szkole w Wielkiej Wsi dziękujemy za zaproszenie do tak wyjątkowego wydarzenia! Wieczór poetycki był prawdziwą ucztą poetycką!
Z okazji nadchodzącego Święta Górników, do naszego przedszkola zawitał pan Bartłomiej, który opowiedział nam o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem słuchaliśmy jego opowieści, a także mieliśmy okazję przymierzyć prawdziwe kaski górnicze oraz czako. Pan Bartłomiej pokazał nam, jak ciężki jest ołów, miedź i węgiel, dzięki czemu mogliśmy poczuć, jak wymagająca i niełatwa jest praca w kopalni. Na koniec serdecznie podziękowaliśmy naszemu gościowi za interesującą lekcję i cenne informacje.
Tradycyjnie jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Dla przedszkolaków i klas 1-3 odbyły się dedykowane bale przebierańców. W salach i na korytarzu zaroiło się od superbohaterów, księżniczek, postaci z bajek, fantastycznych stworzeń. Dla każdej grupy przygotowano pyszny poczęstunek. Najmłodsi radośnie bawili się przy muzyce ze swoimi paniami. Nie zabrakło kreatywnych muzycznych zabaw. Dla klas 4-8 zorganizowano popołudniu dyskotekę. Starsi również bawili się przy muzyce, posilali się słodkościami i pizzą oraz wróżyli. Pojawiły się ciasteczka w wróżbami, lanie wosku i inne pomysłowe wróżby. Był to wyjątkowy dzień, pełen integracji i beztroskiej zabawy!
Klasy IV- VIII wybrały się na wyjątkową wycieczkę. Byliśmy w Funzeum w Gliwicach, gdzie zwiedziliśmy dwie wystawy - światła i koloru. Każda z nich wypełniona była multi sensorycznymi eksponatami, które wprowadziły nas w fascynujący świat barw, światła, zjawisk fizycznych i chemicznych. Poznaliśmy pojęcia takie jak RGB i CMYK oraz zrozumieliśmy istotę mieszania barw. Dowiedzieliśmy się gdzie można zaobserwować naturalne zjawiska luminescencji oraz dlaczego świetliki świecą. Poznaliśmy również wiele nieoczywistych ciekawostek ze świata nauki, otaczających nas na co dzień. Zanurzyliśmy się w tajniki odbicia i załamania światła, zgłębiając praktyczne zastosowania ich działania w różnych obszarach codziennego życia. W czasie wolnym mogliśmy dodatkowo skorzystać ze sfery zabawy i relaksu. To była wyjątkowa wyprawa edukacyjna i rekreacyjna w jednym!
20 listopada klasy I, II, III wraz z wychowawcami odwiedziły Bajkę Pana Kleksa. Jest to miejsce gdzie poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwijamy w dziecku chęć odkrywania świata. Gdzie łączy się kultura, edukacja i zabawa. Dzieci poprzez eksperymenty wróciły w sentymentalną podróż do ulubionej bajki z dzieciństwa. A przy okazji rozwijały swoją kreatywność oraz zostały zarażone dbaniem o środowisko. Myślimy, że emocje i wrażenia jakie wyniosły z tej bajkowej przygody pozostaną w nich na długo!
W ostatnią środę miał miejsce w naszej szkole uroczysty Apel. Uczniowie przyszli w tym dniu ubrani w biało- czerwone stroje. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie miało miejsce muzyczno - recytatorskie widowisko przygotowane przez uczniów. Mogliśmy uczcić pamięć, tych którzy dla Ojczyzny wytrwale pracowali, dla niej walczyli i przelewali swoją krew. Wspominaliśmy 123 lata kiedy naszego kraju nie było na mapach. Cieszyliśmy się z niepodległości odzyskanej 11 listopada 1918r. Apel został przygotowany przez panią Izabelę Podobińską i panią Olgę Orłowską - Warczak. Tak kształtujemy postawy patriotyczne u naszych uczniów! Dodatkowo rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsze Niepodległościowe Okno. Wszystkie klasy zostały nagrodzone, jednak na podium stanęły cztery klasy - III, VII, IV i V. Nagrodą były bony na pyszną pizzę. Cieszymy się z tego wspólnego, radosnego świętowania!
W dniu 07.11.2024. w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty przyrodnicze o ptakach pt. „Zanurzone w glinie”. Dzieci zamieniły się w ornitologów, słuchały ciekawych opowieści o ptasich zwyczajach. Poznały budowę ptaków oraz rozpoznawały dźwięki jakie wydają. Na koniec powstały małe arcydzieła z gliny, ptaki i ich gniazda.
Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła naszych uczniów z klasy 5 i 6 na spotkanie warsztatowe. Poprowadziła je pani Wanda Matras-Mastalerz - literaturoznawczyni, biblioterapeutka, wykładowczyni na Uniwersytecie Pedagogicznym. Uczniowie zapoznali się z postacią Wisławy Szymborskiej oraz stworzyli kolaże inspirowane twórczością noblistki. Tym samym nie tylko wzbogacili swoją wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli kreatywność i twórcze myślenie. Na zakończenie odbyła się wystawa prac. Prowadząca przeczytała również fragment książki "Może" Kobiego Yamady, pokazującej siłę wiary w siebie i naszych marzeń. Warsztaty zrealizowano w ramach projektu, sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi za to twórcze i inspirujące spotkanie!